Алергія на кріп розвивається навіть при вдиханні його парів

0 1 731

Кріп є, мабуть, однією з найпопулярніших та найпоширеніших пряностей, що використовують у кулінарії з давніх-давен. Також ця рослина відома корисними з точки зору медицини властивостями: антимікробними та протизапальними. І це стосується як насіння й листя кропу, так і ефірної олії, що з нього отримують. Але водночас існує й небезпечна алергія на кріп.

Її симптомами можуть бути:

Так, дослідники Медичного коледжу Вісконсину (США) задокументували історію 40-річної жінки, що страждала на сезонний та цілорічний алергічний риніт. Сезонний нежить був викликаний пилком дерев та бур’янів.

Пацієнтка скаржилась, що від вживання страв, які містили кріп або були ним приправлені, у неї негайно починало свербіти піднебіння. Цей симптом розвивався у генералізовану кропив’янку, відчуття стиснення у горлі, блювоту та діарею.

З кожним контактом з кропом ці прояви прогресували. Зрештою вони почали з’являтися навіть тоді, коли жінка просто вдихала аромат продуктів з кропом.

Діагностика її стану за допомогою комерційно виготовлених шкірних прик-тестів щодо чутливості до різних продуктів, включаючи кріп, дала негативний результат. Проте шкірне тестування з екстрактом свіжого кропу дало позитивну реакцію.

Алергенні білки кропу

Які саме білки кропу могли викликати алергічну реакцію, невідомо. Адже науковці ще не описали алергени цієї рослини.

Вони припускають можливість розвитку у гіперчутливих до кропу пацієнтів перехресної алергії до інших рослин родини Apiaceae, тобто зонтичних. До неї також належать, зокрема, борщівник, болиголов, кмин, коріандр, любисток, морква, пастернак, петрушка, селера та фенхель.

Це припущення підтверджують результати дослідження сироватки крові пацієнта з професійною алергією до спецій. У нього спостерігалась схожа схема зв’язування IgE з екстрактами коріандру, кропу та анісу.

За кропом такої здатності ще особливо не помічено. Але потенційно його сік, як і сік його родичів петрушки та борщівника, може викликати фотофітодерматози.

Діагностика та лікування алергії на кріп

Якщо ви підозрюєте у себе алергію на кріп, обов`язково проконсультуйтесь з лікарем-алергологом. Адже лише він може підтвердити чи спростувати ваші сумніви.

Найкращим засобом встановлення діагнозу «алергія на кріп» буде проведення прик-ту-прик тесту зі свіжим кропом. А от при полісенсибілізації найбільш ефективним засобом визначення всього спектру алергенів, на які ви реагуєте, стане молекулярний тест ALEX. Він є найсучаснішим та найточнішим методом діагностики алергічних захворювань.

Якщо ваш алергійний статус буде підтверджено, доведеться виключити з раціону кріп та продукти, що можуть його містити, та слідувати дієті, яку призначить лікар.

Коментарі
Loading...