Чому люди люблять носити маски?

0 425

Так, так, є й такі. Попри те, що маска остогидла багатьом як неодмінний атрибут пандемії та нагадування про карантинні обмеження, є люди, які люблять носити маски.

Для багатьох людей маска — це не просто захист від пандемії, а спосіб самовираження.

Маска як спосіб самовираження та захист від більшості інфекцій

Все частіше ми зустрічаємо на вулицях тих, хто замість традиційних татуювань виявляє індивідуальність, зробивши з маски справжній витвір мистецтва. 

«Мої очі — це найбільш приваблива частина обличчя, тому навіть після щеплень проти COVID-19 я не хочу знімати маску», — стверджують прихильники їх носіння. 

І це справді так. Маска багатьом надає впевненості в собі, допомагає розкріпоститись та приховати власні емоції.

Ще одним плюсом є маскування неприємних запахів після вживання маринадів, часнику та цибулі. Та й розкіш менше нюхати запахи з рота інших.

Під маскою можна спокійно жувати гумку, підспівувати улюбленим виконавцям, а якщо нема настрою — не змушувати себе розтягувати губи в посмішці.

Маски схожі на бюстгальтери пуш-ап. Адже 90 % людей не зможуть побачити під маскою повну картину наших почуттів. 

Більшість інтровертів дуже вдячні за маску, що допомогла їм створити бар’єр між потаємними думками та реальним світом. Вона надає відчуття усамітненості, якого вони прагнуть.

Влітку, коли можна було носити маску та сонцезахисні окуляри, це був справжній рай також і для людей з вадами зовнішності, які хотіли приховати свої недоліки. 

Це був рівень публічної конфіденційності, де можна бути самим собою навіть серед великого скупчення народу.

А коли настало різке похолодання, люди зрозуміли, наскільки комфортною може бути маска. Деякі навіть роблять спеціальні теплі маски, щоб не мерзнути та захистити шкіру обличчя від зимових морозів

Ніяких турбот

Маска може приховати розмазану губну помаду, залишки їжі на зубах, а головне, не потребує нанесення макіяжу на нижню частину обличчя.

А ще, вдягнувши маску у сезон алергії, не обов’язково пояснювати всім, що у тебе чутливість до пилку амброзії чи алергія на цвітіння інших рослин.

Мода на те, щоб носити маски

Змушує сприймати своє тіло як полотно, на якому можна зобразити почуття. Або показати деякі аспекти власної особистості. Маски допомагають розширити власне мислення і навіть зробити виклик світу. 

Ви можете сказати «Все складно», не вимовляючи жодного слова. Або, навпаки, надягнути маску однотонного кольору й бути мінімалістом.

Деякі вважають, що традиційні сині хірургічні маски, в які спочатку були одягнуті всі, мали свій шарм. Вказували на те, що увесь світ переносить жахливу хворобу, яка зробила нас смиренними.

Це було схожим на тематичну вечірку. За виключенням того, що вона була сумною, нікому не подобалась і ніхто не хотів бути на ній присутнім.

Маска допомагає перебороти страх

Коли всі ЗМІ говорили про поширення пандемії, для багатьох маска була єдиним щитом, здатним перебороти страх. Оскільки не всі перехворіли на коронавірус, зовсім небезпідставно більшість вважає, що їх врятувала саме маска. Тож не збираються з нею розлучатись навіть після вакцинування. 

Люди мають знати, що така проста річ, як носіння маски, може врятувати життя і навіть зупинити COVID-19.

Тому носіння маски – це знак гідності, символ людяності, співчуття, ознака того, що ви не черства і байдужа до інших людина. 

Це означає, що ви правильно сприймаєте інформацію та адекватно на неї реагуєте. 

Маска захищає від вірусних інфекцій

Коли у суспільстві з офіційних джерел стала ширитись думка, що повністю вакциновані люди більше не повинні носити маски, багато хто не полишив цю звичку. 

Причина проста. Маска захищає не лише від пандемії, але й від інших вірусів, що можуть потрапити в організм повітряно-крапельним шляхом. 

Крім того, маски допомагають приховувати негативні емоції, коли хтось стоїть близько в черзі, або нудьгу, коли близькі розповідають одну й ту саму історію вдесятеро. Це досить вигідно, адже ніхто не може здогадатись, про що думає людина. 

Чому вакциновані люди не полишають носити маски?

В принципі, як вважають експерти з охорони здоров’я, вакциновані люди можуть не носити маски. Тим, хто пройшов повну вакцинацію, ці засоби потрібні лише в громадському транспорті.

Але часто люди просто виявляють солідарність з тими, хто не може зробити щеплення, включаючи маленьких дітей та людей з серйозними вадами здоров’я.

Крім того, важливу роль відіграє психологічний фактор. Деякі відразу після вакцинації відчули себе вільними від масок. Інші, знаючи, що вакцинація не убезпечує від зараження, а лише пом’якшує хворобу, продовжують їх носити.

Вчені-медики закликають не знімати масок

Деякі американські вчені закликають людей не знімати масок. На їх думку, маски слід використовувати кожного разу, коли який-небудь патоген циркулює в суспільстві. 

У холодний сезон можуть бути моменти, коли активність грипу сягає піку, і тоді без маски — ніяк.

Маски назавжди? Що говорить наука?

Користь для суспільної охорони здоров’я від носіння масок в сукупності з соціальним дистанціюванням була вражаючою на початку пандемії коронавірусу у 2020 році. 

Навіть смертність від грипу у світі знизилась в десятки разів. 

Хоч експерти бачать перспективу у використанні масок, більшість не вважає, що люди мають носити їх постійно. 

«Ми проти того, щоб маскуватись назавжди й в будь-якій ситуації», — говорять вони. Відчуття залежності від масок негативно відбивається на психічному здоров’ї. Нам усім потрібно бачити обличчя один одного, бути товариськими людьми, а також якомога частіше обійматись. 

Але невелика частина лікарів вважає, що довготривале носіння масок ніяк не може послабити імунну систему або викликати психологічні проблеми.

На їхню думку, в тому, щоб носити маски, немає нічого ганебного. Якщо людина хоче надягнути маску — це нормально.

Чи потрібна маска вакцинованим людям?

Нещодавно Центри з контролю та профілактики захворювань США оголосили, що повністю вакциновані люди можуть спокійно ходити без маски, брати участь у більшості заходів в приміщенні та на відкритому повітрі. Їм не слід перейматись соціальною дистанцією та цікавитись, чи отримали вакцину інші члени суспільства.

Але при цьому маски, як і раніше, необхідні для перельотів, поїздок в суспільному транспорті, відвідування супермаркетів, медичних установ та більшості підприємств.

Коментарі
Loading...