Розвиток алергії у дітей пов’язаний з вдиханням запаху свічок вагітними і тютюнового диму – малюками 

0 1 721

Лікарі та звичайні мами, далекі від лікарської практики, часто вважають забрудненість повітря додатковим негативним чинником, що може спровокувати виникнення алергії у малюка. 

Наукову основу під рекомендації перших та побоювання других підводить стаття в науковому журналі Американського коледжу з алергії, астми та імунології (ACAAI), що вийшла наприкінці 2019 року. Вчені довели значний зв’язок між схильністю малюків до алергії та впливом домашніх забруднювачів — постійним внутрішньоутробним та раннім.

Про що говорять результати дослідження 

Зазвичай більшість дітей піддаються впливу понад одного забруднювача або алергену. Тому науковці досліджували взаємозв’язок між багаторазовим впливом поширених чинників та алергічною сенсибілізацією дітей у віці 2 років. 

Дослідники перевірили вплив алергенів собак, котів, освіжувачів повітря, свічок, спор грибів, тютюнового диму, килимів – всього, що могло бути пов’язано з виникненням алергії у дітей. 

108 пар матерів з дітьми спостерігалися, поки мати була вагітна, а потім – від народження дітей до дворічного віку. Учасниці дослідження піддавались впливу зазначених вище факторів до народження їх дітей, а потім – разом із новонародженими. 

Для підтвердження чутливості до алергенів матерям та дворічним дітям робили прик-тести. Алергічна сенсибілізація вказувала, що людина мала імунну відповідь алергії негайного типу на певну речовину. Але це не обов’язково означало, що проблеми викликала саме та речовина, впливу якої піддавались учасники дослідження.

Результати експерименту показали, що вдихання мамами запаху свічок під час вагітності, контакт з кішками впродовж 6 місяців і дворічне вдихання малюками тютюнового диму значно підвищило у них ймовірність позитивної реакції при алергообстеженні – проведенні шкірного прик-тесту у віці 2 років.

Дослідники пояснюють особливий вплив домашніх забруднювачів на організм малюків тим, що в цілому люди проводять у приміщеннях більше часу. І це неминуче стало призводити до збільшення ризику шкідливих наслідків для здоров’я, пов’язаних із впливом забруднювачів у приміщенні. 

Крім того, діти мають частіше дихання, ніж дорослі, та в основному дихають ротом. Тому забруднювачі повітря проникають до дитячих легенів глибше та у вищій концентрації, роблячи дітей вразливішими до цих чинників.

Який ефект має багаторазовий вплив алергенів

Ще однією метою дослідження було оцінити ефект багаторазового впливу потенційних чинників алергії та інших складників повітря на алергічні наслідки у віці 2 років. Дослідження встановило:

у дітей, прик-тести яких у віці 2 років виявилися позитивними, спостерігався значно більший внутрішньоутробний контакт із забруднювачами повітря у порівнянні з малюками, прик-тести яких у 2 роки виявилися негативними. 

Зі збільшенням кількості забруднювачів повітря в приміщенні збільшувався й відсоток дітей із позитивним прик-тестом.

Результати показують, що ефект багаторазового впливу декількох алергенів одночасно до народження дитини і впродовж її перших років життя може більше сприяти розвитку алергії, ніж одна експозиція до певного алергену.

Отже:

Лікарі радять жінкам контролювати вплив на них та немовлят потенційно шкідливих чинників. Зокрема, тютюнового диму — і під час вагітності, й після народження дитини. Обережно також потрібно ставитись до частого використання ароматизованих свічок.

 

Коментарі
Loading...