Алергія у собаки на вухах і PAX. Де зв’язок?

0 598

Алергія у собаки на вухах — одне з найнеприємніших захворювань, яке може дошкуляти вашому домашньому улюбленцю. Адже дискомфорт від свербежу примушує собаку часто трясти головою та чухати вуха, заносячи туди нові й нові порції інфекції з лап. Відтак з вух тварини починають сочитися коричневі виділення. 

Чи завжди описані симптоми — то алергія у собаки на вухах, чому в разі її виникнення потрібно робити PAX і що це таке, розбираймося разом.

Алергія у собак на вухах: у всьому винна атопія

Так-так, саме атопія визначає надмірну реакцію імунної системи на алерген. І проявляється вона у занадто активній імунній відповіді на нешкідливі для собаки речовини, які її організм розпізнає наче загрозливі для себе. І продукує проти них клас специфічних антитіл — IgE. 

Накопичуючись при кожному новому контакті з алергеном, ці антитіла у певний момент з’єднуються з клітинами імунної системи тварини — базофілами або мастоцитами. Це може відбуватися і за другим, і за десятим контактом з причинною речовиною. Все залежить від організму собаки. 

Контакт специфічних антитіл з клітинами імунної системи запускає вивільнення з них гістаміну — медіатора запалення, який існує в нашому організмі для боротьби з небезпечними агентами. Саме гістамін і визначає появу симптомів алергії у собаки.

Найчастіше недуга виражається через шкірні прояви, серед яких і атопічний дерматит у собаки.

Але атопія — то не лише алергія

Втім алергія — то не єдина причина атопічного дерматиту. Часто він супроводжується проблемами в будові шкіри. Як і в людей, при атопічному дерматиті у собак спостерігається зменшення синтезу білка філагріну або його відсутність. 

Цей білок визначає щільність та проникність шкірного бар’єра. Недостатня функціональність гену, який кодує філагрін, — то генетична патологія, яка передається собакам у спадок від родичів за породою. І тому саме у собак певних порід є більша, ніж в інших, схильність до проявів уражень на вухах.

Наприклад, частіше прояви атопії, а з нею й алергії на вухах у собак спостерігаються у:

  • боксерів,
  • німецьких вівчарок,
  • золотистих ретриверів,
  • шарпеїв,
  • вест-хайленд-вайт-тер’єрів,
  • джек-рассел-тер’єрів.

Алергія у собаки на вухах чи інфекція?

Однак ураження на вухах — то не лише ознака атопічного дерматиту будь-якої природи, а ще й ознака інфекції. Адже вуха у собаки можуть уражатися і бактеріями, й грибками, й такими паразитами, як блохи та кліщі. Грибок, наприклад, маласезія — то агент, здатний викликати як інфекційне, так і алергічне ураження шкіри тварини.

Також кусають та примушують чухатися собаку блохи й кліщі. Вони часто можуть жити й на вухах тварини, а їхні укуси теж здатні викликати не просто неприємні симптоми, а й алергію у собаки на вухах. Бо слина комах сама по собі також може бути алергеном.

Крім того, у вусі собаки часто оселяється вушний кліщ Otodectes cynotis. 

Тут потрібно розуміти, що й алергія, і грибкове ураження будь-якої природи, а також інфекція та укуси паразитів першою чергою проявляються у собаки симптомами з боку шкіри

А тому й ветеринарному лікарю, а тим більше й власнику собаки буває так важко відрізнити на око алергічний, атопічний, маласезійний дерматити та дерматити, викликані укусами бліх або ж інфекцією, занесеною собакою до рани (піотравматичний дерматит).

Відрізняється хіба кліщовий дерматит, одним із симптомів якого і є згадані на початку незвично коричневі виділення з вуха. Втім, вони можуть бути й ознакою бактеріальної інфекції.

Діагностика алергії у собак: навіщо потрібен PAX

І саме тому так важливо, щоб справжні причини хвороби тварини встановив ветеринар після проведення якісного дослідження. Тому діагностика причин алергії у собаки на вухах стає ключовою справою. 

І от якраз щоб відрізнити алергічні причини виникнення проблем з вухами у собаки від решти й потрібен PAX. Це — Pet Allergy eXplorer, багатокомпонентний молекулярний тест на алергію у собак. Він дозволяє за допомогою одного аналізу крові визначити гіперсенсибілізацію тварини до більше ніж 200 алергенів. 

Є серед них:

Алергія на корм у собаки також може викликати висип на вухах. Тест PAX дозволяє отримати точну картину сенсибілізації собаки всього за декілька днів.

За допомогою нього можна уникнути проведення тварині внутрішньошкірного тесту, який класично використовується у ветеринарних клініках для діагностики алергії. Крім того, тест PAX можна і потрібно виконувати під час загострення стану собаки. Тобто тоді, коли вона потребує допомоги. 

А от проведення внутрішньошкірних проб, навпаки, вимагає, щоб собака вже одужав. Так виникає замкнене коло: без діагностики не можна встановити, що саме є причиною хвороби, а діагностику провести нема як, бо собака хворий. 

І саме тут у пригоді стає PAX, який і розриває замкнене коло. В Україні цей текст впроваджується за підтримки партнера Nextmune — знаного у світі провайдера ветеринарних послуг.

Лікування алергії у собаки на вухах

Тож після підтвердження або виключення алергічної причини проблем з вухами тварини ветеринарний лікар зможе підібрати для неї точне лікування. Воно залежатиме від віку та ваги тварини й може включати застосування антигістамінних, протигрибкових засобів або ж кортикостероїдів чи антибіотиків

Все залежить від причини недуги. А позаяк ці причини можуть бути найрізноманітнішими, лікуванням собаки самостійно займатися не слід. Це лише погіршить стан тварини.

 

Джерела:

https://zoocomplex.com.ua/ua-dermatit-u-sobak/

https://allergy.org.ua/atopichnyi-dermatyt-u-sobaky-chomu-vazhlyva-diahnostyka-alerhii/

https://www.veterinarians.org/dog-itchy-ears/

Коментарі
Loading...