Алергія на кондиціонер виникає зовсім не через кондиціонер

0 1 972

Прояви, які ми описуємо словами «алергія на кондиціонер», виникають через речовини-забруднювачі, які накопичуються у приладі, а потім розносяться по всій оселі.

Більшість побутових моделей кондиціонерів не очищують повітря, а просто його рециркулюють. Поки фільтр приладу чистий, він вловлює та затримує спори, пилок та інші частинки із зовнішнього середовища. Забруднений фільтр, навпаки, поширює пил, пилок та плісняву, розносячи їх по всьому будинку.

Крім того, брудні фільтри знижують ефективність кондиціонування, оскільки затримують вільне проходження повітря. 

Алергени, що забруднюють повітря в домі

Забруднене повітря потрапляє до будинку через відчинені вікна та двері. Та коли ви їх зачиняєте і вмикаєте кондиціонер, важливо впевнитись, що його фільтри та мережа для відведення конденсату чисті.

Накопичення води при засміченні трубопроводів конденсації призводить до циркуляції вологого повітря через пристрій. Це викликає підвищену вологість.

А вона, своєю чергою, сприяє накопиченню спор, міцелію пліснявих грибів та інших алергенів у кондиціонері. Вологість також може викликати неалергічний риніт, який проявляється закладеністю носа, чханням та іншими симптомами.

Робота кондиціонера здатна стати причиною поширення навколо вас алергенів:

  • Пилку рослин. Потрапляє в будинок через вікна та двері, а потім розноситься кондиціонером по всім приміщенням. Це тригер полінозу. Останній призводить до розвитку алергічного риніту та інших проявів алергій, пов’язаних з носовими пазухами
  • Пилових кліщів. Вони розмножуються всередині кондиціонерів і харчуються часточками шкіри людини.
  • Лупи домашніх тварин. Ретельний догляд за домашніми улюбленцями може запобігти потраплянню лупи тварин у повітря через систему кондиціонування.
  • Плісняви. Скупчення вологи у піддоні для конденсату або охолоджувальних трубках може стати розсадником грибка.
  • Летючих органічних сполук. Поява цих речовин є результатом вивільнення газів іншими хімічними агентами. Їх можуть виділяти навіть побутові засоби для чищення. Ці токсичні гази будуть циркулювати у вашому кондиціонері, якщо почнете його обробляти за допомогою мийних засобів. Знайдіть їм безпечну альтернативу.

Крім того, бактерії та віруси дуже часто розповсюджуються по будинку саме кондиціонером. До цього переліку входять віруси грипу, вітряної віспи, кору, збудники інших інфекційних хвороб. 

Перераховані вище тригери в 60 % випадків викликають бронхіальну астму. Найпростіший спосіб дізнатись, чи циркулюють ці забруднювачі зовні або всередині вашого будинку, — перевірити фільтри кондиціонеру. 

Згідно з науковими дослідженнями, в пік сезону алергії змінювати фільтри приладу потрібно не рідше разу на місяць. 

Алергія на кондиціонер: причини та симптоми

Перелік алергенів у зовнішньому середовищі залежить від місцевості та сезону.

Алергія на кондиціонер: симптоми

Відповідно, алергія на кондиціонер може мати різне походження:

  • Алергія на пилок та пил. Фільтри можуть бути забиті пиловими кліщами, іншими алергенами, які ми назвали вище,  бактеріями та вірусами. 
  • Алергія на плісняву. Вона осідає в повітроводах. При їх забрудненні пліснява може поширити спори по всьому будинку. І навіть якщо у його мешканців нема алергії на плісняву, при диханні таким повітрям вони відчуватимуть головний біль та запаморочення

Поширені симптоми алергії на кондиціонер:

  • чхання;
  • кашель;
  • втомлюваність;
  • запаморочення;
  • лихоманка;
  • задуха;
  • сльозотеча;
  • проблеми з травленням.

Агентство з охорони навколишнього середовища (ЕРА) попереджує, що вдома ризик контакту з бактеріями та забруднювачами повітря зростає в рази.

Побічні наслідки тривалого користування кондиціонером

Крім того, при систематичному користуванні навіть не забрудненим кондиціонером можливі негативні наслідки для здоров’я:

  • Переохолодження. Дослідження показали, що довготривале перебування поряд з кондиціонером сприяє виникненню захворювань вух, носа та горла. Щоб не випробовувати імунітет, лікарі радять не зменшувати температуру в приміщенні більше ніж на 10 градусів від вуличної.
  • Швидка втомлюваність та головні болі. Після робочого дня в офісі з ввімкненим кондиціонером ви можете відчути, що й вдома рівень енергії не поновлюється, а навпаки: падає аж до сильної млявості.
  • Сухість шкіри. Холодне сухе повітря викликає дефіцит вологи в шкірі. Чим довше людина знаходиться в приміщенні з кондиціонером, тим відчутніше погіршується стан її шкіри.

Як стежити за роботою кондиціонера та чистотою повітря

Аби кондиціонер не зашкодив, в першу чергу слідкуйте за якістю та чистотою його фільтрів. Дбайливо очищений фільтр значно знизить шанси на контакти із забруднювальними речовинами та алергенами, які знаходяться в повітрі. 

Крім того, раз на рік необхідно чистити всю систему кондиціонування, щоб мікроби не накопичувались в повітропроводах. Інакше може виникнути подразнення вух, носа та горла.

Пропонуємо ще кілька порад, які допоможуть зменшити прояв сезонних алергічних реакцій

  • Тримайте двері та вікна постійно зачиненими. Це ефективний спосіб очистити повітря всередині, не допускаючи потрапляння забруднювачів ззовні. Але це допоможе лише в тому випадку, коли фільтри чисті.
  • Придбайте високоякісні первинний та вторинний фільтри. Вони краще вловлюватимуть забруднювачі та подовжать строк експлуатації кондиціонеру. Зокрема, НЕРА-фільтр вловлює 99,97 % забруднювальних речовин розміром до 0,3 мікрона.
  • Щодня робіть вологе прибирання. Це зменшить кількість пилу та сміття в приміщенні. 
  • Остерігайтесь цвілі. Вона росте у вологих умовах, тому слідкуйте за тим, аби рівень вологості в оселі не перевищував 50 %. Не сушіть одяг в кімнаті й зведіть до мінімуму кількість кімнатних рослин

Стежте за чистотою кондиціонера й знадвору: ретельно очищуйте повітроводи та вентиляційні отвори на його зовнішньому блоці.

Коментарі
Loading...