Алергія на хлорку: чим шкодить вода з крана і не лише вона

0 3 977

Вода є не лише джерелом життя, але й переносником більшості інфекційних хвороб. Для їх усунення комунальні інстанції хлорують воду. Особливо багато хлору або хлорного вапна для обробки води використовується зимою та навесні. Саме у цей період найчастіше зустрічається алергія на хлорку. 

Проявляється вона по-різному. Одним дошкуляє висип на шкірі, в інших контакт з хлорованою водою може закінчитись задухою або навіть раптовою смертю. Все залежить від тривалості впливу подразника та кількості речовини, яка потрапила в організм. В першу чергу отрута уражає мозок, серце, печінку та нирки.

Чинники, які спричиняють алергію на хлорку

Алергія на хлор може виникнути при контакті з відбілювачами, деякими тканинами. Та навіть звичайним папером, у складі якого також є хлор. 

Ба більше, цей складник використовується для виробництва харчових розчинників, пестицидів, полімерів та холодоагентів.

Виникнути захворювання може через недбальство (розлив) хлору або часте й тривале перебування у ванні чи під душем. Особливо це стосується дітей, імунна система яких доволі вразлива.

кипить вода

Найважчий перебіг має алергія на хлорку, спричинена вдиханням хлорованих випарів на виробництві та при купанні у хлорованій воді. Іноді – при митті нею овочів та фруктів.

Піддатись дії хлору можна навіть без контакту з водою − просто засмагаючи біля басейну.

Чим небезпечні пари хлору

Але контакт із хлором – це необов’язково алергія. Пари цієї газоподібної речовини можуть викликати отруєння. 

Адже при вдиханні хлор в нашому організмів вступає у реакцію з водою  і перетворюється на кислоту. Вона, своєю чергою, роз’їдає тканини тіла. 

Негативна дія хлору при вдиханні проявляється миттєво і триває від секунди до хвилини. При цьому розвиваються такі симптоми:

  • подразнення шкіри;
  • сльозотеча та почервоніння очей;
  • кашель;
  • біль у горлі;
  • тиск на грудну клітку;
  • утруднене дихання.

За свідченням лікарів, при вдиханні хлору виробляються вільні радикали, які вважаються канцерогенними й можуть завдати значної шкоди організму. У важких випадках в легенях накопичується рідина, яка утворюється у відповідь на потрапляння хлору. Це може спричинити набряк легень і раптову смерть.

Чутливість до хлору чи алергія?

Потрібно розрізняти алергію на хлор і чутливість до цієї речовини. В другому випадку реакція може бути викликана не хлорованою водою, а супутніми захворюваннями. Такими як астма, гайморит, екзема, псоріаз і навіть звичайна застуда. 

Чутливість до хлору дуже схожа з алергічною реакцією. У першому випадку проявляються:

  • почервоніння шкіри;
  • набряки очей, слизової;
  • свербіж;
  • висип;
  • лущення шкіри;
  • поява водянистих пухирців, які можуть тріскатись і кровоточити.

В залежності від індивідуальної чутливості симптоми можуть бути різні.

Алергія на хлорку гірше піддається лікуванню. Її симптоми:

Алергія на хлоровану воду басейна

хлорована води басейна

А от алергія на хлорку в басейні може виникнути не лише через обробку води, але й через таку речовину, як хлорамін. Він утворюється при змішуванні хлору та його випарів з потом, сечею та жировими виділеннями тіла. 

Тому для знищення випарів дуже важливо регулярно провітрювати приміщення для плавання.

Лікування алергії на хлорку

При сильно виражених проявах алергії на хлорку чи чутливості до неї необхідно звернутись до лікаря.

Крім того, для зменшення реакції, якщо вона виникла, треба: 

  • Промити шкіру чистою водою. Як додатковий захід − зробити на місце подразнення вологий компрес з чистої води й тримати його не менше 30 хвилин.
  • Ретельно випрати білизну та рушники, які використовувались у басейні.

Якщо висипання помірні й при відсутності контакту з водою зменшуються, для їх усунення можна використовувати пом’якшувальні лосьйони та креми. Слід підбирати крем без запаху та алергенів.

Подразнена шкіра може свербіти, проте розчісувати її не можна. Щоб не зробити це несамохіть, варто пожертвувати манікюром. На ніч бажано надіти м’які бавовняні рукавички.

 

 

Коментарі
Loading...