Чи безпечний секс під час пандемії COVID-19?

0 1 201

Коли багато подружніх пар замкнені у своїх будинках 24 години на добу, така фізична близькість може призвести до збільшення сексуального потягу, а за тим — і активності. Тому виникає питання, наскільки безпечним є секс під час пандемії COVID-19. 

І воно актуальне для всього світу, адже зараження вірусом SARS-CoV-2 вже зареєстроване у близько 200 країнах.

Статевий акт під час спалаху COVID-19 — це безпечно?

Статеві зносини не є забороненими для незаражених партнерів, які дотримуються самоізоляції, кажуть експерти американської мережі News of Medical and Life Sciences. 

Фактично статевий акт може допомогти зняти деяку тривогу і стрес та зблизити партнерів.

Експерти попереджають: якщо один з партнерів має позитивну реакцію на COVID-19, сексу слід уникати. Рекомендовано ізолювати заражену людину від будь-яких контактів з неінфікованими членами родини та партнерами. 

Чи може SARS-CoV-2 передаватися від однієї людини до іншої статевим шляхом?

Досі немає ніяких ознак того, що SARS-CoV-2 може передаватися від однієї людини до іншої під час статевого акту. 

Експерти кажуть, що передача відбувається контактним та повітряно-крапельним шляхом. Тобто через безпосередній контакт та/або крапельки повітря, що містять віруси й утворюються при чханні та кашлі.

Немає жодних доказів того, що SARS-CoV-2 може передаватися вагінальним або анальним шляхом. Проте можлива передача вірусу через оральний секс.

Крім того, вірус може передаватися через заражену слину, а поцілунки є поширеною практикою під час сексу. 

Він також може передаватися, коли неінфікована людина контактує з поверхнями, що забруднені краплями, які містять вірус

Тим, хто знаходиться в самоізоляції понад 14 днів, безпечно займатися сексом. Але пам’ятайте, що кожен раз, коли хтось виходить з дому, він може заразитися вірусом.

Вам потрібно буде заново перевстановлювати 14-денний період, якщо хтось із вас сконтактує з іншою людиною, у якої виявили коронавірус. Або якщо у партнера з’являться симптоми.

Експерти наголошують: займатися сексом з тим, хто був у контакті з людиною, зараженою COVID-19, — табу. 

А Департамент охорони здоров’я США у своїй новій брошурі про секс під час пандемії COVID-19 навіть радить обходитись без партнерів. У керівництві говориться: «Ви — ваш найбезпечніший сексуальний партнер. Мастурбація не поширить COVID-19, особливо якщо ви миєте руки (і будь-які секс-іграшки) з милом і водою протягом не менше 20 секунд до і після сексу». 

Важливо також пам’ятати, що вірус SARS-CoV-2 був виявлений в калі.

Чи можна використовувати секс-іграшки? Як переконатися, що вони не передають інфекцію?

Застосовуються звичайні правила користування секс-іграшками та утримання їх в чистоті. Всі секс-іграшки необхідно мити за допомогою мила та води. Це допоможе запобігти появі деяких інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Чи можна встановлювати статеві відносини із новими партнерами під час пандемії COVID-19?

У більшості країн світу люди замкнені у своїх квартирах і не можуть зустрічатися з новими партнерами для сексу. Прямо зараз через фізичне дистанціювання менше людей буде займатись сексом.

Інші форми зв’язку для сексу, включаючи секстинг, відверті відеодзвінки, мастурбацію й еротику, все ще можна практикувати та насолоджуватися ними. Нинішні часи можуть бути ідеальними для знайомства з потенційними партнерами через соціальні мережі або спілкування телефоном.

Візьміть відпочинок від особистих зустрічей. Відеопобачення, секстинг або відеочати зараз можуть бути для вас найкращим варіантом.

А як вберегтися від вірусу, чи є захист?

Критично важливим під час пандемії, і для занять сексом також, є зміцнення імунітету. Адже саме імунна система часто захищає нас від розмноження вірусів та бактерій в організмі. 

А тому препарати для зміцнення імунітету особливо актуальні під час пандемії.

Як, наприклад, перевірений часом «Віусід», що довів свою ефективність за багато років клінічних досліджень і практичного застосування пацієнтами.

Інший засіб, що оздоровить мікрофлору піхви і захистить її від вірусів, — «Епіген-інтим». Цей гель створений для щоденного піклування про інтимні частини тіла. 

 

Коментарі
Loading...