Маслина європейська: пилок має високу алергенність

0 3 100

Маслина культурна, оливкове дерево (Olea europaea) — вічнозелене дерево, що, як і ясен, належить до родини маслинових. В Україні насадження маслини є лише на півдні Одещини та у Криму.

Батьківщиною маслини вважається Середземномор’я, де її пилок є одним з основних алергенів. Через перехресні реакції з пилком ясена багато українців, що їдуть на роботу, приміром, до Італії, мають сенсибілізацію і до пилку оливи.

Маслина европейская

Це іноді колюче дерево досягає у висоту 8 м і може мати значний діаметр. Олива може рости до 2 тисяч років. Квітки її дрібні, білі, запашні.

Рослина давно культивується і в дикому вигляді її зустріти практично неможливо. Залежно від клімату оливкові дерева цвітуть з кінця квітня до початку липня.

Визначити, чи викликає у вас алергію пилок маслини чи ясена, допоможе багатокомпонентний молекулярний тест ALEX2. У його панелі близько 300 алергенних екстрактів та молекул, тобто 99,9 % всіх відомих алергенів.

І головне: алергію до пилку можна вилікувати. Для цього застосовується метод алерген-специфічної імунотерапії (АСІТ). Її ще називають алергенною імунотерапією (АІТ). Після проходження курсу такого лікування недуга зазвичай відступає на багато років, або й назавжди.

Для того, щоб лікування було ефективним, для нього потрібно застосовувати й препарати високої якості. Зокрема, таку мають алергени іспанської компанії Inmunotek, доступні в Україні.

А підібрати оптимальний для вас курс АІТ після відповідної діагностики може лише лікар.

Коментарі
Loading...