Що спричиняє неприємний запах шкіри голови і як його позбутись?

0 5 276

Якщо ви відчули неприємний запах шкіри власної голови, і це не поодинокий випадок, можливо, доведеться звернути на це більшу увагу і розібратися в причинах проблеми.

Себорейний дерматит

Сальні залози шкіри виділяють жировий секрет — шкірне сало. Сальна залоза по-латині — sebaceous. Звідси й назва цього поширеного шкірного захворювання.

Вважається, що себорейний дерматит викликаний надмірним ростом природних дріжджових грибків, що в нормі присутні в організмі. Їх надлишкова кількість спричиняє появу сухих жовтуватих лускатих плям на шкірі голови, а також неприємний запах.

Надмірне потовиділення

Якщо ви регулярно відвідуєте тренажерний зал і пропускаєте душ після тренування, стан шкіри голови може змусити вас змінити поведінку.

Коли піт змішується з бактеріями на шкірі голови та волоссям, ви починаєте відчувати неприємний запах. Надмірне потовиділення, відоме як гіпергідроз, також може погіршити стан.

Грибкова інфекція

Поганий запах від шкіри голови може стати результатом розвитку грибка, відмінного від збудника себорейного дерматиту. Грибок спричиняє запальні реакції, такі як фолікуліт, поява надмірної кількості лупи та екзема.

Гормональні зміни

На волосся та шкіру голови впливають гормональні зміни. Наприклад, багато жінок під час менопаузи помічають витончення або навіть випадіння волосся.

Якщо тіло виробляє надмірну кількість андрогенів, це може призвести до надлишкового вироблення сала зі шкірних залоз, в тому числі на голові.

Забруднення

Ми схильні думати про забруднення повітря, особливо про тверді частинки, такі як сажа або дим в повітрі, як про чинники шкоди для наших легень. І це так.

Але вплив запахів навколишнього середовища теж здатен викликати всілякі симптоми, від головних болів до нудоти. Ці частинки також можуть прилипати до волосся і шкіри голови, викликаючи неприємний запах.

Псоріаз

Якщо у вас псоріаз, на шкірі голови з’являються дрібні лусочки або скупчення товстих твердих бляшок. Через це може виникнути спокуса пропустити миття ураженої ділянки. Але відсутність гігієнічного догляду призведе до появи запаху внаслідок накопичення жиру і змертвілих клітин шкіри.

Також дослідження показують, що у 7-26 % людей з псоріазом розвивається псоріатичний артрит. Він вимагає лікування, яке б зупинило або відтермінувало розвиток незворотного пошкодження суглоба.

Ваша дієта

Постійний раціон або його зміни можуть призвести до появи неприємного запаху тіла. Наприклад, деякі дослідження показують, що часте споживання м’яса впливає на те, як пахне людина (і, можливо, шкіра її голови).

Засоби для волосся

Деякі люди купують засоби для волосся, виключно керуючись запахом продукту, тоді як інші більше зосереджуються на бажаних результатах.

Однак навіть засоби із приємним запахом можуть спричинити накопичення олій на шкірі голови, якщо їх повністю не вимити. Це може спричинити неприємні запахи.

Чи існує таке поняття, як синдром неприємного запаху шкіри голови?

Деяких людей дуже непокоїть поганий запах шкіри їхньої голови. Вони навіть вдаються в питання, чи не існує якогось окремого синдрому, що може бути винуватцем цього запаху.

В медичній літературі такий стан окремо не виділяється. Однак існують і медичні причини, здатні спричинити неприємний запах шкіри голови. Тому завжди варто обговорити свої дискомфортні відчуття з лікарем.

Домашнє лікування неприємного запаху шкіри голови

Якщо запах шкіри голови викликаний лупою або себореєю, спробуйте мити голову шампунем, спеціально розробленим для цих станів.

Американська академія дерматології пропонує використовувати продукт з одним із таких інгредієнтів:

  • кам’яновугільний дьоготь;
  • кетоконазол;
  • саліцилова кислота і сірка;
  • сульфід селену;
  • піритіон цинку.

Якщо перший варіант шампуню не спрацює, спробуйте наступний, з іншою активною речовиною.

Як лікують неприємний запах шкіри голови

Якщо домашні засоби неефективні, зверніться до лікаря. Він підбере лікування залежно від встановленої причини захворювання. Наприклад, ви думали, що у вас звичайна лупа, а замість цього діагностували себорейний дерматит.

Щоб усунути першопричину захворювання, лікар може порекомендувати пероральний протигрибковий препарат, лікувальний шампунь або протигрибковий крем для шкіри голови.

Якщо причиною запаху є такий грибок, як Malassezia, лікар запропонує шампунь проти лупи з піритіоном цинку, зокрема «Скін-кап». Він, як показують дослідження, полегшує проблему.

Існують ефективні методи лікування псоріазу шкіри голови, включаючи пероральні та місцеві препарати.

Коли звернутися до лікаря

Якщо жодна зі стратегій чи процедур, які ви спробували вдома, не зменшила, не усунула запах, або він є занадто сильним, домовтеся про зустріч з лікарем.

Він проведе діагностику серйозніших основних захворювань, які можуть бути причиною поганого запаху, і порекомендує лікування.

Отже:

Якщо ви помітили зміну запаху шкіри голови й не бачите очевидної причини цього, можливо, варто проконсультуватися з лікарем. А може, просто потрібно частіше мити голову.

Але постійний досить різкий неприємний запах шкіри голови може вказувати на наявність захворювання, яке вимагає лікування.

Коментарі
Loading...