Алергія на крем для обличчя часто уражає все тіло

0 3 890

Червоні сверблячі висипання після нанесення засобів догляду за обличчям можуть означати, що у вас алергія на крем. 

Але іноді чутливість до нього буває досить підступною і викликає сильну сухість, лущення, прищі та нерівний тон шкіри.

Всі ці, здавалось би, не пов’язані з алергією проблеми можуть бути ознакою того, що обраний крем для обличчя вам категорично протипоказаний.

Дерматологічне дослідження, в якому брали участь близько 1 000 пацієнтів, показало, що більше ніж третина з них мали хоча б одну алергічну реакцію на косметичні засоби. Проблеми варіювали від невеликих висипань до виражених алергічних проявів.

Чому виникає алергія на крем для обличчя

На думку медиків, коли причиною симптомів після використання крему є справжня, IgE-опосередкована алергія, реакція розвивається після багаторазового використання косметичного засобу. Адже в такому випадку шкіра стає сенсибілізованою до інгредієнта, котрий викликає реакцію.

З цієї причини важко простежити, від чого саме виникла відповідь організму. Адже людина могла користуватись декількома кремами значний час і не мала жодних проблем.

Але буває й так: ви зрозуміли, що крем не підходить, і купили новий. А він має той самий інгредієнт, до якого ви вже отримали сенсибілізацію, користуючись попереднім продуктом. В результаті реакція на новий крем для обличчя буде такою ж.

Чим відрізняються симптоми подразнюючого дерматиту від справжньої алергії?

Реакція на крем проявляється у вигляді контактного дерматиту. Втім, окрім алергічного, існує й контактний дерматит подразнюючий.

Якщо крем для обличчя викликає саме цей тип дерматиту, то реакція уражає верхній захисний шар шкіри. Його функція – не дати проникнути через шкіру таким речовинам, як подразники та алергени.

Але якщо продукт викликає алергічний контактний дерматит, то до формування реакції залучаються клітини шкіри, яка є частиною імунної системи.

Наприклад, якщо у вас легкий випадок подразнюючого контактного дерматиту, він проявлятиметься сухістю шкіри, червоними плямами, свербежем та лущенням відразу після нанесення на обличчя нового засобу.

При важкій реакції може розвинутись інтенсивне печіння і з’являться пухирі. 

Як правило, вищезгадані симптоми посилюються при повторному контакті з подразливою речовиною. Одним з таких прикладів може бути використання очищального засобу для обличчя, котрий ретельно змиває макіяж. Якщо постійно ним користуватись, порушиться зовнішній клітинний бар’єр, відомий як роговий шар.

Але якщо контактний дерматит викликаний алергією, симптоми будуть набагато серйознішими. Червоні висипання, свербіж на печіння уражатимуть не лише ділянку, на яку був нанесений крем, але й усе тіло. 

Крім того, вас може турбувати кропив’янка — різновид опуклих сверблячих висипань, пов’язаних з алергічною реакцією.

Симптоми контактного дерматиту

До них належать:

  • почервоніння,
  • сухість,
  • опухання та свербіж шкіри,
  • поява заповнених рідиною пухирів.

Але буває контактний дерматит без явних ознак: у людини може з’явитись лише невеличка пляма, котра буде постійно лущитись.

Іноді шкіра просто червоніє і здається зневодненою, незалежно від частоти нанесення пом’якшувальних засобів. 

В деяких випадках вона виглядає грубою, нерівною, схожою на наждачний папір. Або, навпаки, стає прозорою і гарячою на дотик.

Легка форма контактного дерматиту може викликати появу незначних червоних прищів, які називаються вуграми.

Всі перераховані симптоми з’являються виключно на повіках, щоках, підборідді, а також у куточках носа та рота.

Причини контактного дерматиту

Засоби догляду мають у собі тисячі інгредієнтів. І хоча у всіх людей шкіра різна, відомо, що деякі продукти викликають подразнення частіше за інші. 

Найнебезпечнішими причинними алергенами вважаються ароматизатори. Підступність цих речовин полягає в тому, що на упаковці, як правило, вказаний один інгредієнт. Насправді ж аромат може складатись із сотень хімічних компонентів, більшість з яких пошкоджують шкіру.

На другому місці за негативним впливом стоять консерванти. Хоча ці складові необхідні для продовження строку зберігання, саме вони досить часто викликають у людей контактний дерматит.

До переліку найнебезпечніших входять:

  • парабени,
  • формальдегід,
  • формалін,
  • імідазолідинілсечовина,
  • ізотиазолінон,
  • метилізотиазолінон, 
  • кватерніум–15.

Негативно впливають на шкіру також барвники. До їх складу входять агенти, що класифікуються як харчові, лікарські та косметичні.

Люди, які мають харчову алергію на якійсь з інгредієнтів барвника, не зможуть переносити його і в косметичних засобах. Найнебезпечнішими вважаються червоний, жовтий та коричневий.

Натуральні продукти у кремах

На жаль, і вони викликають контактний дерматит. Особливо ефірні олії, які надають кремам приємного аромату. Насамперед це стосується олії чайного дерева.

До інших ефірних олій, котрі частіше за все подразнюють чутливу шкіру, належать:

  • м’ятна,
  • іланг-ілангу,
  • гвоздики,
  • коріандру,
  • касії (її застосовують замість кориці).

Ще один натуральний продукт, який викликає обидва типи контактного дерматиту, — ланолін. Його отримують з овечої вовни й використовують у зволожувальних продуктах. Зокрема таких, як крем для обличчя та лосьйон для тіла. 

Тому, якщо у вас виникла алергія на обличчі через крем чи інший засіб, зверніть увагу на натуральні або органічні продукти, які в ньому містяться. Адже природність не завжди означає безпечність. 

Як лікується алергія на крем

Незалежно від типу реакції перше, що вам слід зробити, — припинити користуватися кремом.

Якщо ж симптоми все ж вас турбують, зверніться до лікаря-дерматолога.

Якщо у вас з’явились набряк обличчя або очей, утруднене дихання або сплутаність свідомості, слід негайно звернутись по медичну допомогу. Адже ці прояви можуть свідчити про початок небезпечної для життя анафілаксії

Домашні засоби лікування

Але якщо у вас незначне подразнення або алергія, скористайтесь цими порадами:

  • Змийте засіб з обличчя холодною водою або зробіть холодний компрес. Це заспокоїть подразнену шкіру.
  • Прийміть пероральні антигістамінні препарати, щоб заспокоїти свербіж.
  • Припиніть користуватись кремом.

При серйозніших реакціях дерматолог може призначити крем з кортикостероїдами для місцевого застосування або пероральні стероїдні препарати для зменшення запалення.

Як вилікувати реакцію та запобігти новій

Якщо ви маєте всі симптоми контактного дерматиту (подразнюючого або алергічного), але не впевнені в причині його виникнення, проконсультуйтесь з лікарем. 

Радше за все, він порекомендує зробити перерву у використанні будь-яких засобів догляду за обличчям або залишити лише перевірені роками бренди.

Далі лікар може провести патч-тестування в медичному закладі, аби з’ясувати, на який саме інгредієнт виникла реакція.

Після того, як алерген буде знайдено, а шкіра потроху загоїться, можна продовжувати застосовувати один крем на тиждень, аби не спровокувати нову реакцію.

Надалі, перш ніж купувати новий косметичний засіб, протестуйте його на внутрішньому боці руки.

Деякі креми, такі як засоби від вугрів або антивікові, однаково доведеться використовувати. Тому починати застосовувати їх краще поступово, в мінімальній кількості. 

Наприклад, креми з вмістом ретиноїдів пацієнтам з чутливою шкірою слід використовувати не частіше двох разів на тиждень. Але для деяких людей і вони можуть бути занадто агресивними. Тому перш ніж купувати косметичний засіб для обличчя, порадьтеся з лікарем-алергологом або дерматологом.

Коментарі
Loading...