Таблетка від алергії — то АІТ, або Як позбавитись симптомів назавжди 

0 1 777

Коли йдеться про таблетки від алергії, на думку насамперед спадають антигістамінні засоби. Втім, з недавнього часу в українців є альтернатива. Та ще й дуже непогана. А головне — ефективна. Адже тепер таблетка від алергії — то АІТ, один з видів алергенної імунотерапії. Це єдиний метод лікування алергії, який дозволяє позбавитись її симптомів назавжди.

І, погодьтеся, алергенна імунотерапія у таблетках — це зручно. Адже, на відміну від класичних АІТ-уколів, приймання чергової дози препарату у таблетках не вимагає поїздки до лікаря. Це особливо важливо в умовах обмеженості доступу до лікарень та при активному способі життя пацієнта. 

А ще лікування таблетками рятує від тієї форми алергії, для якої немає АІТ в уколах чи у спреях. 

Фантастика? Ні! Реальність. 

Та розберемося спочатку, для чого потрібна алергенна імунотерапія. Методика, яку раніше називали алерген-специфічною імунотерапією (АСІТ).

Що таке АСІТ

Алерген-специфічна імунотерапія базується на введенні пацієнтові невеличких доз алергену. Завдяки цьому виникає адаптація організму до речовини, яка  викликає алергію. 

Поступово доза препарату збільшується, організм повністю адаптується до подразника і припиняє на нього реагувати. В такий спосіб досягається довгострокова ремісія або повне одужання.

Яких хвороб можна позбутись за допомогою алергенної імунотерапії?

В першу чергу даний метод призначають при сезонній алергії — полінозі. Цю недугу ще називають алергією на цвітіння.

Буде помічною АІТ і при реакціях на:

За допомогою методики АСІТ можна позбутись нежитю, кон’юнктивіту та астми, викликаних алергією.

Як швидко почне діяти АСІТ?

Значне покращення пацієнти відчувають вже через пів року лікування. А одужання настає через 3-5 років.

Що саме відбуватиметься в організмі під час лікування? Як зрозуміти, що АСІТ допомагає?

Вже через місяць-другий зменшаться прояви нежитю та кон’юнктивіту. Відпаде потреба у великих дозах ліків проти алергії. А головне — організм не буде реагувати на алергени, до яких ви мали чутливість раніше.

Як поводити себе у день приймання препаратів АСІТ?

Як завжди. Єдиною умовою є обмеження фізичних навантажень за годину до та через годину після застосування препарату.

Яким чином потрібно приймати препарати для АІТ у таблетках?

Вперше — під наглядом лікаря. Потім, отримавши його консультацію, як застосовується таблетка від алергії, можна приймати чергові дози вдома самостійно. 

Кому показана сублінгвальна імунотерапія за допомогою таблеток?

Дорослим та дітям від 5 років.

Як довго потрібно перебувати в медичному центрі після приймання АІТ-таблетки від алергії?

Не більше 30 хвилин. За цей час лікар-алерголог має оцінити реакцію пацієнта на препарат.

Як довго триватиме курс лікування?

Зазвичай 3-5 років. Але все залежить від індивідуальної реакції пацієнта та форми лікування, котру ви обрали.

Які типи алергії можна лікувати за допомогою таблеток для АІТ?

В Україні зареєстровані таблетки «Лайс» для сублінгвальної імунотерапії (СЛІТ) виробництва провідної італійської фармацевтичної компанії «Lofarma». 

Активною речовиною в них є алергоїд, тобто видозмінений алерген з підсиленими властивостями. «Lais» — єдина протиалергічна вакцина у світі з карбамілірованим мономерним алергоїдом, яка доступна в таблетках.

Таблетки «Лайс» лікують алергію на:

Але це ще не все. 

Революційним в алергології є те, що таблетки від алергії «Лайс» надають і курс АІТ при системній алергії на нікель.

Так-так, сублінгвальні таблетки призначені для лікування алергічних реакцій, викликаних підвищеною чутливістю до нікелю. Тією, що має системну симптоматику: шкірні прояви на ділянках тіла, що не контактували з нікелем, та шлунково-кишкові симптоми після приймання продуктів з його високим вмістом. 

Ефективність сублінгвальних таблеток для АІТ при алергії на нікель успішно підтверджена багатьма клінічними дослідженнями.

Чим відрізняються полімеризовані екстракти від нативних? 

Молекули полімеризованих алергенів більші за розмірами. Тому вони безпечніші, краще підтримують імунітет та знижують алергенність речовини, що вводиться. Завдяки цьому можна вводити вищі дози алергенів, швидко досягаючи максимального ефекту.

Чи виникають алергічні реакції внаслідок проведення курсу АІТ?

Іноді виникають. Таблетка від алергії може викликати незначне поколювання в роті, котре швидко минає само. 

Як правило, такі реакції бувають на початку лікування. Для зняття симптомів лікарі радять приймати антигістамінні препарати. 

Чи може алерген-імунотерапія викликати важку реакцію?

При підшкірному введенні алергену іноді це можливо. Може виникнути загострення алергічної астми, з’явитись нежить або кон’юнктивіт. А при підвищеній чутливості можливий розвиток анафілаксії.

Саме тому після введення вакцини пацієнту потрібно деякий час посидіти в кабінеті лікаря.  

Ризик виникнення названих реакцій зменшується при застосуванні вакцин з полімеризованим екстрактом. А от при сублінгвальному прийманні випадки анафілаксії не фіксувались.

Чи може  хвороба повернутись після закінчення курсу?

Зазвичай після правильно проведеного курсу АІТ алергія не повертається. Іноді незначні її симптоми відчуваються через 5-10 років. Лише алерголог може визначити, що саме їх спровокувало: колишні чи нові алергени.  

Чи всім хворим на алергію показаний курс АІТ?

Майже всім. АІТ протипоказана при загостренні інфекційних хвороб, психічних розладах, захворюваннях серця, гіпертонії. Розпочинати або продовжувати курс можна після настання ремісії цих недугів. 

Абсолютними протипоказами є неконтрольована астма та системні аутоімунні захворювання. Інші аутоімунні хвороби, особливо у стадії ремісії, протипоказаннями не є. Але важкість стану та доцільність призначення курсу може оцінити лише лікар-алерголог.

Чи сумісна АСІТ з прийманням інших препаратів?

Майже всі ліки сумісні з цим видом терапії. Навіть антибіотики, таблетки та краплі проти низького тиску, а також гіпоглікемічні та антитиреоїдні препарати.

АІТ не рекомендується хворим, котрі лікуються бета-адреноблокаторами: вони зменшують дієвість адреналіну, що призначається при важких алергічних реакціях. 

Якщо хворий приймає препарат з цієї групи, його потрібно буде замінити на інший. 

Ні в якому разі не слід призначати АСІТ хворим, що лікуються імунодепресантами, інгібіторами моноаміноксидази та ще й отримують адреналін. В такому випадку терапія повинна проводитись лише під контролем лікаря-алерголога.

Чи можуть вакцини проти алергії спровокувати яку-небудь хворобу?

Ні. Згідно з останніми дослідженнями, проведеними серед європейців, зв’язку АІТ-вакцин з різними патологіями не спостерігалось.

Чи рекомендована АІТ в період вагітності та грудного вигодовування? 

Під час вагітності — ні. Якщо ви завагітніли, вже коли отримували уколи АСІТ, проконсультуйтесь з алергологом стосовно доцільності подальшого лікування. 

Додамо: на якість грудного молока імунотерапія не впливає. Тому її можна розпочинати й продовжувати в період грудного вигодовування.

Коментарі
Loading...