Алергія на вейп може закінчитись смертю або хімічною астмою

0 4 645

Алергія на вейп виникає на ароматизатори, смакові додатки та хімічні речовини, що входять до складу сумішей для електронних сигарет. Реакція виникає протягом декількох хвилин після контакту з алергеном.

В більшості випадків під час куріння людина починає чхати та кашляти, відчуває почервоніння та свербіж очей, хрипи, помічає висипання, а також погіршення симптомів астми та екземи

Іноді можуть виникнути серйозні анафілактичні реакції, котрі потребують невідкладної медичної допомоги.

Найпоширеніший тип алергії викликається контактом шкіри з алергеном. Але крім нього медики все частіше почали діагностувати респіраторну алергічну реакцію, котра називається хімічною астмою.

Алергія на вейп проявляється як риніт та поліноз

В Європі та США немає офіційних правил чи обмежень стосовно вживання електронних сигарет людьми з алергією. Хоча наукою доведено, що новий спосіб куріння впливає на синтез IgE — білків, які беруть участь в реакції імунної системи, викликаючи алергічну відповідь організму.

Згідно з дослідженнями медичного журналу «Clinical and Translational Allergy», вейперам загрожує загострення таких захворювань, як астма, алергічний риніт та поліноз

Крім того, медики стверджують, що вейпінг сприяє розвитку інфекцій носових пазух та закладеності носа.  

Пояснюється це тим, що даний спосіб куріння збільшує чутливість до алергенів. Вона може призвести до посилення інфекційних уражень носових пазух.

Електронні цигарки пошкоджують легеневу тканину 

Вейпінг може пошкодити респіраторний епітелій. Це шари клітин, що зволожують і захищають дихальні шляхи, вловлюючи будь-які подразники або шкідливі речовини. 

Коли ці клітини не функціонують повною мірою, збільшується частота і тяжкість бактеріальних інфекцій легенів.

Небезпека не обмежується безпосередньо вейпінгом. Зламані пристрої для електронних сигарет та батарейки можуть викликати пожежу. 

Токсичною вважається і рідина, котра міститься всередині пристрою для куріння. Якщо дитина випадково її проковтне, важкого отруєння не уникнути.

Вейпінг може збільшити колонізацію стафілокока

За оцінками спеціалістів, 30 % населення планети мають в носі бактерії золотистого стафілокока (Staphylococcus aureus). 

В більшості випадків ці мікроорганізми поводять себе спокійно. 

Однак, згідно з інформацією Центру по контролю за захворюваннями США, куріння вейпу може їх активізувати. Це сприятиме виникненню серйозних, а іноді й смертельних інфекцій. 

Хвороба вейпера може викликати раптову смерть

Для ураження легень, яке називають називати хворобою вейпера, характерна сукупність симптомів, що виникають у результаті тривалого вживання електронних сигарет. А саме:

 • кашлю;
 • болю в грудях;
 • нудоти та блювання;
 • жару;
 • утрудненого дихання;
 • болю в животі;
 • проносу;
 • швидкої втомлюваності.

Такі хворі потребують додаткового кисню та вентиляції легень.

Причини популяризації вейпінгу

Але, попри всі мінуси, популярність подібного способу куріння продовжує стрімко зростати. Лише протягом останніх 5 років щорічний дохід фірми «British American Tobacco», котра у 2013 р. випустила бренд електронних сигарет Vype, досяг 3,5 млрд доларів. 

Пояснюється це тим, що вейп має приємний смак та запах, а головне — завдає менше шкоди, ніж звичайні цигарки. Хоча, на відміну від останніх, хвороба вейпера ще більше уражає легені й не лікується антибіотиками

До складу електронних сигарет входять шкідливі інгредієнти:

 •  нікотин;
 •  діацетил (викликає хворобу легень);
 •  бензол (є у складі вихлопних газів);
 •  нікель;
 •  олово;
 •  свинець. 

Вейпінг подразнює легені, посилює алергію та провокує астму.

У вересні 2019 р. в декількох американських штатах було зареєстровано 450 випадків хвороби вейпера. Більшість пацієнтів було госпіталізовано та переведено на кисневу терапію. П’ятьох хворих врятувати не вдалося. 

Всі постраждалі були завзятими курцями вейпу, а деякі навіть використовували електронні сигарети з вмістом канабіноїдного продукту.

Чи може вейп позбавити нікотинової залежності?

Незалежний огляд «Public Health England», опублікований у 2015 р., стверджував, що електронні сигарети на 95 % безпечніші, ніж звичайні.

На думку вчених, такі пристрої дозволяють вейперу вдихати нікотин в чистому вигляді. 

Водночас різноманітні наукові дослідження повністю спростували цю думку. Адже вейп викликає ураження не лише легенів, але й серця, збільшуючи ризик важких інсультів.

Враховуючи це, 

експерти в галузі громадського здоров’я Уельсу закликали до заборони ароматизованих рідин для електронних сигарет, аби не дати маленьким дітям розвинути звикання до потенційно небезпечних пристроїв.

На їх думку, смак солодощів, таких як жувальна гумка, полуниця та шоколад, спонукають підлітків постійно вдихати смертельно небезпечні випаровування.

Втім, благодійна організація «Action on Smoking and Health» та Британська асоціація торгівлі вейпами заявляють, що ароматизовані рідини допомагають курцям покинути згубну звичку. 

Дослідження та суперечки в даній галузі продовжуються. Але поки медики та вчені вирішують, що краще — вейп-пристрої чи звичайні цигарки — часті хвороби та смерті курців є набагато красномовнішими за всі наукові докази.

Коментарі
Loading...