Обережно — манікюр! Він більш алергенний, якщо зроблений вдома

0 3 339

Алергія на манікюр, зроблений з використанням акрилатів, — новий вид захворювання. Це обґрунтовують результати експерименту, опубліковані у нещодавньому випуску журналу Allergy. 

Акрилат з гель-лаку здатен викликати алергічний контактний дерматит —  стверджують вчені, що проаналізували історії хвороби, а потім провели власне дослідження алергії до гель-лаку працівників та клієнтів салонів краси.

Чинники та симптоми алергії на акрилати 

Вчені дослідили базу даних майже 5 тисяч пацієнтів. І з’ясували, що новий вид алергії, який став актуальним в останні десятиліття, — алергію на метакрилат — можуть мати щонайменше 2,4 % людей. 

Ще майже 40 хворих погодились пройти обстеження у ході експерименту. Усі вони були жінками, багато хто – майстрами манікюру.

У 90 % випадків хворі були чутливими до 2-гідроксіетилметакрилату (2-HEMA) або просто метакрилату. Причому під час дослідження з’ясувалось, що застосування акрилату може спровокувати висип та свербіж не лише на пальцях, де робився манікюр, а й на інших частинах тіла, зокрема на обличчі.

Цікаво, що гель-лак частіше викликав реакції, якщо жінки наносили його самостійно вдома, користуючись спеціальними наборами та обладнанням. 

У таких жінок відзначався контактний дерматит шкіри кистей, переважно – на кінчиках перших пальців. Спостерігались реакції також на пальцях ніг.

Алергія на гель-лак фото

Дерматологи пояснили це тим, що особи, які самостійно роблять манікюр вдома, зазвичай менш досвідчені у користуванні гель-лаком. Тому поводяться з речовиною дещо неакуратно, зокрема більше контактують з нею під час нанесення. У таких учасниць дослідження висипи, спричинені чутливістю до акрилату, могли виникати на будь-якій іншій ділянці тіла.

У рідкісних випадках алергія на манікюр провокує проблеми з диханням.

Тому, зазначають лікарі, багато жінок можуть мати алергію на метакрилат у лаку для нігтів, але вона залишається недіагностованою. Адже пацієнтки можуть не пов’язувати свої симптоми з процедурами на нігтях, особливо коли прояви алергії виникають на різних ділянках тіла.

Чи можна запобігти алергії на гель-лак 

Працівникам салонів краси, що чутливі до акрилатів, медики радять працювати у рукавичках та навіть у масках. Саме надійний фізичний захист від контакту з алергеном з використанням належного одягу, масок та рукавичок повинен стати найкращим профілактичним заходом, вважають дослідники. 

Алергія на манікюр профілактика

Але самі ж з сумом констатують, що ця рекомендація працює рідко, адже косметологи не хочуть відлякувати клієнтів своїм виглядом. А тому майже 12 % працівниць манікюрних салонів із чутливістю до метакрилату змушені були поміняти роботу. 

А тим, хто продовжував працювати, не допомогли ні використання рукавичок, ні перехід на інше робоче місце у межах салону краси ‒ у майстринь, чутливих до акрилатів, все одно виникали нові ураження шкіри.

У зв’язку із розповсюдженням моди на штучні нігті та проблемою появи у нового покоління пацієнтів алергії до метакрилату вчені пропонують з 2019 року доповнити  європейську базову діагностичну панель патч-тестами з 2-HEMA. Застосовувати їх в першу чергу пропонують для жінок. Відповідно, виключати з панелей для дітей та чоловіків. 

Наостанок автори дослідження про алергенність манікюру підкреслюють: чутливість до акрилатів може призводити до обмеження в працездатності. В багатьох випадках такий діагноз вимагає повної зміни роботи. 

Вчені також закликають пам’ятати про потенційну сенсибілізацію до акрилатів у широкій популяції, особливо коли ці речовини самостійно застосовуються вдома.

Коментарі
Loading...