Трохи про таблетки, або Чому АІТ не обов’язково має бути ін’єкційною

0 1 347

Про те, що лише за допомогою АСІТ (алерген-специфічної імунотерапії) можна вилікувати алергію, знає більшість людей з цією недугою. І якщо раніше АСІТ неодмінно означала уколи, тепер  існують три її форми: ін’єкційна, спреї та таблетована. Зокрема, таблетки «Лайс». 

Метод лікування алергії, що значно полегшує стан при гіперчутливості до інгаляційних алергенів та отрути комах, ще називають алергенною імунотерапією (АІТ). І віднедавна в Україні офіційно доступні таблетки проти алергії.

Переваги таблеток для лікування алергії «Лофарма»

На фармацевтичному ринку зареєстровані таблетовані алергоїди «Лайc» (Lais) компанії «Лофарма» (Lofarma).

Ця італійська компанія — єдина у світі, що пропонує пацієнту таблетовані алергоїди. Тобто хімічно модифіковані молекули алергенів, які зберігають стабільність, але мають знижену алергенність. Інших подібних препаратів на світовому ринку не існує. 

Їх відмінність від решти таблетованих форм для АІТ полягає в тому, що алергоїди містять карбамільовану молекулу. Одна з її ділянок хімічно змінена так, що алергоїд має знижену алергенну активність у порівнянні із природним алергеном. А відтак його застосування є безпечнішим.

При цьому карбамільований алергоїд залишається імунологічно активним. А тому при застосуванні у відносно невеликих дозах здатний справляти високий терапевтичний ефект. 

При цьому молекула алергоїда не полімеризується, тобто не з’єднується з іншими молекулами. Отже, завдяки її розмірам така молекула легко проникає через слизову оболонку, коли таблетка потрапляє під язик.

Як приймають таблетки «Лайс»?

Так, АІТ-таблетку «Лайс» потрібно класти саме під язик. Тобто сублінгвально: «суб» означає «під», а «лінгвою» на латині зветься язик. 

З-під язика алергоїд найшвидше всмоктується у кров. Так він і діє скоріше, і побічних реакцій викликає менше. А тому треба звертати увагу, де саме у роті знаходиться таблетка «Лайс». 

Під язиком вона перебуває 1-2 хвилини. Далі у крові молекула алергоїда підхоплюється клітинами Лангерганса, еозинофілами, опасистими клітинами й через 30-60 хвилин — дендритними клітинами. 

Потім протягом 12-24 годин триває міграція алергоїда у регіональні лімфовузли, в яких і відбувається вироблення імуноблокуючих антитіл. Вони знижують рівень реакції людини на алергени.

Саме цей механізм дії сублінгвального препарата для АІТ вперше у світі описали науковці, які працюють в компанії «Лофарма». 

Lofarma — перша компанія, яка завантажила алерген радіоактивною міткою і простежила весь шлях діючої речовини в організмі. Показала, як він сублінгвально проходить через слизову оболонку, локальні лімфовузли, як взаємодіє з імунною системою. 

На основі отриманих наукових даних були розроблені рекомендації щодо приймання препарату, описані вище. Тепер ви розумієте, чому таблетки «Лайс» треба класти строго під язик.

Які таблетки для АІТ доступні в Україні?

В Україні Міністерство охорони здоров’я зареєструвало 4 препарати компанії «Лофарма». Це алергоїди кліщів домашнього пилу, дерев, злакових трав та амброзії

Існують ще 2 продукти: алергоїди полину і кота. Й вони мають шанс з’явитися в Україні після їх відповідної реєстрації у МОЗ.

Кожен алергоїд випускається в упаковках по 40 та 70 таблеток. В упаковці є стартовий (або початковий) блістер. Він містить таблетки із кількістю діючої речовини у 300 одиниць алергенної активності. Всі інші таблетки мають по 1 000 одиниць.

Кожна таблетка має насічку. Тобто її можна розділити навпіл. Відтак у лікаря, який підбирає пацієнту дозу для АІТ, з’являється більше можливостей для персоніфікованого підходу.

Переваги алергенної імунотерапії у формі таблеток

У нас в Україні та у деяких країнах Європи дуже популярна передсезонна терапія алергії. Це коли пацієнт приходить до лікаря-алерголога за 2 місяці до початку цвітіння свого причинного алергену.

З одного боку, лікарю потрібно підготувати пацієнта до сезону.  А з іншого — за допомогою ін’єкцій чи спреїв він не зможе дати йому достатньо високу дозу препарату для АІТ. Таку, яка б встигла справити терапевтичний ефект. 

А от за допомогою АСІТ у таблетованій формі від «Лофарма» це можливо. Перед сезоном пацієнт може приймати таблетки 5 разів на тиждень і продовжувати отримувати цю дозу в період цвітіння. А потім дозу можна знизити. 

До того ж таблетована форма препаратів дуже зручна для людей, які ведуть активний спосіб життя. Зокрема, велику частину часу проводять в дорозі. 

Коментарі
Loading...