Чи може вакцинація проти туберкульозу сповільнювати поширення COVID-19

0 1 277

Якби у США декілька десятиліть тому була запроваджена обов’язкова вакцинація проти туберкульозу, країна, можливо, не перетворилась би на світового лідера за рівнем поширеності COVID-19. Такого висновку дійшли американські дослідники з Університету Мічигану. Вони проаналізували щоденні звіти про кількість хворих на COVID-19 та пов’язані з нею летальні випадки у понад 50 країнах.

Згідно з їхніми твердженнями, там, де вакцинація БЦЖ є обов’язковою, кількість випадків зараження коронавірусом зростає значно повільніше. Знижується і кількість смертей від нього. 

Утім, припущення щодо взаємозв’язку між БЦЖ та стійкістю до коронавірусу не можна сприймати як стовідсоткову істину. 

  • Адже, зазначають вчені, деякі країни просто можуть мати якісніші дані щодо кількості випадків COVID. Відтак зроблені на підставі інших даних висновки можуть відрізнятися від тих, що отримали американські науковці.
  • Крім того, вказують дослідники, незрозуміло, чи може бути вакцинація проти туберкульозу ефективною, якщо її проводити дорослим. Оскільки БЦЖ роблять у перші дні життя або принаймні у дитинстві.
  • Питанням залишається і те, як довго щеплення проти туберкульозу може забезпечити імунітет проти COVID-19.
  • І наостанок: невідомо, чи може вакцинація БЦЖ мати негативні наслідки для людей, вже інфікованих коронавірусом.

На необхідності обережного ставлення до інформації щодо зв`язку між БЦЖ та сповільненням поширення COVID-19 наголошують і у Всесвітній організації охорони здоров`я (ВООЗ).

Як зазначають фахівці ВООЗ, сьогодні немає доказів щодо здатності БЦЖ захистити людей від зараження коронавірусом. 

«Тривають два клінічні випробування, що стосуються цього питання, і ВООЗ оцінить їх висновки. За відсутності доказів ВООЗ не рекомендує вакцинацію БЦЖ для профілактики проти COVID-19. Існують експериментальні свідчення як досліджень на тваринах, так і на людях, що вакцина БЦЖ має неспецифічний вплив на імунну систему. Ці ефекти були недостатньо охарактеризовані, й їхня клінічна значущість невідома», — йдеться у повідомленні ВООЗ. 

Втім, про здатність вакцини БЦЖ захищати людину від широкого спектра бактерій, а не лише від збудника туберкульозу, було відомо давно.

Отже:

 Поки дослідження тривають, а ВООЗ чекає на висновки, пам’ятайте: найкращий захист від корона- та інших вірусів – це соціальна дистанція, носіння маски, а також суворе дотримання правил гігієни. Навіть якщо ви маєте щеплення БЦЖ.

 

 

Коментарі
Loading...