Таблетки від алергії: які з них працюють більш ефективно?

0 2 688

Перше, що ми робимо, відчувши симптоми алергії,  починаємо пошук ліків. Зазвичай питаємо в аптеці таблетки від алергії, які знімають або полегшують прояви гіперчутливості до їжі, пилку або іншого алергену. 

Але чи всі знають, як саме працюють такі ліки? І які  лікарські препарати краще обрати, коли симптоми гіперчутливості потрібно зняти швидко і безпечно?

Чому саме антигістамінні?

Алергія – це реакція гіперчутливості імунної системи на зазвичай нешкідливі речовини, які потрапляють до організму або контактують із ним. Після другого, третього чи будь-якого іншого наступного контакту з такими речовинами організм починає виробляти власні антитіла у відповідь на алерген. А антитіла, своєю чергою, провокують виділення гістаміну.

Ця біологічно активна речовина сприяє різним процесам в організмі: стимулює секрецію шлункової кислоти, розширює судини, впливає на скорочення м’язів у кишечнику та легенях, змінює частоту серцевих скорочень. А ще допомагає передавати нервові імпульси та сприяє руху рідин крізь стінки судин.

Тому наслідком виділення гістаміну при алергічній реакції є розширення судин. Внаслідок цього людина відчуває такі симптоми:

Аби зняти або полегшити їх, застосовують антигістамінні препарати, відомі як «таблетки проти  алергії».

Утім, цей термін є досить умовним. Адже для боротьби з наслідками дії гістаміну застосовують також антигістамінні лосьйони, сиропи, гелі, очні краплі, назальні спреї, креми, капсули та супозиторії.

Edem

Два типи антигістамінних

Існують два основних типи антигістамінних препаратів. Перший — це антагоністи, або блокатори рецепторів H1, які застосовуються для лікування симптомів алергії.

Другий тип — це антагоністи, або блокатори рецепторів Н2. Вони використовуються для лікування шлунково-кишкових захворювань, включаючи гастроезофагеальну рефлюксну хворобу (яку також називають кислотним рефлюксом), пептичну виразку, гастрит, морську хворобу, нудоту та блювоту.

Відтак назва — H1 це чи H2-блокатор — залежить від типу клітин та розташування гістамінового рецептора, який блокується антигістамінними лікарськими засобами.

Коли вживати антигістамінні препарати?

Що ж лікують засоби від алергії? Показів до їхнього застосування чимало.

Антигістамінні препарати H1 застосовують при:

Антигістамінні препарати H1 першого покоління також лікують:

  • Безсоння.
  • Морську хворобу.
  • Тривожність.

Антигістамінні препарати Н2 лікують:

  • Печію.
  • Гастроезофагеальну рефлюксну хворобу.
  • Виразки дванадцятипалої кишки та шлунка.
  • Синдром Золлінгера — Еллісона.

Інші захворювання, при яких призначають антигістамінні препарати:

У аптечній мережі України до 85 % антигістамінних препаратів відпускаються без рецепта лікаря. Засобом від алергії, Н1 блокатором другого покоління є дезлоратадин. Він випускається у різних формах, в тому числі і як таблетки від алергії. 

Ефективність цього лікарського засобу підтверджена багаторічною практикою та клінічними дослідженнями. 

Дезлоратадин не має седативного ефекту та нормалізує як денну активність, так і сон. Це, на додачу до зникнення симптомів, покращує якість життя пацієнтів. 

Дезлоратадин добре працює, коли його застосовують проти шкірних висипань. Відтак цей лікарський засіб можна розглядати як альтернативу для пацієнтів, які не мали ефекту від раніше призначених антигістамінних.

Будьте обережні!

Втім, коли мова йде про лікування дитини, вагітної жінки або жінки, що годує грудьми, а також пацієнтів, котрі мають інші, окрім алергії, захворювання, перед вживанням антигістамінних потрібно проконсультуватися з лікарем.

Джерела:

  • https://my.clevelandclinic.org/health/drugs/21223-antihistamines
  • https://www.nhs.uk/conditions/antihistamines/
  • https://www.bupa.co.uk/health-information/allergy-immune-system/antihistamines
  • https://www.healthline.com/health/allergies/antihistamine-brands#firstgeneration-brands
  • https://alergia.com.ua/edem-tabletky
  • https://go.drugbank.com/drugs/DB00967 
Коментарі
Loading...