Глютен викликає не лише целіакію, а й мігрень

0 1 742

Глютен, що міститься у зернових культурах, зокрема пшениці, не лише є причиною целіакії. Він також здатний спричиняти напади мігрені. Нещодавно опубліковані результати дослідження, що вивчало, як саме пов’язані мігрень та глютен.

Гістамін – ще одна речовина, потрапляння якої в організм може викликати напади головного болю. Ця сполука розкладається у кишечнику під впливом ферменту під назвою діаміноксидаза (DAO).

Відповідно зниження рівня DAO тягне за собою зниження інтенсивності розщеплення гістаміну. Як наслідок, останній накопичується в організмі та викликає мігрень. 

На думку дослідників, які опублікували свої результати у журналі Medical Hypotheses, низька активність DAO у певних людей може бути пов`язана з непереносимістю ними глютену та целіакією. Аби підтвердити свою гіпотезу, вони провели пілотне дослідження 44 пацієнтів, що страждають на важку мігрень.

Учасників дослідження розділили на дві групи:

  •  у 18 членів першої активність DAO була знижена; 
  • у 26 представників другої цей фермент був у нормі.

Усіх піддослідних було обстежено і на целіакію. Але цей діагноз було встановлено лише одній особі. Ще у десятьох було діагностовано чутливість до глютену. З них у дев`ятьох було виявлено зниження активності DAO. 

Останній факт, на думку дослідників, і є підтвердженням зв`язку між чутливістю до глютену та активністю ферменту.

При цьому мігрень у таких пацієнтів була сильнішою, ніж у тих, у кого активність DAO була у нормі. А дотримання спеціальної дієти впродовж трьох місяців сприяло зниженню інтенсивності та частоти нападів мігрені у всіх 44 учасників дослідження. 

А якщо без дієти?

Втім, для тих, хто не хоче або не може сидіти на дієті, є й простіше рішення. Це – капсули із DAO,  які можна вживати у вигляді дієтичної добавки до їжі. Вони, власне, й сприятимуть розщепленню гістаміну в організмі. 

Також DAO сприяє підтримці балансу цитокінів імунної системи, які є критично важливими для захисту організму від вірусів. На додачу діаміноксидаза покращує роботу шлунково-кишкового тракту в цілому, адже працює саме там. 

Отже:

напади мігрені можуть бути спричинені целіакією або чутливістю до глютену та зумовлені низьким рівнем ферменту DAO. 

Оскільки мігрень та глютен пов’язані, напади головного болю потребують уваги не лише лікарів-неврологів, а й гастроентерологів та дієтологів

 

Коментарі
Loading...