Алергія на шампунь у собаки: чому потрібен РАХ

0 844

Ваш песик нещадно скребеться після ванни, хоча мав би радіти чистоті й свіжості? Цілком можливо, що у собаки алергія на шампунь. І що скоріше ви це з`ясуєте, то краще. 

Адже зволікання зі зміною засобу собачої гігієни може призвести до розвитку у вашого чотирилапого друга серйозного захворювання, яке потребуватиме тривалого й вартісного лікування.

Але що робити, коли симптоми алергії на шампунь у собаки нічим не відрізняються від проявів інших видів гіперчутливості? У цьому випадку на допомогу ветеринарам приходить багатокомпонентний молекулярний тест РАХ

Він дозволяє виключити сенсибілізацію хвостатого до понад 200 білкових алергенів, що спричиняють алергію на їжу, пилок рослин та спори грибів, хутро та лупу тварин інших видів, отруту комах, шкірних паразитів. І в результаті, з огляду на симптоми тварини, залишається єдиний можливий винуватець алергії у собаки — шампунь.

Гіперчутливість до цього засобу гігієни проявляється контактним дерматитом. Він розвивається внаслідок потрапляння шампуню на шкіру собаки. 

Симптоми алергії на шампунь у собаки

Надмірно реагуючи на контакт з алергеном, клітини імунної системи тварини вивільняють гістамін — речовину, яка є активним учасником запальних процесів. Реакцією на появу гістаміну в крові й стають симптоми алергії на шампунь у собаки. Це, першою чергою, свербіж та почервоніння шкіри. 

Окрім них про собачу алергію на шампунь можуть свідчити:

  • кропив`янка;
  • часткове або повне випадіння шерсті;
  • набряк, особливо навколо морди;
  • нав`язливе облизування та/або кусання лап;
  • утворення виразок на шкірі.

Найчастіше таким чином реагують окремі ділянки собачого тіла: навколо голови, під передніми лапами та між пальцями, пахова область. 

Алергія на шампунь у собаки спричиняє розвиток інфекції

При цьому особливу небезпеку являє саме свербіж. Адже, намагаючись позбутися неприємних відчуттів, собака починає інтенсивно розчісувати або гризти шкіру. Через це на тілі тварини з`являються рани від кігтів або зубів, у які потрапляє інфекція. Наслідком цього процесу є поява дерматиту, тобто запалення шкіри. 

Залежно від збудника інфекції він може бути вірусним, бактеріальним або грибковим. Прикладом останнього є так званий маласезійний дерматит. Він може розвинутися внаслідок інфікування ран або через алергію на грибок у собаки

На цей вид дерматиту найчастіше страждають, зокрема:

  • американські кокер-спанієлі,
  • басет-хаунди,
  • боксери,
  • такси,
  • сетери.

Локалізуватися вогнища запалення можуть на різних ділянках тіла тварини. І найгірше, якщо такою ділянкою стануть одне або обидва вуха. Адже не вилікуваний вчасно отит у собаки загрожує поширенням запалення на мозок.

Але найнебезпечніший симптом алергії на шампунь у собаки — це системна анафілактична реакція, яка одночасно вражає декілька органів. Такий стан несе смертельну загрозу та потребує негайної  допомоги ветеринара

Що ж робить собачий шампунь потенційним алергеном?

Імунна система тварини може надмірно зреагувати на будь-який інгредієнт шампуня. Але найчастіше алергію викликають:

Консерванти2-бром-2-нітропропан-1,3-діол
бензиловий спирт
DMDM гідантоїн
імідазолідинілсечовина
метилхлорізотіазолінон
метилізотіазолінон
Помʼякшувачіланолін та його похідні
пропіленгліколь
вазелін
Кондиціонерицетеариловий спирт
стеариловий спир
Інгредієнт проти лупикам'яновугільна смола
Підсилювачі та стабілізатори піниCocamide DEA
кокамідопропілбетаїн
Знежирювачлаурилсульфат натрію/SLS
Емульгаторсорбітан пальмітат
Вітамінитокоферол (вітамін Е)
Барвники

Ще один рослинний компонент шампуня, який здатен викликати алергію у собаки, — лімонен. Ця сполука міститься в шкірці лайма та є однією з причин контактної алергії на цей фрукт й інші цитрусові у людей. Тож зовсім не виключено, що

алергія на собачий шампунь може розвинутися не лише у собаки, а й у його власників, які допомагають тварині підтримувати чистоту хутра й шкіри. 

Як діагностується алергія на шампунь у собаки?

Якщо описані вище симптоми алергії з`явилися невдовзі після купання собаки, скоріше за все, їх спричинили саме компоненти шампуня. Але оскільки «після» далеко не завжди означає «внаслідок», ставити самостійно хвостатому члену родини діагноз «алергія на шампунь у собаки» не варто. Натомість потрібно не гаяти час та обов’язково відвести тварину до ветеринарної клініки.

Адже діагностика алергії на шампунь у собаки ускладнюється тим, що ця форма гіперчутливості немає специфічних симптомів. Тому для її підтвердження потрібно виключити сенсибілізацію до інших алергенів.

І тут на допомогу ветеринарам приходить багатокомпонентний молекулярний тест РАХ, який в Україні впроваджується за підтримки ексклюзивного партнера Nextmune — давно знаного та надійного світового представника ринку діагностики й лікування хвороб у тварин. 

Як ми вже згадували, цей сучасний метод діагностики алергії у собаки здатен визначити гіперчутливість вашого хвостатого члена родини до понад 200 алергенів  харчів, рослинного пилку, грибних спор, хутра й лупи тварин інших видів. Своєю чергою негативний результат РАХ означатиме, що причина алергії у собаки — саме шампунь.

Як лікувати алергію на шампунь у собаки

Першу допомогу тварині можна надати вже в домашніх умовах. Для цього достатньо відправити її в душ і ретельно змити зі шкіри та хутра залишки шампуня.

Також тварині можна дати ліки проти алергії — антигістамінні або гормональні препарати, що зменшують свербіж шкіри. Але самостійно купувати їх не варто, адже тільки ветеринар може визначити, який саме препарат та в якій дозі потрібен тварині з урахуванням її віку, ваги та стану здоров’я.

Окрім цього в разі наявності вторинної інфекції собаці призначать антигрибкову або антибактеріальну терапію.

І, звісно, хвостатому потрібно буде змінити шампунь. Ветеринар допоможе вам зорієнтуватися у великій кількості засобів для миття хутра й шкіри гіперчутливих собак. 

Це, зокрема:

  • Глікопротеїнові шампуні, що допомагають заспокоїти біль і запалення, спричинені алергічними реакціями.
  • Гіпоалергенні шампуні, котрі зазвичай не містять агресивних хімічних речовин. Такі засоби легше змиваються. До їхнього складу можуть входити продукти для полегшення свербежу, наприклад алое віра.
  • Лікувальні шампуні, які містять антигістамінні препарати та кортикостероїди для зменшення набряку й свербежу. Такі засоби слід використовувати з обережністю: вони можуть зашкодити собаці, якщо він їх проковтне.

Ця лікувальна косметика стане в пригоді й у разі, коли тварині діагностують подразнюючий контактний дерматит, спричинений шампунем. Подібна запальна реакція виникає після прямого контакту із засобом гігієни, але, на відміну від алергії, не залучає імунну систему тварини.

Коментарі
Loading...