Алергія на вітаміни: які провокують її найбільше?

0 8 946

Говорячи про харчову алергію, ми зазвичай маємо на увазі гіперчутливість до тих чи інших білків, що викликають реакцію. Проте її можуть спровокувати й деякі вуглеводи, метали – зокрема нікель та золото, сіль. А ще існує алергія на вітаміни. 

Про випадки такої алергії існує небагато повідомлень.

Але науковці зазначають: вітаміни, що потрапляють у наш організм із їжею, є менш небезпечними, ніж синтетичні, які ми вживаємо у вигляді пігулок чи ін`єкцій. 

Алергія на вітаміни В-групи

Так, деякі вітаміни групи B, зокрема В1, можуть викликати алергічні реакції у вигляді свербежу, кропив’янки, пухирів та набряків. За повідомленнями, ці симптоми розвивалися після ін`єкцій вітамінів, а також при їх оральному прийманні.

Окрім цього, вітамін В12, хоча й дуже рідко, може стати причиною небезпечної для життя анафілаксії. До її симптомів належать:

Так само, як і вітамін В7, вітамін В12 може провокувати алергічну реакцію, що проявляться із боку шлунково-кишкового тракту. Відтак її симптомами можуть бути:

  • біль у шлунку;
  • гази та спазми;
  • блювота та /або діарея. 

Утім, як зазначають деякі фахівці, справжньою причиною алергії на ін`єкційні вітаміни, і не лише групи B, можуть стати речовини, що входять до складу розчинів. Наприклад консерванти. 

Алергія на вітамін С

Стосується це, зокрема, й вітаміну С. Алергічна реакція на нього або на домішки, що входять до складу пігулок, розвивається протягом декількох хвилин. 

Це можуть бути:

  • поколювання;
  • свербіж або набряк обличчя;
  • набряк губ або рота;
  • а також висипання на шкірі та/або кропив’янка.

Інші симптоми алергії на вітамін С можуть включати:

Пізніше може зреагувати на алерген і травна система, внаслідок чого з`являються діарея, нудота, блювота, а також болі в животі. 

Алергія на вітаміни K та Е

Ще один вітамін, про алергенність якого повідомляється, — це вітамін К. До симптомів, які виникають після його ін`єкцій, належать, зокрема, екзема та анафілаксія.

Повідомляється також і про алергічні реакції на вітамін Е, серед симптомів яких шкірний висип та набряк губ.

За деякими даними, кількість таких випадків останнім часом зростає. Адже вітамін Е входить до складу багатьох косметичних засобів, зокрема губної помади. 

А ось алергія на вітамін D — питання не таке однозначне. Роль вітамінів А та D у розвитку алергічних реакцій може бути й протилежною: брак цих речовин в організмі, навпаки, провокує схильність організму до гіперчутливості.

Діагностика та лікування алергії на вітаміни

Алергічні реакції можуть розвиватися на фоні як моно-, так і полівітамінної терапії. У другому випадку діагностика ускладнюється необхідністю визначити, який саме вітамін або домішка стали причиною реакції. 

Адже додатковими інгредієнтами деяких вітамінних комплексів та пігулок, що містять один вітамін, можуть бути, наприклад, соя чи риб’ячий жир. Ці інгредієнти здатні викликати алергічну реакцію у тих, хто є гіперчутливим до бобових або риби

Також справжньою причиною «вітамінної» алергії можуть стати барвники: як синтетичні, так і натуральні.

Утім, частіше, ніж алергічна, після вживання синтетичних вітамінів може розвинутися побічна реакція. Викликана, зокрема, передозуванням. Як і алергія, вона може бути небезпечною для здоров`я та життя людини.

Відтак у разі, якщо після вітамінних ін`єкцій або пігулок у вас виникнуть будь-які неприємні відчуття, обов`язково зверніться до лікаря, зокрема функціональної медицини.

Фахівець зможе точно визначити, є ваша реакція алергічною або має іншу природу, а також призначити правильне лікування. Воно полягатиме у підборі збалансованої дієти та раціональному вживанні комплексів вітамінів і мінералів.

 

Коментарі
Loading...