Алергія на вії. Чому нарощений аксесуар завдає дискомфорту

0 4 593

Нарощені вії — це синтетичні волокна, такі як шовк або поліестер, які косметолог накладає на природні вії людини. Такі штучні волокна надають віям довжини й змушують їх здаватися густішими протягом декількох тижнів. Втім, інколи виникає алергія на нарощені вії або вони призводять до інших проблем зі здоров’ям очей.

Якщо виникає реакція, людина повинна позбавитись штучних аксесуарів  і якомога швидше почати лікування.

Алергічна реакція на нарощування вій схожа на інші контактні алергії, також відомі як контактний дерматит.

Симптоми можуть з’явитися від декількох хвилин до декількох годин після того, як косметолог проведе процедуру нарощування.

Алергія на нарощені вії може виникнути на одному або обох очах. При цьому на одному оці може бути серйознішою, ніж на другому. Типові симптоми включають почервоніння, свербіж і припухлість, які виникають на повіках або на самому оці.

Що може бути алергеном

У більшості випадків у людини виникає алергія на клей, який закріплює вії. Часто ця речовина затікає під повіку або в око, що може викликати реакцію.

У невеликому дослідженні 2012 року вчені виявили, що алергічні реакції, пов’язані з очима або повіками, виникали через клей або стрічки, які косметолог використовував в процесі нарощування вій.

Вчені зазначили, що всі продукти містять формальдегід, який є причиною кератокон’юнктивіту (запалення рогівки та кон’юнктиви).

На додаток до формальдегіду у людини може бути алергія на свинець або бензойну кислоту, які мають у собі деякі косметичні продукти.

Тому клієнту рекомендують запитувати у косметолога, які саме інгредієнти містяться в клеї.

Щоб уникнути алергічної реакції, потрібно використовувати продукти, які не містять формальдегіду. І не вмивати лице протягом декількох годин після нарощування вій. 

Які симптоми має алергія на нарощені вії

Алергічна реакція на нарощені вії може з’явитися на повіках або очах. Місце її виникнення впливає на подальший розвиток симптоматики.

Алергічні реакції на повіках

Згідно з дослідженням 2019 року, найбільш поширеним ускладненням, пов’язаним з нарощуванням вій, є алергічний блефарит. У людини з алергічним блефаритом можуть спостерігатись:

 • сльозотеча,
 • подразнення,
 • почервоніння,
 • свербіж,
 • набряк.

Реакція може виникнути на одному або обох очах, одразу або через кілька годин чи днів після процедури.

Алергічна реакція на очах

Алергічні реакції на очах викликають різні симптоми, такі як:

 • почервоніння,
 • подразнення,
 • свербіж,
 • сльозотеча.

Вони можуть з’явитись вже під час процесу нанесення вій або через кілька годин чи днів після цього. Реакцію спричиняє прямий контакт шкіри повік чи слизової ока з клеєм або з його парами.

Як довго триває алергія на нарощені вії

Залежно від серйозності алергічної реакції її симптоми тривають від декількох годин до декількох днів.

Як довго вони продовжуватимуться, також залежить від своєчасності та коректності лікування. Якщо реакція не минає впродовж декількох днів, слід порадитись зі своїм лікарем.

Діагностика та лікування 

У випадках легкої реакції людина може лікувати симптоми в домашніх умовах. Це можуть бути:

Також важливо протистояти спокусі терти сверблячі очі.

Якщо симптоми серйозні, людина повинна звернутися до лікаря-алерголога, який оцінить важкість реакції й пропише ефективне лікування.

Для діагностики контактного дерматиту до речовин, які мають у собі накладні вії, застосовуються патч-тести. Вони є діагностичним засобом визначення чутливості до хімічних препаратів.

Профілактика алергії на штучні вії

Звертаючись за нарощеними віями до косметолога, впевніться, що він має відповідну освіту, ліцензію на діяльність, дотримується  під час процедури санітарних норм.

Також під час процесу нарощування потрібно тримати очі закритими. Це повинно запобігти потраплянню клею та його парів в очі.

Деякі люди, як порівняти з іншими, більш схильні реагувати на нарощені вії. Їм рекомендується уникати цієї процедури.

До зони ризику належать ті, хто:

 • хворіє на алопецію;
 • має трихотиломанію (стан, при якому людина епізодично висмикує своє волосся, в тому числі вії);
 • отримує променеву або хіміотерапію;
 • має алергію на латекс або будь-які інгредієнти, присутні в клеї або штучних віях;
 • вже має запалення чи подразнення очей або відкриті рани на них.

Альтернативні продукти

Якщо у людини виникла алергічна реакція через нарощування вій, їй потрібно буде використовувати альтернативні способи їх візуального збільшення.

Для того, щоб домогтися довших і густіших вій, можна використовувати туш. Бігуді для вій також допоможуть створити потрібний образ.

Інші можливі причини появи симптомів 

Людина може відчувати симптоми алергічної реакції не через вії, а як відповідь на інші подразники. Деякі можливі причини алергічних реакцій на очах або повіках:

Отже:

Нарощення вій може викликати алергічні реакції на повіках або очах.

Якщо виникла алергія на нарощені вії, слід їх одразу позбутись. Варто також уникати цієї процедури у майбутньому та знайти альтернативний спосіб візуального збільшення вій.

Зазвичай алергічну реакцію на вії можна лікувати вдома. Наприклад, за допомогою очних крапель від алергії.

Якщо реакція сильна, потрібно відвідати лікаря.

 

Коментарі
Loading...