Алергія на гель-лак загрожує відвідувачам салонів та майстриням. Як її перемогти?

0 3 650

З кожним роком штучне укріплення нігтів набуває все більшої популярності. Це зручно, красиво, а головне ㅡ довговічно. Зробила корекцію ㅡ і місяць, а то й більше відчуваєш себе королевою. Але, на жаль, змушені бити на сполох алергологи та дерматологи: все частіше діагностується алергія на  гель-лак. 

Основні чинники захворюваності

Причиною захворювання вважаються  2-гідроксіетилметакрилати (2-HEMA), або просто метакрилати. Ці сполуки містяться як в акрилових (нарощених) нігтях, так і в їх гелевих аналогах. 

Наприклад, в країнах Європи ця проблема набула характеру справжньої епідемії. Дослідження, проведене Британською асоціацією дерматологів, показало, що в 90 % випадків алергія на гель-лак виникає, коли незатверділі речовини контактують зі шкірою.

При цьому компоненти лаку викликають ослаблення нігтів та/або сильно виражені червоні  висипання. Вони локалізуються не лише на кінчиках пальців, але й на будь-якій ділянці тіла, до якої торкається жінка. 

З 742 пацієнток, які брали участь в дослідженні, 16 %  мали побічні реакції через нігті, вкриті гель-лаком, нанесеним в салонах. 

Згідно з опитуванням, реакції включали пошкодження нігтів та алергічний контактний дерматит. Він виражався свербежем та набряками на руках, повіках, щоках та шиї. Крім того, були виявлені проблеми з диханням.

Ще одне дослідження, опубліковане в Британському медичному журналі, проаналізувало дані 5 тисяч пацієнток з Великобританії та Ірландії. У 2,4 % була зафіксована алергія хоча б до одного виду метакрилату.

Медики заявляють, що, попри поширенню алергії на 2-HEMA, деякі лікарі ігнорують проблему. Тому названі хімічні речовини іноді не включаються до патч-тестів для діагностики чутливості до цих компонентів лаку. Відтак важливо обирати панель, до якої включений цей алерген.

Алергія на гель-лак: як позбутись симптомів?

Алергічний контактний дерматит, викликаний лаком для нігтів, повинен швидко зникнути після видалення алергену, тобто лаку. Прискорити одужання допоможуть стероїдні креми з антибіотиком або без нього.

Лікування алергічного контактного дерматиту, викликаного косметикою для нігтів на інших частинах тіла, до яких торкалась жінка, слід лікувати так само, як екзему. Наприклад, місцевими кортикостероїдами та пом’якшувальними зволожувальними засобами.

Втім, конкретні препарати з названих груп або інше лікування для вас має підібрати виключно лікар.

У випадку виникнення сильної алергічної реакції слід проконсультуватись з лікарем-алергологом або дерматологом негайно.

Лікар  може порекомендувати відмовитись від гель-лаку й обрати традиційні лаки з п’ятьма або навіть дев’ятьма формулами для укріплення нігтів. До складу таких лаків не входять найпоширеніші алергени. Тому засоби можуть використовуватись людьми, у яких спостерігається алергія на інші лаки для нігтів.

Тобто, за вашим бажанням, лікар допоможе підібрати лак, який не викликатиме симптомів. Це робиться шляхом відповідного патч-тестування.

Обирати лак самостійно, покладаючись на написи на його упаковці, не завжди надійно. Адже відомі випадки, коли виробники нібито гіпоалергенної продукції приховували наявність у лакові метилакрилатів. Тому якщо ви хочете бути впевнені, що формула «чистого» лаку вам підійде, спочатку відвідайте алерголога для проведення патч-тесту.

Чи можна робити манікюр з гель-лаком після алергічної реакції?

Якщо у вас була незначна алергічна реакція на даний продукт, можна знову спробувати гібридні лаки. Тобто хоча б змінити базу під гель-лак на ту, що призначена для слабких та чутливих нігтів, з вмістом пантенолу та вітаміну Е.

Хорошою альтернативою стане відмова від гель-лаків та укріплення нігтів за допомогою спеціальних кондиціонерів.

Як уникнути алергічної реакції в майбутньому?

Зробіть патч-тест. Це простий та швидкий спосіб дізнатись, чи є у вас алергія на гель-лак, а також підібрати продукт, який вам підходить. Якщо алерген знайдений, підберіть лак чи декілька, які не викликають у вас реакції, і застосовуйте їх. 

Не забувайте використовувати лаки відповідно до рекомендацій виробника та термінів придатності. Якщо ви знаєте, що ваша шкіра чутлива до різних хімічних компонентів, перевіряйте засоби за допомогою нанесення невеличкої їх кількості на кінчик пальця. 

Також дерматологи не радять робити манікюр з використанням УФ-лампи самостійно. Адже, і це також доведено науковцями, більш алергенним є манікюр, зроблений вдома

Якщо ви вже на це наважились, уважно перечитайте інструкції. Неправильне поводження з лампою може призвести до того, що гель-лак не затвердіє і небезпечна речовина потрапить на шкіру. Ба більше, торкаючись нігтями до інших ділянок шкіри, ви можете спричинити алергічну реакцію і там.

Що робити працівникам манікюрних салонів? 

У зв’язку з розповсюдженням моди на штучні нігті та появою алергії на них гіперчутливість до метакрилату визнана окремою патологією. З 2019 р. діагностичну панель патч-тестування рекомендовано доповнювати й 2-HEMA (втім, чи роблять це клініки, як ми зазначали, варто переконатися заздалегідь).

З часу виокремлення патології до групи ризику алергії на гель-лак віднесені майстрині манікюрних салонів. Тепер їм рекомендується працювати у рукавичках та масках.

Під час пандемії ці засоби захисту не будуть відлякувати клієнтів, які також мають носити маски в громадських місцях.

Коментарі
Loading...