Алергія на карантин

0 2 069

або Як і вберегтися, і отримати зиск від противірусних заходів

У тижні, коли планетою бродить привід пандемії, здається, всі засвоїли, що від вірусів себе потрібно берегти. Втім, застерігає нас стара народна мудрість, що занадто, то не здраво. А тому спробуємо розібратись, як провести свій карантин так, щоб і від вірусу вберегтись, і не зашкодити здоров’ю популярними захисними засобами. А заразом – і не спровокувати алергію на карантин.

Антисептик: суха шкіра та подразнення

Взяти, приміром, антисептики. Вони важливі для очистки не лише рук, а й мобільних телефонів. Адже ми беремо їх брудними руками на вулиці та прикладаємо потім до обличчя. А стерилізуючи знезаражувачами руки, ми нерідко забуваємо, що ці засоби містять спирт.

Він, своєю чергою, завжди підсушує шкіру. Ба більше — за надто частого застосування антисептики можуть викликати різні види контактного дерматиту.

І тому, поки ви сидите вдома, ховаючись від вірусу, мити руки й потім використовувати антисептики не лише зайве, а ще й шкідливо. Бо у вашій оселі, якщо в ній немає хворих на корона- чи інший вірус, патогенів немає. А часте використання антисептиків може викликати реакцію шкіри. 

Втім, користуючись засобами дезінфекції з будь-якою частотою, не забудьте про використання зволожувальних кремів.

Вони будуть не зайвими й за частого миття рук. Цей найефективніший засіб профілактики розповсюдження інфекцій може стати проблемою для людей зі шкірними захворюваннями. 

Побутова хімія: шкідливі контакт та вдихання

Втім, як і інші хімічні речовини, особливо із дезінфікувальним ефектом і на основі хлору. Адже саме їх ми часто використовуємо, щоб зробити оселю чистішою.

Пари таких речовин можуть роз’їдати очі, подразнювати горло, викликати хімічне отруєння. Та навіть, попереджає Центр Громадського здоров’я МОЗ України — провокувати симптоми астми. І тут у пригоді стане маска чи краще — респіратор. Вони убезпечать ваші очі та дихальну систему від шкідливого впливу. 

І не забудьте провітрити домівку. Свіже повітря витягне пари шкідливих речовин, а ультрафіолет допоможе позбавити вашу оселю шкідливих вірусів та бактерій, які могли у ній накопичитись.

Рукавички: подразнення та алергія на латекс

І рукавички, що допомагають вам уникнути контакту як з вірусом, так і з побутовою хімією, також корисні не завжди. Їх довготривале носіння також може призводити до виникнення симптомів контактного дерматиту. 

А надто, якщо ви користуєтесь латексними рукавичками, щоб убезпечитись від вірусу, та побутовими гумовими – для прибирання. Занадто частий контакт із гумою може призводити до проявів алергії на латекс.

Алергію можуть викликати й інші латексні вироби, якими люди починають користуватись частіше, надовго залишаючись вдома.

Вологе прибирання: корисне у всіх сенсах

Однак вологе прибирання під час карантину — то не лише захист від шкідливих мікроорганізмів. Змушені переважно сидіти вдома, ми більше піддаємося впливу кліщів домашнього пилу. Саме вони є основними чинниками цілорічного алергічного риніту

І прибирання, що зменшує й кількість пилу, допомагає нам уникнути контакту з цими кліщами.

А прибирати доведеться частіше ще й тим, хто залишився вдома з маленьким дітьми. Поки у родини карантин, ви більше ліпите з ними з пластиліну чи малюєте фарбами. І разом з малюками також наражаєтесь на небезпеку контактного дерматиту від речовин, які входять до складу цих матеріалів.

І ще одне питання — домашні улюбленці. Тих, у кого алергія на котів та собак, карантин змусить проводити поряд з тваринами більше часу. І частіший контакт людини з алергенами тварин може спровокувати виникнення небажаних симптомів.

А тому потрібно подбати, щоб оселя була чистою. І хоча алергенів, зокрема кошачих, позбутися в оселі не так просто, прибирання та інші засоби елімінації алергенів повинні полегшити ваші симптоми.

Маска  — проти вірусів та алергенного пилку

Носити маску вдома, ховаючись від вірусів, недоцільно. Але вона добре стане в пригоді на вулиці. 

У період, коли в повітрі багато алергенного пилку, а пересуватись містом потрібно пішки, саме маска або респіратор захистять вас від симптомів полінозу. 

І тут матимете одразу три переваги:

  • будете у сезонному тренді, бо у масках тепер ходять майже всі;
  • отримаєте подвійний захист від інфекції та пилку;
  • не доведеться зайвий раз пояснювати оточенню, що у вас алергія на пилок.

Тут же в пригоді стануть й окуляри, які захистять очі від потрапляння алергенів.

Отже, з кожного стану можна отримати зиск та позитивний результат.

Втім, найголовніше – не забувати, що на маску не можна покладатись як на стовідсотковий засіб захисту від інфекцій. Ефективність її оборони від вірусів складає 50 %. А вже через півтори-дві години постійного носіння маску потрібно змінювати.

Тому не думайте, що, будучи у масці, ви зможете порушувати карантинні заходи, довго та часто знаходячись у скупченнях людей в магазинах чи на ринку.

Крім того, маска НЕ ЗАХИЩАЄ вас ЗОВСІМ, якщо ви

  • носите її на підборідді
  • прикриваєте нею лише рот, а ніс залишаєте над маскою
  • коли ви їсте чи курите
  • постійно її торкаєтесь, пересуваєте, чешете обличчя через маску.

Маска – це лише допоміжний елемент захисту від інфекцій. Головними ж складовими карантину є ізоляція удома, дотримання півтора-двометрової дистанції з людьми у публічних місцях та миття й санітарна обробка рук.

А у разі виникнення нежиті у період цвітіння рослин не панікуйте та спершу перевірте, як саме симптоми застуди відрізняються від симптомів полінозу.

Втім, для лікування що сезонної алергії, що вірусної, та будь-якої іншої інфекції необхідно звернутись до лікаря. Ще краще – дотримуватись рекомендацій Національної служби здоров’я України.

І не забувайте: якщо ви не добилися повної стерильності навколо себе — це не так страшно. Насправді, якщо наша імунна система буде у повній чистоті позбавлена роботи зі знешкодження шкідливих агентів, вона може промахнутися і з захистом від вірусу, якого ви боїтесь та (не)чекаєте. 

Тож не бійтеся контакту з навколишнім світом. І пам’ятайте: головне – не перестаратися у прагненні захиститись від усіх загроз.

Отже, будьте здорові, не хворійте, підходьте розумно і виважено до карантину та власного захисту, отримуючи від нього зиск і позитив.

Коментарі
Loading...