Лікувати алергію на маски можна в домашніх умовах або за допомогою телемедицини

0 1 010

Пандемія, що охопила світ, диктує нові правила життя, одним з яких є носіння масок в громадських місцях. І якщо з цим фактом більшість громадян змирилась і навіть зуміла перетворити маску на модний аксесуар, то з появою прищів, подразнень та натирань в місцях контакту маски з обличчям впоратись набагато складніше. Алергія на маски навіть отримала власну назву — маскне (маска+акне, тобто вугрова хвороба). Аби її уникнути, косметологи рекомендують переглянути щоденний макіяж та догляд за шкірою.

Ми зібрали поради провідних спеціалістів, які допоможуть впоратись з алергією на маски.

Кому маска заважатиме найбільше?

Звичайно, людям, які й без того мають проблеми зі шкірою, такі як:

Шкіра навколо носа, рота та підборіддя, яку закриває маска, дуже ніжна, тому періоральний дерматит спостерігається все частіше. У людей з цим захворюванням періодично виникають червоні нерівні висипання навколо рота та підборіддя. Також може бути уражена ділянка навколо очей. 

Частіше за все періоральний дерматит виникає у жінок віком від 20 до 60 років.

Алергія на маски: періоральний дерматит

Які матеріали краще вибрати для маски?

Найкраще оберігатиме шкіру маска гладкої текстури, зроблена з бавовни або поліестеру. Такі тканини зменшують тертя та подразнення нижньої частини обличчя. З них часто виготовляють наволочки та футболки.

Іноді комерційні маски для обличчя з метою дезінфекції обробляють формальдегідом. Якщо у вас алергія на цю хімічну речовину, маска викликатиме запалення. 

Крім того, деякі люди погано переносять маски, випрані мийними засобами, до складу яких входять пом’якшувачі з сильним запахом. Саме вони викликатимуть свербіж, почервоніння або висипання.

Безпечною буде маска з натурального волокна, яку слід прати звичайним милом без ароматів. Таке прання допоможе запобігати подразненню при підвищеній чутливості шкіри

Переконайтесь, що маска підходить за розміром

Важливо, щоб маска правильно сиділа на обличчі, закриваючи ніс та рот. Аби уникнути тертя, вона не повинна бути занадто вільною або, навпаки, тугою.

Найзручніше адаптувати до розміру та форми обличчя маски на зав’язках.

Спеціальний згин на переніссі допоможе забезпечити прилягання та захистить окуляри від запотівання. Але якщо його не прикрити щільною тканиною, він натиратиме ніс.

Тримайте маску в чистоті

Шкірне сало, слиз з носа, слина та піт завжди потрапляють на маску, що постійно торкається обличчя. Тому після кожного використання періть маску м’яким засобом, який не викликає подразнення, і залишайте висихати в сушці. 

Свіжі маски зберігайте в окремій упаковці, щоб вони залишались чистими.

Як правильно носити маску

Алергія та інші реакції на маски: як лікувати?

Загальні заходи прості: зменште термін використання маски, спробуйте маску з іншої тканини або з додатковою підкладкою. 

Пролежневі травми

Захищайте шкіру в місці щільного прилягання маски. У випадках важких уражень знадобляться компреси з використанням холодної води, фізрозчину, заспокійливих та/чи загоювальних засобів, які підбере лікар.

Компреси слід тримати на ураженій ділянці 20 хвилин, робити кожні 2-3 години. 

Контактний дерматит

При цьому захворюванні слід вжити такі заходи:

  • Виявити фактор подразнення за допомогою патч-тестування та уникати цього подразника.
  • Дбати про пом’якшення шкіри.
  • Застосовувати мазі чи креми з місцевими стероїдами або інгібіторами кальциневрину.

Кропив’янка

Полегшити її симптоми можна за допомогою пероральних антигістамінних препаратів.

Хейліт

Допоможе використання бар’єрного пом’якшувального засобу для губ та приймання місцевих стероїдів.

Акне

Почервоніння, висипання, вугрі та подразнення лікувати можна в домашніх умовах.

Ретельно вимийте обличчя після носіння маски та змазуйте його пом’якшувальним кремом, що не забиває пори. Якщо маска викликає появу нових вугрів або їх збільшення, проконсультуйтесь з лікарем-дерматологом про те, як краще лікувати ваш тип висипань.

Груба потріскана шкіра

Якщо шкіра під маскою потріскалась, перед сном нанесіть на червоні плями  вазелін. Цей продукт призначений для загоєння шкіри.

Припиніть використовувати ліки місцевої дії та засоби догляду за шкірою, здатні її подразнювати.

Поки шкіра не вилікується, дерматологи рекомендують відмовитись від:

  • ліків проти прищів з вмістом саліцилової кислоти;
  • антивікових продуктів;
  • застосування кварцевих ламп;
  • пілінгів та скрабів.

Не буде зайвим відмовитись і від нанесення макіяжу. Особливо на проблемні місця. Це дасть змогу не закупорювати пори й не викликати запалення.

Якщо вкрай необхідно заретушувати нижню частину обличчя, використовуйте лише макіяж на мінеральній основі. 

Що робити при подразненій шкірі?

Фахівці вважають, що найкращим засобом в такому випадку буде спеціальний крем для чутливої шкіри. Його функція – врятувати подразнену хворобливу шкіру, яка постійно знаходиться у вологому і теплому середовищі під маскою. 

Також можна скористатись захисним кремом або спреєм. Підійде мазь чи крем з оксидом цинку.

Як захищати обличчя чоловікам?

Рослинність на обличчі має таке ж мікробне середовище, як і інша його частина. Щоб маски були ефективними, вони мають закривати чоловічу бороду. 

Алергія на маски: як бути з бородою?

Для тих, хто зобов’язаний носити респіратори №95, правилами регламентується, щоб волосся не торкалось маски, тому деякі чоловіки змушені голитись. Але часте гоління може викликати подразнення біля фолікулів і вростання волосся.

Алергія на маски: коли звертатись до лікаря?

Медики стверджують: будь-яке ураження шкіри, що не заживає попри домашнє лікування, потребує звернення до лікаря. Це стосується висипань, які поширюються або підсилюються, та будь-яких інших ознак інфекції. 

Отримання професійної допомоги особливо важливе для людей, робота яких потребує тривалого перебування в масці.

Багато хто звертається по допомогу без особистого візиту в поліклініку. Такий метод називається телемедициною. Лікар працює з пацієнтом, використовуючи фотографії уражених ділянок шкіри, відправлені смартфоном.

Коментарі
Loading...