Алергія на рибок: не такі страшні мешканці акваріумів, як їхній корм

0 3 687

На відміну від кішок, собак, хом’ячків, коней та інших свійських тварин акваріумні рибки самі по собі абсолютно безпечні з погляду алергії.

По-перше, у них відсутні шерсть та епідерміс, частинки яких є алергенами. По-друге, водне середовище перешкоджає попаданню в повітря продуктів життєдіяльності мешканців акваріума.

Чому акваріум може бути небезпечним для алергіків

Проте утримання акваріума може спричинити серйозні проблеми зі здоров’ям:

 • Грибки й пліснява, які утворюються на його стінках, можуть стати причиною розвитку алергії.
 • В акваріумі активно розмножується сальмонела, що може бути небезпечна для дитини.
 • Сильним алергеном для деяких людей є корм для риб. Особливо це стосується сухих кормів: щоб всипати в акваріум, їх спочатку потрібно подрібнити до стану пилу. Такий пил при попаданні на шкіру, а також слизову оболонку очей і носа викликає алергічну реакцію. Найбільш небезпечні для алергіків корми — дафнії та гаммарус.

3

Алергія до корму може проявлятися такими симптомами:

 • Подразнення слизової очей, сльозотеча.
 • Закладеність носа, прозорі виділення з носа, чхання.
 • Першіння, біль у горлі, сухий кашель.
 • Хрипи, дихання зі свистом.
 • Утруднене дихання, відчуття здавлювання в грудях, ознаки задухи, задишка.
 • Почервоніння шкіри, свербіж, поява висипань.
 • У важких випадках — анафілактичний шок.

У людей різного віку алергія до корму для рибок виражена неоднаковою мірою: у дітей до 4 років реакція може бути дуже сильною, дорослі переносять контакт з алергенами легше.

Як захиститися від алергії

Ознаки алергії до корму для рибок або до грибку із цвіллю, що з’явилися в акваріумі, не варто відразу сприймати як спонукання до радикальних дій. Уберегти себе від проявів чутливості можна, не відмовляючись від акваріума.

Для цього потрібно взяти до уваги такі рекомендації:

 1. Використовуйте не сухий корм, а живий або гранульований. Тримайте його в тарі, яка щільно закривається.
 2. Якщо у вас алергія, доручіть годування рибок іншим членам сім’ї. Коли необхідно внести корм самостійно, обов’язково використовуйте рукавички і маску.
 3. Тримайте акваріум в чистоті. Для регулярної санітарної обробки резервуара надягайте захисну маску й рукавички. А краще доручіть цей обов’язок іншим членам сім’ї.
 4. Щоб знищити грибок, ґрунт в акваріумі потрібно регулярно очищати. Пісок промивати складно — замініть його камінцями, які  для дезінфекції можна навіть кип’ятити.

Якщо при контакті з акваріумом або кормом для рибок у вас з’явилися симптоми алергії, обов’язково зверніться до алерголога. Пройдіть діагностику, щоб переконатися, що у вас дійсно алергія.

Коментарі
Loading...