У Дніпрі є сучасний апарат, який дозволяє точно встановити причину алергії

0 1 508

«30 травня — Всесвітній день боротьби проти астми і алергії», — про лікування та профілактику цих хвороб у прес-центрі Відкритий розповіла головний алерголог Дніпропетровської області та міста Дніпро, віце-президент Асоціації алергологів та імунологів України, заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор Євгенія Дитятковська.

За словами Євгенії Дитятковської, алергічні захворювання є генетично обумовленими. Якщо хворіють батьки, у дитини є ризик підвищення вмісту загального імуноглобуліну Е. У великій кількості він може спричинити алергічний риніт, як сезонний, так і постійний. Також є можливість виникнення атопічного дерматиту.

І це так звані кроки атопічного маршу. А якщо ці хвороби неправильно лікувати, то розвивається бронхіальна астма.

«В нашому місті ми створили єдиний в Україні Алергологічний центр для дітей та дорослих, де є амбулаторний прийом і стаціонарне лікування, ургентна служба, яка 24 години надає допомогу лікарями-алергологами. Тут є лабораторія молекулярної алергології, кафедра алергології, а також жіноча консультація.

Ми вимагаємо від гінекологів направити до нас вагітних, які мають в анамнезі алергічні захворювання. Допомагаємо народити без ускладнень і слідкуємо за новонародженою дитиною. Адже, якщо один з батьків хворіє на алергію, у 25 % випадків дитина матиме алергію, якщо обидва з батьків – то це 75 %», — говорить Євгенія Дитятковська.

Що до сезонної алергії, то експертка назвала 3 пилкові хвилі: дерева, лугові трави та злаки. Для нашого регіону характерна третя хвиля, яка припадає на серпень-вересень, коли квітнуть амброзія, полин, лобода, соняшник, кукурудза та циклахена. Оскільки Дніпропетровська Медакадемія уклала договір із Віденським медичним університетом щодо співпраці з молекулярної імунології, Дніпро має все необхідне обладнання. Наприклад, апарат ALEX дозволяє виявити 282 алергени на молекулярному рівні.

Таким чином, виявляються алергени і є можливість скласти схему лікування та харчування, а також попередити тяжкі анафілактичні реакції у пацієнта.

Коментарі
Loading...