Не нюхайте кульбабу, її пилок — алерген

0 3 210

В Україні зацвіли кульбаби. Їх цвітіння спостерігатиметься впродовж декількох тижнів квітня та травня.

Квіти кульбаб, на відміну від квітів вітрозапильних рослин, які розповсюджують алергенний пилок, запилюються комахами. Проте пилок кульбаби також алергенний. Ця рослина входить до родини айстрових, до якої разом з амброзією та полином належить, приміром, і соняшник.

А тому, нюхаючи кульбабу, ви наражаєте себе на небезпеку виникнення симптомів алергії. І ця небезпека підтверджена практикою українських лікарів.

За даними вінницьких алергологів, найчастіше викликають симптоми алергії у дітей трав’янисті рослини, серед яких кульбаба посідає одне з перших місць.

Насамперед це може бути пов’язано зі зростом дитини: пилок трав швидше потрапляє до організму, поки малюк ще не виріс, а тому сенсибілізація відбувається у першу чергу саме до трав’янистих рослин.

Ще й більше: через генетичну близькість кульбаби та амброзії їхні пилкові зерна мають перехресну реактивність. Тобто люди, у тому числі діти, чутливі до пилку амброзії, можуть бути чутливими й до пилку кульбаби.

І тому ваша впевненість, що дитині, чутливій до пилку амброзії та полину, які цвітуть восени, не загрожує сезонна алергія навесні, може бути хибною.

TaraxacumUcr

Хороша новина у тому, що пилкові зерна кульбаби важкі: вони погано піднімаються у повітря та їх концентрації в атмосфері є зазвичай низькими. А тому, щоб уникнути контакту із пилком кульбаби, не нюхайте її квіти та забороняйте це робити своїм дітям.

Адже випадки, коли реакція на пилок кульбаби траплялась у дітей, чутливих до пилку амброзії, не поодинокі.

Діагностика та лікування алергії

Визначити, чи маєте ви сенсібілізацію до кульбаби чи амброзії, допоможе багатокомпонентний молекулярний тест ALEX2. У його панелі близько 300 алергенних екстрактів та молекул, тобто 99,9 % всіх відомих алергенів.

І головне: алергію до пилку можна вилікувати. Для цього застосовується метод алерген-специфічної імунотерапії (АСІТ). Її ще називають алергенною імунотерапією (АІТ). Після проходження курсу такого лікування алергія зазвичай відступає на багато років, або й назавжди.

Для того, щоб лікування було ефективним, для нього потрібно застосовувати й препарати високої якості. Зокрема, таку мають алергени іспанської компанії Inmunotek, доступні в Україні.

А підібрати оптимальний для вас курс АІТ після відповідної діагностики може лише лікар.

Коментарі
Loading...