Собаки можуть захистити від харчової алергії

0 1 309

Одним із джерел алергії, з якими людина стикається вдома, є домашні тварини. Найчастіше це собаки або кішки. 

Алергени, які вони виділяють, а також ті, що містяться у кормі для тварин, стають причиною появи симптомів гіперчутливості з боку дихальної системи, очей та шкіри людини. При цьому домашні улюбленці голих порід є не менш небезпечними з точки зору алергенності, ніж їхні пухнасті родичі. 

Утім, науковці довели, що контакт із собаками у ранньому віці може захистити дитину від розвитку харчової алергії.

Дослідження алергічної чутливості у немовлят

Їхні висновки базуються на результатах дослідження, учасниками якого стали 1303 немовляти тримісячного віку. Малюків досліджували на наявність атопічного дерматиту, харчової алергії, а також чутливості до аероалергенів. 

Сенсибілізація до харчових продуктів та повітряних алергенів була виявлена шляхом тестування шкіри та сироватки крові на початку дослідження. А також — згодом, коли дітям виповнювалося один та три роки. 

Статус харчової алергії у цих пацієнтів визначався подвійними сліпими плацебо-контрольованими дослідженнями у віці між одним та трьома роками.

У 6,1 % учасників дослідження було діагностовано харчову алергію. При цьому не було виявлено її зв’язку із кесаревим розтином, інфекціями чи впливом антибіотиків у ранньому віці.

Натомість було виявлено зв’язок зменшення ризику розвитку харчової алергії з наявністю в родині собаки — на 90 %. Так, алергічне захворювання не виявили у жодного з 49 немовлят-учасників дослідження, в родинах яких є щонайменше дві тварини цього виду. 

Також, як показує дослідження, наявність у родині собаки знижувала сенсибілізацію до повітряних алергенів та до кліщів домашнього пилу

При цьому не було виявлено жодного зв`язку між наявністю в родині собаки чи кота та розвитком у дитини атопічного дерматиту. 

Тож, якщо ви готуєтесь стати батьками та боїтесь, що ваш собака може зашкодити малюку, не поспішайте позбутися тварини. Адже чотирилапий друг може стати захисником вашої дитини від харчової алергії — захворювання, яке здатне суттєво погіршити якість життя.

Ба більше: контакт дитини із собакою у ранньому віці може стати «щепленням» від розвитку інших видів алергії у подальшому житті.

Коментарі
Loading...