Від алергії на ламінарію страждають люди та собаки

0 838

З непопулярної консерви радянських часів морська капуста у нашій свідомості вже набула репутацію корисного та здорового продукту. Утім, прагнення оздоровитися, вживаючи бурі водорості, може обернутися неприємними наслідками. Адже алергія на ламінарію, хоча й зустрічається нечасто, може стати джерелом реальної загрози здоров`ю й життю людини та навіть тварин.
Не вірите? Читайте далі.

Загалом до роду ламінарія входить близько 30 видів бурих водоростей (Phaeophyceae). Найбільше вони поширені на півночі Тихого та Атлантичного океанів, де зазвичай ростуть на глибині від 8 до 30 метрів. 

Користь ламінарії

Багаті на йод бурі водорості, відомі також як ламінарія або морська капуста, ми споживаємо разом із суші. Салати з ламінарією можна придбати й у супермаркеті. Вона входить до складу харчових добавок. 

Адже окрім йоду, необхідного для нормального функціонування щитовидної залози, ламінарія містить вітаміни А, D, Е та групи B, є цінним джерелом натрію, магнію, фосфору та клітковини. 

Застосування ламінарія знайшла як в медицині, так і в кулінарії. Альгінова кислота, що входить до її складу, використовується як харчова добавка та має позначення Е400. Її застосовують для виготовлення фруктового желе, мармеладу, цукерок та соків. 

Що стосується медицини, то в ній альгінова кислота цінується завдяки здатності діяти як легкий проносний засіб та виводити з організму важкі метали, такі як ртуть та свинець, і радіонукліди. Окрім цього альгінати сприяють зміцненню та зволоженню шкіри та зменшують її подразнення. Відтак ламінарію не обходять увагою і виробники косметологічних засобів. 

Але, звичайно, найголовніша принада ламінарії – це великий вміст йоду, без якого неможлива нормальна робота щитоподібної залози. 

Чому виникає алергія на ламінарію?

І саме йод може стати причиною реакції гіперчутливості, що розвивається при вживанні ламінарії. Серед її ознак набряк обличчя, легень, носових пазух та горла, а також напад астми, кашель та хрипи. Окрім цього на шкірі можуть з’явитися кропив`янка або екзема.

Також про алергію на ламінарію можуть свідчити симптоми з боку травної системи:

Непереносимість ламінарії

Потенційно будь-який харчовий продукт, який ми вживаємо, може не сприйматися травною системою. Симптоми харчової непереносимості нагадують симптоми алергії на їжу

Непереносимість може проявлятися тими ж таки здуттям живота, нудотою, блювотою та болем. Викликана вона зазвичай недостатністю ферментів, які могли б перетравити той чи інший продукт.

Діагностика алергії та непереносимості ламінарії

Тож якщо після вживання ламінарії у вигляді харчових домішок або як окремого продукту ви відчуваєте погіршення самопочуття, обов`язково зверніться до лікаря-алерголога. І якщо він підтвердить діагноз «алергія на ламінарію», від споживання водорості доведеться назавжди відмовитися.

Для діагностики лікар може провести натуральний прик-тест із ламінарією. Втім, зважаючи на користь цього продукту, особливої актуальності набуває питання точності результатів тестів, на підставі яких лікар зробить висновок про те, що ви сенсибілізовані до певного алергену. 

Щоб встановити чутливість, оптимально застосовувати молекулярний тест ALEX2 – найсучасніший метод діагностики алергічних захворювань. Він дозволяє визначити алергію до 295 екстрактів та молекул одночасно. Це становить 99,9 % відомих науці алергенів. 

У випадку, якщо результат цього тесту буде негативним, вам можуть запропонувати пройти Food Xplorer (FOX). Це молекулярний тест для визначення IgG-залежної непереносимості 286 харчових продуктів, серед яких і ламінарія. 

Якщо непереносимість буде підтверджена, виключати ламінарію з раціону не обов`язково, але вживати її потрібно з обережністю.

Зважаючи на результати діагностики алергії та непереносимості, лікар розробить для вас індивідуальну дієту. Вона буде збалансованою, втім, виключатиме шкідливі для вас харчі.

Перехресні реакції ламінарії

Виникає питання: чи можна вживати морську капусту тим, у кого діагностована алергія на морепродукти, що входять до топу 14 найбільш алергенних харчів світу? 

Чи не спричинить сенсибілізація до них перехресної алергії на ламінарію? Відповідь негативна. 

Адже за гіперчутливість до устриць, креветок, морських гребінців, мідій та інших молюсків і ракоподібних відповідають специфічні білки, зокрема тропоміозин, які у водоростях відсутні.

Собаки та алергія на ламінарію

Саме тому алергія на морську капусту, на відміну від гіперчутливості до морепродуктів тваринного походження, зустрічається дуже рідко. Але при цьому страждати на неї можуть і собаки

Адже їхній раціон, як і людський, іноді потребує додаткового збагачення йодом та іншими корисними елементами. Відтак харчові домішки з ламінарією виготовляють і для чотирилапих.

Як і у людей, у них алергія на ламінарію може проявлятися респіраторними симптомами. Але більш поширеними та важкими є прояви з боку шкіри. Серед інших ознак сенсибілізації собаки до морської капусти: 

 • нудота,
 • блювота,
 • напад астми,
 • утворення шишок під шкірою,
 • кашель,
 • втрата хутра, 
 • свербіж шкіри та вух,
 • закладеність носа,
 • почервоніння та свербіж очей,
 • задишка,
 • виразки на шкірі.

Якщо собака відчуває свербіж кінцівок, вона починає їх гризти. Коли у тварини сверблять вуха, вона дряпає їх. Це призводить до появи ран із подальшим інфікуванням.

Тож перш ніж додавати до корму улюбленця домішки з ламінарією, обов`язково порадьтесь із ветеринаром. А поки триває терапія, уважно слідкуйте за станом здоров`я собаки. 

Коментарі
Loading...