Симптомів алергії на пральний порошок можна позбутись народними засобами

0 4 642

В останні 60 років алергія на пральний порошок стрімко поширюється. Причиною цього стало його безконтрольне використання на виробництві та вдома.

За свідченням лікарів, люди, які часто контактують з мийними засобами для прання, мають алергічну сенсибілізацію та астму.

В нещодавньому дослідженні, опублікованому в «Журналі алергії та клінічної імунології» (JACI), оприлюднено дані про вплив мийних засобів для прання на бронхіальні та епітеліальні клітини людини. В контрольну групу входили як здорові добровольці, так і люди з астмою та хронічним обструктивним захворюванням легень.

Використовувались звичайні пральні порошки та їхні залишки, що осідають на тканину після ретельного полоскання.

Автори виявили, що порошки знищують епітеліальні клітини в розведеннях 1:10 000 і руйнують епітеліальний бар’єр в розведеннях 1:50 000, не знищуючи при цьому клітини. 

Тобто дослідження показало, що залишки порошку мали високу токсичність і порушували цілісність епітеліального бар’єра навіть при значному розведенні.

Крім того, мийні засоби, залишені на одязі після ретельного полоскання, впливають не лише на шкіру. Вони потрапляють в дихальні шляхи, збільшуючи ризик розвитку алергічних захворювань та астми. 

Найнебезпечніші алергени прального порошку

За свідченням директора Лондонського центру дерматології Суніла Чопра, найнебезпечнішими алергенами прального порошку є гідроксид калію, ароматизатори, консерванти та барвники. 

А ще поверхнево-активні речовини, котрі можуть викликати сильне подразнення шкіри:

  • консерванти;
  • ферменти;
  • парабени;
  • барвники;
  • пом’якшувачі;
  • загусники та розчинники;
  • емульгатори.

Контактний дерматит чи алергія?

Найлегшою формою реакції на пральний порошок вважається контактний дерматит. Розрізняють два його типи – подразнюючий та алергічний.

Перший може просто викликати висипання, не пов’язані з алергією. Таке трапляється, коли подразлива речовина руйнує поверхневий шар шкіри. 

Реакція може з’явитись після першого контакту з мийним засобом або багаторазового його використання. Аби вона зникла, варто просто відмовитись від звичної марки порошку або не носити тісний одяг чи білизну.

Алергічний контактний дерматит виникає при алергії на будь-яку речовину, що міститься у пральному порошку.

Які симптоми має алергія на пральний порошок?

Симптоми алергічної реакції можуть проявитись відразу або через декілька годин після контакту з порошком чи щойно випраними речами. 

До переліку проявів входять:

  • червоні висипання;
  • свербіж;
  • пухирі, що можуть мокнути або вкриватись кіркою;
  • горбкуватість шкіри;
  • печіння;
  • сухість, потрісканість або лущення шкіри;
  • набряк.

Якщо симптоми поширюються на значну частину поверхні шкіри, варто відмовитись від прального порошку.

Як перевірити, що саме пральний порошок викликає алергію?

Крім прального порошку, реакцію можуть викликати ароматизатори, мило, кондиціонери чи шампуні.

Аби переконатись, що саме пральний порошок є причиною подразнення чи алергії, варто простежити за ділянками шкіри, котрих одяг не торкається. Тобто, якщо ви носите сукні, перевірте ноги, обличчя та руки, з якими вони не можуть контактувати. 

Чутливість до порошку частіше за все мають люди з сухою шкірою або ті, що страждають на екзему чи астму.

У випадку, коли не можете самостійно визначити подразник, слід звернутись по допомогу до лікаря. Він призначить патч-тести з алергенами, які прикріплюються до шкіри на дві доби. 

Якщо у вас справді є алергічна реакція, в місці контакту причинного алергену зі шкірою виникнуть почервоніння, свербіж або мокнучі пухирі.

Профілактика алергії на пральний порошок

Найкращим засобом профілактики алергії на порошок у дітей та дорослих буде використання гіпоалергенних порошків на рослинній основі, до складу яких не входять барвники та віддушки.

Крім того, слід дотримуватись таких правил:

  • Прополіскуйте білизну двічі. Це допоможе вимити залишки алергенів, котрі залишились на речах.
  • Використовуйте максимально гарячу воду, аби знищити подразники.
  • Застосовуйте сушильні кульки. Кладіть їх в машинку замість кондиціонерів для білизни. Кульки дозволяють витрачати менше порошку, допоможуть пом’якшити одяг і зменшити статичний заряд.
  • Користуйтесь харчовою содою та оцтом. Використовуйте їх замість порошку або під час другого циклу прання.
  • Після прання обов’язково прокрутіть порожню машинку з харчовою содою та оцтом. Разом з гарячою водою вони допоможуть видалити з приладу піну та хімікати.
  • Позбавляйтесь плям на одязі за допомогою суміші з води, господарського мила та соди.

Зробіть власний пральний порошок з соди та господарського мила. Для надання суміші додаткових очисних властивостей можна додати в неї мило на основі оливкової олії.

Лікування алергічних реакцій на порошок для прання

Більшість висипань можна профілактувати за допомогою наведених вище порад, використання гіпоалергенних порошків та заміни прального порошку на господарське мило.

Якщо ж симптоми з’явились, скористайтесь такими порадами:

  1. На уражену ділянку шкіри, щоб зняти свербіж та запалення, наносьте спеціальні креми. Призначити їх має лікар. 
  2. Змажте шкіру заспокійливим лосьйоном. Він втамує свербіж і цим запобігне розчухуванню, а отже, виникненню подряпин.
  3. Щоб зупинити алергічну реакцію, прийміть антигістамінний препарат, котрий вам припише лікар. 

Народні методи, які допоможуть зменшити свербіж і заспокоїти шкіру: вологий компрес зі змоченого в холодній воді рушника або вівсяна ванна (не підходить людям з алергією до вівсянки).

Коментарі
Loading...