Алергія на гель для душу минає від… дитячого мила

0 1 831

Алергія на гель для душу суттєво відрізняється від реакції на інші косметичні продукти. Перша являє собою плямисті дифузні висипання, тоді як друга локалізується лише в місці нанесення засобу.

Досить часто реакція виникає навіть на ті мийні засоби, якими людина користувалася протягом багатьох років. Таким чином виявляється накопичувальний ефект. 

Адже до складу гелів входять хімічні речовини, котрі утворюють на шкірі водонепроникну плівку. З часом вона закупорює пори ніби поліетилен. 

Токсини, вуглекислий газ, піт та інші продукти розпаду залишаються всередині шкіри. В результаті на ній з’являються подразливі висипання, здатні призвести до появи екземи.

Як відрізнити подразнення від алергічної реакції?

Якщо у вас з’явились висипання, це не обов’язково має бути алергія на гель для душу. Симптоми подразнення та алергічної реакції часто дуже схожі, але причини їх виникнення зовсім різні. 

Подразнення виникає через плівку, котра закупорює пори, або через присутність у гелі поверхнево-активних речовин, що утворюють піну. 

Ці речовини мають вищий рівень pH, ніж шкіра. Через це вони пошкоджують її, змиваючи захисний шар, який складається з жиру та білків. В такому випадку допоможе миття звичайним милом, без піни.

У розвитку справжньої алергічної реакції задіяна імунна система, котра сприймає ароматизатори, консерванти барвники, спирти, що знаходяться в гелі, за небезпечні речовини. І виділяє проти них антитіла. 

Останні переміщуються до клітин, які продукують гістамін та інші хімічні сполуки — медіатори алергічної реакції. Лікувати її доведеться антигістамінними препаратами та кортикостероїдами.

Як діагностують алергію

Алергічний контактний дерматит найчастіше проявляється у вигляді червоних висипань, лущення та свербіння. Ці симптоми типові для екземи. Якщо її раніше у вас не діагностували, причиною шкірних проявів може бути алергія на гель для душу, а точніше, на його складові.

Аби точно переконатись в наявності алергії, варто звернутись по діагностику до дерматолога. Він детально розпитає про час появи та локалізацію висипань, інші ймовірні алергени.

Крім того, вам зроблять патч-тестування. Суть його полягає в нанесенні на спину потенційних алергенів, в тому числі компонентів звичного для вас гелю для душу. 

Реакція може з’явитись одразу або через два, чотири дні, інколи через тиждень. В місці нанесення ймовірного алергену шкіра почне свербіти та пекти.

Що саме викликає алергію на гель для душу?

Список інгредієнтів, здатних викликати алергію або контактний дерматит, досить довгий. Але існує кілька основних речовин, на які важливо звертати увагу. 

В першу чергу це ароматизатори. Саме вони викликають контактний дерматит.

А от інші хімічні компоненти гелю можуть провокувати алергічні реакції. Це, зокрема, так звані натуральні ефірні олії та екстракти рослин. 

Не менш шкідливими вважаються гелі для душу з вмістом алкоголю. Різні спирти серйозно пошкоджують захисний бар’єр шкіри. Це може викликати її ураження вільними радикалами, зменшити природну жирність. 

Хоча, наприклад, цетиловий або цетиариловий спирти не завдадуть шкоди. Адже це не власне спирти, а жирні кислоти, отримані з кокоса. Вони можуть покращити стан шкіри.  

А от консерванти — феноксиетанол, метилхлороізотіазолінон, метилізотіазолінон, дигумусна кислота та хлорфенезін — вважаються небезпечними. Навіть у здорових людей вони сильно сушать шкіру. 

Досить агресивними слід вважати й поверхнево-активні речовини, наявність яких можна визначити за кількістю піни від гелю. Чим її більше, тим небезпечнішим вважається продукт.

Профілактика подразнень та алергії, викликаних гелем для душу

Найкращим методом профілактики буде використання для миття лише дитячого мила або гелю, зробленого на його основі. До речі, більшість людей, котрі страждають алергією на гелі для душу, самостійно роблять для себе мийні засоби. 

Рецепт дуже простий: 

  1. Дитяче мило розтоплюють на водяній бані.
  2. До нього додають 4 столові ложки кип’яченої води.
  3. В суміш висипають 1 столову ложку морської солі та, за бажанням, таку ж кількість харчового барвника.
  4. Люди, які не мають алергії на ефірні олії, можуть додати 30 крапель улюбленого аромату.

Крім того, слід дотримуватись таких правил профілактики:

  • Приймайте прохолодний душ, скоротивши до мінімуму час перебування у ванній кімнаті. Це допоможе зберегти на шкірі природний захисний шар.
  • Уникайте тривалого купання в ванній. Якщо вже вирішили в неї зануритись, додайте у воду колоїдну вівсянку. Втім, ця порада не підійде для людей з алергією до вівса.
  • Не мийтесь частіше разу на добу. Адже чим більше гелю, тим більше шансів змити зі шкіри природний захист. Особливо це стосується дітей. Згідно з даними Американської академії дерматології, дітям взагалі достатньо приймати душ 1-2 рази на тиждень.
  • Не дряпайте шкіру. Подряпини можуть викликати подразнення і травми. Через це неприємні шкірні прояви посиляться.
  • Уникайте мийних засобів, до складу яких входять ароматизатори, віддушки або спирт. Віддавайте перевагу гіпоалергенним продуктам або засобам для людей з екземою.
  • Не користуйтесь засобами, які утворюють піну.
  • Після душу промокніть шкіру і нанесіть на неї пом’якшувальний крем.
  • Уникайте використання прального порошку з ароматизаторами. Потрапивши з рушників на шкіру після душу, вони можуть викликати свербіж.
  • Зменште використання косметичних засобів, до складу яких входять ретиноїди — вони здатні призвести до подразнення.
  • Обмежте вживання продуктів з альфа-гідроксикислотами (АНА). Ці сполуки викликають печіння чутливої шкіри.

Якщо всі ці заходи не допоможуть – зверніться до лікаря.

Коментарі
Loading...