Як зберігати позитив на тлі коронавірусу

0 1 305

і як це допоможе побороти COVID-19

Новини про пандемію COVID-19, які розповсюджуються у ЗМІ та соціальних мережах, підвищують рівень тривожності. Стрес, обумовлений занепокоєнням й вимушеною ізоляцією через карантин, може загострюватись. Але не впадати у відчай вкрай важливо. Адже стрес та страх перед невідомим знижують й захисні сили організму

Карантин рано чи пізно закінчиться. І ви повинні зустріти світ, що відкриється, сповненими сил та жаги до життя.

А відтак, як зберігати позитив на тлі коронавірусу і правильно керувати своєю тривогою? Чому жінкам це важливо більше? Як контроль над стресом допомагає побороти вірус та захистити імунітет?

За прогнозами, тривога, пов’язана із пандемією COVID-19, торкнеться 264 млн людей в усьому світі. І в більшості це будуть жінки. 

Це пов’язане з особливостями їхнього емоційного світосприйняття. Жінки загалом вважаються чутливішими до проблем, що загрожують їх внутрішньому стану.

А наразі більшості людей, особливо старшим за 60 років, а також особам з супутніми захворюваннями та вагітним жінкам рекомендована максимально можлива ізоляція. Причому у всьому цивілізованому світі.

Що рекомендують офіційні джерела

Уряди країн, де піклування про психічне здоров’я людини є частиною медичної системи, вже видали ряд рекомендацій щодо того, як зберігати психологічну витривалість.

Так, керівництво Великобританії вважає дуже важливим отримання людьми психологічної опори. Її можна здобути, підтримуючи зв’язок з членами сім’ї й друзями за допомогою телефонних дзвінків і соціальних мереж.

Ті, хто знаходиться у своїх домівках, можуть зосередитися на читанні, онлайн-навчанні, кулінарії та перегляді фільмів. 

Тим, хто відчуває себе недобре через стрес на тлі карантину, допоможе виконання легких фізичних вправ. Воно може зменшити рівень занепокоєння.

Як впоратися зі стресом?

Втім, оскільки світ все ще бореться з COVID-19, а кількість хворих продовжує зростати, все більше людей відчувають тривогу. 

Деякі мають родичів, хворих на COVID-19. Хтось втратив рідних та близьких, що пішли від них у муках… 

Дехто й сам сидить на карантині через можливий контакт з хворими. А хтось турбується через тривалі обмеження, що впливають на його дохід. 

Є й сім’ї, які не мають грошей, щоб придбати необхідні харчі.

Відтак,

щоб залишатися позитивним і знизити рівень стресу під час глобальної пандемічної кризи, важливо зробити кроки для захисту свого психічного здоров’я. 

Обмежити вплив соціальних мереж

Соціальні мережі допомогли зв’язати людей з усього світу і розповідають нам про те, що відбувається. Проте вони також містять дезінформацію або гнітючі новини, які можуть викликати занепокоєння й паніку. 

Тому варто підписатися лише на 1-2 авторитетних джерела інформації або новинних сайти. Крім того, можна відключати сповіщення, щоб дозувати інформацію, яка надходить.

Знайти собі заняття

Є багато способів відволіктися від хаосу і паніки з приводу коронавірусної хвороби.

Читання, перегляд фільмів, майстрування чого-небудь, приготування їжі або дозвілля з родиною – все це допомагає зняти занепокоєння та стрес через карантин.

Підтримувати соціальні зв’язки

У тих, хто знаходиться в ізоляції або на карантині, існує чудова можливість провести час з близькими та поспілкуватися зі знайомими з усього світу телефоном або через інтернет. 

Довгі розмови з коханими, дітьми та близькими також надають впевненості й заспокоюють. Хоча обніматися і цілуватися в цей час не рекомендується, іншим важливо знати, як сильно ви їх любите.

Почуття стресу і тривоги зрозумілі за часів лих або глобальних криз. Втім, нестандартні ситуації завжди дають нам змогу зупинитись, переосмислити життя та зрозуміти, що від нього потрібне саме нам. 

І тут ключовим стає вміння змінювати мислення на позитивне. Насправді, якщо є бажання, це не так вже й важко. 

Зачинені вдома? Отже, менше витрачаєте на їжу та транспорт. Та й вдома буває безпечніше, ніж на вулиці. 

І ще багато таких, на перший погляд, обмежень, які можна сприймати як переваги.

Найважливіше, що потрібно зробити зараз, – подбати про своє фізичне і психічне здоров’я. Оскільки їх погіршення знизить опірність вашого організму інфекціям та може призвести до виникнення інших недуг

Адже захворіти на COVID-19 чи будь-яку іншу хворобу зараз надто ризиковано. Лікарні перевантажені пацієнтами з важкою вірусною патологією. Збільшення їх числа знижує якість надання медичної допомоги. 

До того ж у час, коли більшість ресурсів системи кинуті на боротьбу з вірусною хворобою, знижується якість турботи про інших хворих.

Зміцнювати імунну систему

І наостанок: приділіть увагу своїй імунній системі. Адже саме вона відповідає за резистентність, тобто опірність організму вірусам, бактеріям та іншим патогенам. Й якраз ваш збалансований психологічний стан, нормальний сон та здорова їжа напряму впливають на стан імунної системи.

  • Позитивне мислення, наприклад, є значущим для коректної роботи нервової системи. Саме вона через нейрогуморальні механізми керує роботою нашого організму й імунітету також.
  • Про корисність здорового сну для всіх систем та органів написані сотні статей та книжок. Саме сон обумовлює стан нашого здоров’я та самопочуття, регулює вміст активних компонентів у крові, у тому числі — медіаторів імунної системи.
  • Здорове харчування теж важливе, адже наше тіло складається з того, що ми їмо. Але якраз таке харчування не завжди є доступним фізично. І щоб підтримати свій організм, зміцнюючи у першу чергу імунну систему, корисно включати до раціону вітамінні комплекси. 

Зокрема ті з них, що підтримують баланс активних компонентів імунної системи – цитокінів. Саме останні важливі для боротьби із коронавірусом. 

Сон та здоров’я нервової системи можна забезпечити за допомогою інших, не менш якісних препаратів.

Але який би спосіб підтримки свого тіла ви не обрали, не забувайте, що тільки ви самі можете як занурити організм у стрес через карантин, так і знайти найкращі для вас виходи з тривожного стану.

А ще ліпше — не доводьте себе до становища, з якого потрібно шукати вихід. Адже все дуже просто: ви у себе одні.

Коментарі
Loading...