Як зняти симптоми алергії влітку?

0 2 221

Ні для кого не секрет, що алергічний нежить відрізняється від нежитю, спричиненого застудою. Але не поспішайте шукати різницю у кольорі виділень з носа. Насамперед вона полягає у тривалості хворобливого стану й у відсутності гарячки. Так, лікарі-алергологи вважають: якщо ваш нежить не проходить протягом двох та більше тижнів і не супроводжується температурою, то його причиною цілком може бути алергія. Зокрема та, що викликається повітряними чинниками. У тому числі – сезонними. І такі симптоми алергії активно проявляються саме влітку. Тож як убезпечити себе від них і де шукати ліки проти алергії? 

Чому влітку виникає алергія

Алергени, які у певний час року або постійно знаходяться у повітрі, називаються інгаляційними. Адже вони потрапляють до нас в організм під час вдиху. 

І найдовший їх сезон, який спостерігається у нашому помірному кліматі, — то травень та перші два місяці літа. Бо саме у цей час цвітуть злаки. Тож симптоми полінозу у людей, чутливих до їхнього пилку, можуть тривати 2–2,5 місяці, тобто 8–10 тижнів.

Втім, рослини родини злакових або тонконогових – це не просто чинники найтривалішого сезону пилкування. Тонконогові є ще й найважливішими факторами полінозу. 

Зокрема, в Україні, за даними молекулярної діагностики, до пилкових зерен злаків чутливі 43 % людей із сезонною алергією. І, як правило, люди, сенсибілізовані до пилку одного зі злаків, приміром, тимофіївки чи грястиці, реагують і на інші. 

Адже пилок різних злаків має високу перехресну реактивність. Тому й сезон алергії до нього триває так довго: поки не перецвітуть всі 340 видів родини тонконогових, відомі в Україні. 

Але не тільки пилок злаків може провокувати весняно-літні симптоми полінозу. Люди із сезонною алергією реагують й на інші чинники довкілля, що активізуються наприкінці весни та влітку. Це, приміром, спора альтернарія, період високих концентрацій якої є ще тривалішим, ніж сезон злаків. 

До спор цього гриба, за даними статистики, чутливі майже 23 % людей з полінозом в Україні. І клінічно значущі концентрації альтернарії (вищі за 100 спор у кубометрі повітря) також реєструються починаючи з травня. І тривають аж до пізньої осені, піднімаючись до пікових значень у липні та подекуди в серпні.

Як зняти симптоми алергії влітку

Висока чутливість пацієнтів до алергенів пилку злаків та спор альтернарії підтверджується не лише діагностичними тестами. Згідно з багаторічною статистикою, у травні – червні різко зростають продажі антигістамінних лікарських препаратів. Зокрема, у Центральній, Західній та Північній Україні, де сезон злаків триває найдовше.

Найбільшою популярністю з ліків проти алергії користуються таблетки. І це й не дивно. Адже їх використання є найпростішим та зазвичай достатньо дієвим. 

А позаяк близько 80 % антигістамінних засобів можуть відпускатись в Україні без рецепта, люди масово йдуть до аптек по таблетки від алергії  саме у травні та на початку літа.

І найвищий попит у покупців мають вітчизняні ліки проти алергії. Адже вони, насамперед, значно дешевші від закордонних аналогів, а дієвістю їм не поступаються.

Як правильно вибрати ліки проти алергії

Але тут важливо не помилитись з вибором: антигістамінні таблетки першого покоління можуть бути дешевшими, втім мають ряд неприємних побічних ефектів.

Серед них, зокрема, сонливість, про яку лікарі попереджають пацієнтів у першу чергу. Наприклад, якщо ви приймаєте ліки проти алергії першого покоління, вам не можна керувати автомобілем. Погодьтеся, така перспектива впродовж 8–10 тижнів, поки триває активне пилкування злаків, не надто тішить. 

Некритично це хіба що для дітей, яким антигістамінні дають на ніч, щоб краще спали й не страждали від алергії. Втім, таблетки з антигістамінами першого покоління можна застосовувати лише у дітей старших 3 років. 

Проте, маючи снодійний ефект, вони можуть викликати й підвищену стомлюваність, запаморочення, нервозність, тремтіння, судоми, головний біль, нечіткість зору та погіршення психомоторних функцій.

Як приймати ліки проти алергії

У цьому сенсі антигістамінні лікарські препарати другого покоління набагато безпечніші. Як показують наукові дослідження, без ускладнень для здоров’я впродовж тривалого часу антигістаміни другого покоління можна приймати дорослим та дітям з 12 років .

Причому для контролю алергічних симптомів вистачає всього однієї такої таблетки проти алергії на добу. І діяти вона починає вже через 30 хвилин після прийому.

Ба більше, для дітей антигістаміни випускаються у вигляді сиропів, які можна застосовувати вже від 6 місяців життя. А для малюків від 1 місяця є антигістамінні оральні краплі. 

Вітчизняні антигістаміни другого покоління стануть в пригоді й у разі, якщо ви потерпаєте від інших хронічних алергічних захворювань. Зокрема, від кропив’янки або алергічного риніту, але цілорічного. Тобто викликаного, приміром, побутовими алергенами: кліщами домашнього пилу та шерстю тварин.

Відтак, обираючи ліки проти алергії, будьте певні, що робите найкращий вибір. Для себе та для родини. 

Але попереджаємо: протиалергійні препарати потрібно застосовувати лише після консультації з лікарем.

 

Коментарі
Loading...