Алергія на ногах: причини та лікування

0 21 769

Свербіж ніг та неприємні висипи на них можуть розвинутися з будь-якої причини. Їх спектр доволі різноманітний, починаючи від невдалого гоління і закінчуючи серйозними захворюваннями. Такими як грибок, діабет або псоріаз. Але найчастіше алергія на ногах не буває ознакою небезпечної хвороби й може лікуватись в домашніх умовах.

Щоб позбавитись неприємних симптомів, необхідно зрозуміти, що саме їх викликає. Про те, від чого сверблять ноги, та способи боротьби з хворобами, які провокують таку алергію, читайте нижче.

Сухість шкіри

Сухість шкіри

Найпоширенішою причиною свербежу ніг вважається сухість шкіри. Вона може лущитись через контакт з хлорованою водою, похолодання або вікові зміни. В медицині це явище називається ксерозом.

Сухість шкіри проявляє себе такими симптомами:

 • лущення та загрубіння;
 • свербіж;
 • тріщини, які іноді можуть навіть кровоточити;
 • темні плями на окремих ділянках ніг.

Всі ці негаразди бувають й ознаками атопічного дерматиту. Якщо ви підозрюєте в себе це захворювання, радимо звернутись до лікаря

Алергічні реакції

Алергія на ногах фото

Алергія на ногах у дитини чи дорослого може з’явитись через укуси комах, обпікання кропивою чи контакт з борщівником. Спочатку людина не звертає увагу на укус комара, павука або інших паразитів. Але через деякий час ця неприємна пригода може викликати набряк, почервоніння шкіри, а іноді й кропив’янку.

Алергічний висип на ногах може з’явитись внаслідок контакту з будь-яким алергеном. Будь то трава, на якій ви сидите, або засоби гігієни, якими користуєтесь. До переліку належать мило, крем, лосьйони, шампуні та інше. 

До речі, бриття ніг не лише може зробити їх гладенькими, але й спровокувати появу червоних сверблячих прищів або шишок від бритви. Останнє трапляється, коли волосся закручується і знову вростає в шкіру. 

Екзема та псоріаз

Feet with psoriasis dermatitis

Висипання на ногах можуть свідчити про такі неприємні захворювання, як екзема чи псоріаз.

В першому випадку ноги вкриваються червоними сверблячими пухирцями. В другому – болючими острівцями або бляшками. 

Ліків проти цих недуг немає. Тому дуже важливо уникати подразників, які можуть викликати загострення. 

Контактний дерматит

Контактна алергія на ногах може проявити себе, коли людина взаємодіє з небезпечною для неї речовиною. Це може бути нікель, каучук, латекс, антибіотики та інше. В таких випадках починає розвиватись алергічний контактний дерматит.

Фізичні навантаження

Алергія на ногах може з’явитись навіть через надмірні фізичні навантаження. В цьому випадку капіляри сильно розширюються, кровопостачання посилюється і виникає свербіж. Адже кров надходить не лише до м’язів, але й до нервових клітин.

Іноді через надмірні фізичні навантаження виникає дерматит або кропив’янка.

 Типові симптоми:   

Якщо відчуваєте нездужання, слід негайно припинити тренування і звернутись до лікаря. 

Стрес

Як не парадоксально, але алергія на ногах може розвинутись навіть через банальний стрес. Медицина і по сьогодні не знає, з чим це пов’язано, але факт залишається фактом. 

Перевтома та постійне напруження призводять до свербежу ніг. Деякі вчені схиляються до думки, що такі явища викликає хронічне перевантаження  мозку за участю гіпокампа та підкіркових структур.

Діабет

Свербіж кінцівок може бути також ознакою діабетичної невропатії. Ще однією її ознакою є алергічний висип на ногах. 

Діабетична невропатія — досить серйозне захворювання, основною причиною якого стає погане кровопостачання. Потребує ретельного лікарського нагляду. 

Фолікуліт

Фолікуліт

Не менш небезпечною є алергія на ногах у випадках появи шкірної інфекції — фолікуліту. Виникає він при запаленні волосяних мішечків. 

При цьому спостерігаються такі симптоми:

 • накопичення сверблячих пухирців на ногах;
 • почервоніння шкіри;
 • поява гнійних вугрів.

Гормональні висипання у вагітних

Дуже часто свербіж ніг спостерігається у вагітних жінок в останньому триместрі, коли рівні гормонів дуже високі. В цей період можуть з’явитись алергічний висип на ногах або почервоніння окремих ділянок шкіри. 

Після народження дитини ці прояви минають самі по собі.

Як позбутись алергії на ногах?

Медики радять користуватись безрецептурними кремами з гідрокортизоном та лікарськими засобами для шкіри із  протизапальною, антибактеріальною та протигрибковою дією. Вони зменшують запалення та свербіж. 

Можна застосовувати також лосьйони на основі вівсянки. Такі засоби особливо популярні у США. Але вони не підходять тим, хто має алергію на вівсяну крупу.

Важливо також не розчухувати ранки до появи крові, інакше процес лікування затягнеться надовго.

Алергічний висип на ногах фото

Спочатку для полегшення симптомів можна застосувати й домашні засоби. Серед них:

 • Використання холодних компресів.
 • Зволоження спеціальними кремами або жирами, щоб запобігти пересушуванню шкіри.
 • Уникнення контакту із занадто гарячою або холодною водою.
 • Прання гіпоалергенними засобами.
 • Носіння одежі з м’яких тканин, яка дає можливість шкірі вільно дихати.

Якщо після домашнього лікування алергія на ногах не минає понад тиждень, необхідно звернутись до лікаря-дерматолога. Він визначить причину вашої недуги й призначить лікування, найкраще саме у вашому випадку.

 

Коментарі
Loading...