Як захистити себе від вірусів за допомогою безпечних ліків?

0 1 311

Коронавіруси — не нова інфекція для людства. Вперше такий інфекційний агент окремо виділили у 1937 році як вірус пташиного бронхіту. І назву свою цей вірус отримав завдяки відросткам, які видні на його поверхні під електронним мікроскопом. Вони надають вірусу форму корони.

На сьогодні відомо понад два десятки представників родини коронавірусів. Серед них — і сумнозвісний SARS-CoV, епідемія якого лютувала на Землі майже два десятки років тому, у 2002−2004 роках. 

SARS-CoV, назва якого буквально розшифровується як «коронавірус важкого гострого респіраторного синдрому» відомий як вірус пташиного грипу, бо він вперше був виділений у пташок. І як інфекційний агент, здатний викликати атипову пневмонію.

Адже однією з особливостей дії коронавірусів є їхня здатність спричиняти інфекцію дихальних шляхів, тобто ГРВІ.

З 2002 року SARS мутував, тобто змінився. і його мутація, відома як SARS-CoV-2, тепер викликала пандемію коронавірусу, яка примушує багатьох з нас сидіти по домівках на карантині.

Кому насамперед загрожує SARS-CoV-2

Втім, яким би не був страшним коронавірус, помруть від нього не всі, адже смертність від SARS-CoV-2 наразі складає близько 7,5 %.

Так відбуватиметься тому, що з коронавірусами наша імунна система, як вважають вчені, знайома вже 500−600 років. Багато хто з нас, особливо молоді та здорові люди, мають адекватну імунну реакцію для боротьби з ними.

Втім, розслаблятись не варто. У групі ризику ті, хто переносять хворобу важко та навіть можуть мати летальний наслідок, зокрема: 

  • люди з імунною недостатністю усіх типів;
  • особи похилого віку;
  • ті, хто мають хронічні хвороби;
  • діти до 3 років, чия імунна система ще не працює на повну потужність.

Природні механізми захисту від вірусів

Втім, якщо вірус існує давно, то механізми природного захисту від нього формуються у всіх організмів, де він здатний паразитувати, включаючи рослини та тварин.

Так-так, рослини також захищаються від природних ворогів. Рослини синтезують певні хімічні речовини, які б пригнічували або вбивали патогени. Саме хімічні речовини – основний захист рослин, адже вони, на відміну від тварин, не можуть втекти або захистити себе кликами чи кігтями.

І тому науковці, маючи завдання знайти нові ліки проти чого завгодно, починають пошук активних речовин саме у рослинах.

Так були винайдені ацетилсаліцилова кислота — вона є похідною саліцилатів, які у великій кількості містяться у нашій звичайній вербі та інших рослинних продуктах, протиракові ліки, які є похідними токсинів тису, сильнодійні знеболювальні речовини, що їх людство знайшло у макові…

Так само із противірусними препаратами. В рослині просто мусять бути речовини, які б захищали її від вірусів, інакше вона загине. 

І одна з таких речовин – гліциризинова кислота, – вже декілька десятиліть назад виділена з солодки, або локриці (Glycyrrhiza glabra L.). Ця рослина відома у народній медицині, зокрема китайській, тисячі років. В Україні ж смак її екстракту знає кожен, хто з дитинства лікувався від кашлю пертусином та сиропом з кореня солодки.

Те, що солодка має протизапальний та протикашльовий ефекти, відомо давно. А от противірусні властивості гліциризинової кислоти, яка входить до складу рослини, зацікавили офіційну науку відносно недавно. Дослідження здатності цієї сполуки пригнічувати віруси проводились у Німеччині, Ірані, Японії та Індонезії, в Італії та Великобританії. 

Так, німецькі вчені довели, що гліциризин та його похідна — гліциризинова кислота — активні проти вірусу свинячого грипу. Японці — що гліциризин деактивує вірус гепатиту С. 

А німці вкупі з італійцями підтвердили, що сполуки гліциризину та його похідні, одержані з локриці, зменшили пошкодження гепатоцеллюлярних клітин при хронічних гепатитах В і С. 

Дослідження на тваринах продемонстрували зменшення смертності та вірусної активності від енцефаліту, спричиненого вірусом герпесу,  а також — вірусом грипу типу А. 

Дослідження in vitro виявили противірусну активність проти ВІЛ-1, коронавірусів, що спричиняють ГРВІ, респіраторно-синцитіального вірусу, арбовірусів, вірусу віспи та вірусу судинного стоматиту.

Препарати з гліциризиновою кислотою

Гліциризинова кислота входить до складу лінійки препаратів «Епіген». Вона розроблена компанією Chemigroup France. Виробники запевняють, що їх препарат не має побічних ефектів при застосуванні, оскільки зроблений з природної сировини.

Втім, в Україні поки що доступні тільки препарати «Епіген» для інтимної гігієни. Їхня активність спрямована на лікування та профілактику інфекцій, які передаються статевим шляхом. Але, з урахуванням противірусних та антибактеріальних властивостей, рекомендовано використовувати цей засіб як рідке мило для рук та обличчя.

У продажу очікуються й краплі для орального застосування, які допоможуть вашому організму боротися з респіраторними вірусами, а саме «Епіген Імуно».

Переваги «Епіген Імуно»

«EPIGEN® Імуно» має противірусну, антиоксидантну дію, руйнує вільні радикали. Зміцнює організм і допомагає відновити баланс, необхідний для збереження здоров’я.

Окрім гліциризинової кислоти з антивірусною та імуностимулюючою активністю препарат містить комбінацію вітамінів, амінокислот, мікроелементів і біологічно-активних речовин з доведеними ефектами.

  • Зокрема, до складу «Епігена Імуно»  входять амінокислоти аргінін та гліцин.
  • Міститься тут і аміноцукор глюкозамін, відомий хондропротекторним ефектом. Вважається, що він може сприяти відновленню хрящової тканини. Втім, є дані, що глюкозамін знижує ризик смерті від хвороб легень та раку.
  • Антиоксиданти, що має у собі препарат, знижують окислювальний стрес, викликаний вірусними інфекціями. Вони представлені аскорбіновою, яблучною кислотами та сульфатом цинку.
  • «Епіген Імуно» містить і вітаміни групи В: кальцію пантотенат, піридоксин, ціанокобаламін і фолієву кислоту.

Отже, слідкуйте за оновленнями, бережіть себе та не впадайте у паніку та відчай у пошуках захисту від інфекцій.

А як саме застосовувати препарати «Епіген», вам детально розповість лікар.

Коментарі
Loading...