Алергія на яйця у собаки найточніше діагностується за допомогою тесту РАХ

0 553

Оскільки яйця містяться у багатьох продуктах для тварин, не дивно, що алергія на яйця у собаки не є унікальним явищем. Надмірна чутливість організму тварини до цього продукту проявляється розладами травлення. При цьому зреагувати імунна система хвостатого може й на все яйце, й на його жовток чи білок окремо. 

Саме тому недостатньо поставити собаці діагноз «алергія на яйця». Важливо, аби спеціалісти ветеринарної клініки при цьому визначили, який саме яєчний складник викликав захворювання. І в цьому їм допомагає багатокомпонентний молекулярний тест РАХ.

Чому яйце – алерген?

Серед продуктів, надмірна чутливість до яких провокує розвиток харчової алергії у собак, яйця посідають далеко не перші місця. За кількістю випадків гіперчутливості у чотирилапих їх випереджають, зокрема, курятина, яловичина, риба, молоко та пшениця.  

За останніми даними, алергію на яйце мають близько 4% собак, яким діагностована харчова алергія. Утім, ця цифра може збільшуватись. 

Адже яєчний білок та жовток є складовими багатьох кормів для собак, асортимент яких на ринку постійно зростає. Як наслідок збільшується й кількість тварин, у яких діагностується алергія на Royal Canine, Brit, Pedegree, «Леопольд» чи інший корм. Хоча насправді алергія на корм у собаки може бути алергією на яєчний білок або жовток.

Кожен із цих компонентів має свої унікальні алергенні білки. У складі яєчного білка їх виявили чотири:  

  • овомукоїд (OVM, Gal d 1),
  • овальбумін (OVA, Gal d 2),
  • овотрансферрін (Gal d 3),
  • лізоцим (Gal d 4).

Своєю чергою яєчний жовток містить два алергени: α-livetin (Gal d 5) та YGP42 (Gal d 6).

Потрапивши до собачого організму вперше, будь-який з цих білків (або одразу кілька) запускають механізм сенсибілізації. Це означає, що імунна система тварини, надмірно зреагувавши на алерген, починає виробляти специфічні антитіла до нього — імуноглобуліни E. 

За подальшого вживання чотирилапим яєць або їхніх компонентів кількість цих антитіл збільшується. В якийсь момент вони з’єднуються з клітинами крові, що відповідають за захист організму від факторів зовнішнього середовища. Як наслідок у кров собаки потрапляє гістамін — речовина, яка бере участь у запальних процесах, а тварина починає відчувати симптоми алергії на яйце.

Як проявляється алергія на яйця у собаки

Як і при гіперчутливості до будь-якого іншого продукту, першою у собак зазвичай реагує шкіра — на морді, на лапах, на череві. І ця реакція проявляється свербежем та почервонінням. 

Намагаючись послабити неприємні відчуття, собака починає активно розчісуватися та гризти лапи. В результаті в рани від кігтів і зубів може потрапити інфекція, яка викликає бактеріальне або грибкове запалення шкіри та вух тварини.

Також при алергії на яйця у собаки можливі кропив’янка, ознакою якою є пухирці на шкірі, та випадіння хутра. При цьому ступінь облисіння може варіюватися від кількох ділянок тіла зі значною втратою шерсті до повної її втрати. 

Окрім шкірних симптомів гіперчутливості до яєчних алергенів можливі й розлади травної системи, зокрема нудота, діарея, надмірне газоутворення та блювота. Але трактувати ці симптоми потрібно обережно. Адже так проявляється й харчова непереносимість у собаки. 

На відміну від алергії, вона є наслідком збою у роботі шлунково-кишкового тракту тварини та відчувається, лише якщо тварина з’їсть більше їжі, ніж здатний засвоїти її організм. Натомість алергія на яйце у собаки (як і на інший продукт) проявляється незалежно від кількості спожитого.

Але найнебезпечніший симптом яєчної алергії — це анафілаксія. Ця системна реакція, в якій задіяні різні органи тварини, є смертельно небезпечною. 

На те, що у вашого чотирилапого друга розвивається анафілактична реакція, можуть вказувати такі симптоми: 

  • холодні кінцівки,
  • кома,
  • утруднене дихання,
  • прискорений пульс,
  • надмірне слиновиділення,
  • низький артеріальний тиск,
  • раптова діарея,
  • бліді ясна,
  • судоми,
  • раптова блювота.

Поява будь-якого з цих симптомів потребує негайного доставлення тварини до ветеринарної клініки. 

Чому при алергії на яйця у собаки потрібна діагностика з РАХ

Оскільки алергія на яйця у собаки може насправді означати гіперчутливість або до білка, або до жовтка, важливо своєчасно з’ясувати реальну причину недуги. Адже від точної постановки діагнозу залежатиме раціон вашого улюбленця. 

У разі підтвердження сенсибілізації до яєчних алергенів із нього доведеться виключити або тільки яєчні білки, або тільки яєчні жовтки, або яйце цілком. Звичайно, це стосуватиметься і продуктів, що їх містять.

Саме тому ветеринари пропонують власникам собак зробити своїм улюбленцям мультикомпонентний молекулярний тест РАХ. За його допомогою, окрім чутливості до алергенів яйця, можливо визначити сенсибілізацію і до будь-якого з понад 200 алергенних білків харчових продуктів, рослинного пилку, спор грибів, отрути кліщів і бліх,  інших тварин.

В Україні цей тест впроваджується за підтримки ексклюзивного партнера Nextmune, давно знаного та надійного світового представника ринку діагностики й лікування хвороб у тварин.

На відміну від тривалої елімінаційної дієти, яка використовується для діагностики харчової алергії у собак, тест РАХ дає відповідь на питання, чи є у тварини алергія на яйце, протягом декількох днів із моменту забору крові. 

Аналіз однієї порції крові вашого собаки допоможе зекономити щонайменше 2 місяці часу, значних зусиль, нервів та витрат, потрібних для дотримання режиму спеціального харчування тварини, який передбачає елімінаційна дієта. Застосування молекулярної діагностики алергії означає, що діагноз буде поставлений точно та без зайвих зусиль, а лікування вашого улюбленця розпочнеться максимально швидко.

Коментарі
Loading...