Як вилікувати алергію на  домашній пил? Допоможуть «Алксоід» та «Оралтек»

0 3 031

Алергія на домашній пил зазвичай означає алергію на кліщів, що у цьому пилу мешкають. Саме ця недуга є причиною цілорічного алергічного риніту, на який, за даними ВООЗ, страждають 400 мільйонів жителів планети. 

У 300 мільйонів з них алергічний риніт, за прогнозами, переростає в алергічну астму, впоратись з якою вже набагато складніше.

Одні вчені вважають алергію генетичним захворюванням, а інші — проявом  бездіяльності імунітету.

Себто коли людський організм замість того, аби боротись зі справжніми мікробами та вірусами, починає атакувати буденні речі: пилок рослин, шерсть домашніх тварин, продукти життєдіяльності домашніх кліщів.

Де мешкають невидимі паразити

Пилові кліщінепомітні оку домашні шкідники. Вони псують життя більшості людей, котрі мають чутливість до їхнього білку.

Живляться паразити нашим епідермісом, а реакція людського організму найчастіше відбувається на продукти їхньої життєдіяльності, або простіше − екскременти.

Живуть кліщі в кожній домівці. Нараховується 150 видів цих шкідників. Їх розмір становить від 0,1 до 0,5 мм. 

Окрім постелі, кліщі живуть в домашньому пилу, а точніше, в килимах, диванах, на поверхні меблів. Найбільша їх концентрація фіксується взимку, коли не можна якісно провітрити приміщення.

Через те, що харчується шкідник відмерлими клітинами людського тіла, справжнім курортом для нього є постільна білизна, на якій ми спимо. Недаремно навіть далекі предки регулярно провітрювали матраци та подушки на морозі або витрушували в сонячну погоду.

Розгледіти кліщів та прослідкувати їх вплив на симптоми алергічного риніту вчені змогли лише в 60-х роках минулого століття.

До цього люди просто інтуїтивно відчували потребу у вологому прибиранні та регулярному провітрюванні, бо після них у всіх домочадців покращувався не лише настрій, але й самопочуття.

Більшість людей, котрі потерпають від алергії до кліщів, не знають, чим насправді обумовлена алергія на домашній пил, і просто намагаються щодня пилососити. Та неправильна елімінація алергенів ще більше підсилює симптоми: часточки пилу разом з кліщами розлітаються по всій квартирі, викликаючи риніт та сльозотечу.

Алергія на домашній пил та кліщів: симптоми

Як правило, алергічна реакція виникає, коли антитіла IgE з’єднуються з хімічними речовинами, котрі містяться в екскрементах кліщів, спричиняючи запалення.

При цьому хворі відчувають низку симптомів:

Люди дуже часто плутають ці симптоми з зимовою застудою або сезонною алергією. Але, на відміну від них, алергія на домашній пил триває впродовж року.

При ній немає підвищення температури та густого слизу в носі. Хоча, якщо ігнорувати симптоми цього виду алергії, як вже зазначалося, вона може перерости в астму.

Профілактика алергії на пилових кліщів

Алергія на домашній пил: профілактика

З точки зору здорового глузду, повністю позбутись пилу, а значить, і його мешканців, практично неможливо. Але істотно зменшити їх кількість цілком реально. 

Для цього слід виконувати наступні правила:

  1. Використовувати пилососи з водяним фільтром.
  2. Регулярно провітрювати кімнати, особливо спальню.
  3. Позбутись килимів.
  4. Одягнути постільну білизну в спеціальні гіпоалергенні чохли, котрі можна замовити в інтернеті. 
  5. Користуватись кондиціонером з НЕРА-фільтром.
  6. Обгорнути дитячі м’які іграшки поліетиленовим пакетом і залишити в морозильній камері на ніч
  7. Щотижня прати постіль та піжами в гарячій воді.

Оскільки пилові кліщі харчуються змертвілою шкірою, котра є у складі домашнього пилу, позбувшись його, ви на деякий час зменшите алергію.

Витирати останній слід вологою тканиною — суха ганчірка лише підніме пил у повітря.

Дуже помічним буде кондиціонер з НЕРА-фільтром. Кліщі накопичують повітря та воду через стінки свого тіла, тому при низькій вологості вони, в буквальному сенсі, висихають і помирають. Відтак вологість у вашій оселі має становити ≈ 50%

Важливо також регулювати температуру в спальні. Якщо вона буде нижчою 20-25 градусів, шансів на виживання у кліщів не залишиться.

Щоб не змерзнути, користуйтесь електричною ковдрою. Вона не лише зігріє, але й допоможе запобігти зараження постелі паразитами.

Чи виліковна алергія на домашній пил?

І головне: цей вид алергії — не вирок. За допомогою високоякісних препаратів іспанської компанії «Inmunotek» (Інмунотек), зареєстрованих в Україні, алергію на кліщів домашнього пилу можна вилікувати. 

Алергія на домашній пил: лікує «Оралтек»

І це не якась нова теорія. Методика існує майже 100 років, допомагаючи позбутись неприємних симптомів тисячам пацієнтів. Називається вона алерген-специфічною, або алергенною імунотерапією (АСІТ, або АІТ).

Суть методу АІТ полягає у введенні в організм мінімальних доз суміші алергенів кліщів домашнього пилу, допоки організм до них повністю не адаптується. Поступово доза буде збільшуватись, й імунна система вже не сприйматиме білок кліщів як ворожий реагент.

Гарною новиною є і те, що препарати АСІТ запобігають появі астми й допомагають боротись з іншими алергенами, на які хворий може мати реакцію.

Курс лікування тривалий, але лише з його допомогою ви зможете досягти тривалої ремісії або взагалі забути про існування алергії.

Детальнішу інформацію стосовно лікування можна отримати у кваліфікованого лікаря-алерголога. Лише він може провести коректну алергодіагностику й розробити для вас індивідуальну стратегію АІТ.
Під час терапії алергенні екстракти можна отримувати двома шляхами: у вигляді ін’єкцій препарату «Алксоід» (Alxoid) чи сублінгвально у вигляді спрею «Оралтек» (Oraltek). Останній підійде дітям або дорослим, котрі з якихось причин не можуть регулярно відвідувати алерголога для отримання курсу ін’єкцій.

Коментарі
Loading...