Хочете перемогти коронавірус? Турбуйтесь про себе!

0 1 704

Прості науково обґрунтовані кроки щодо підвищення імунітету можуть допомогти запобігти інфекції. Або керувати нею. Хочете уникнути COVID-19 або, у разі зараження, зробити її симптоми якнайлегшими? Скористайтеся нашими порадами, щоб перемогти коронавірус.

Чому більшість людей, які заразилися новим вірусом, мають легкі симптоми захворювання, а деякі — жодного? А в інших, головним чином людей похилого віку та тих, хто мають хронічні захворювання, розвиваються летальні пневмонії? 

Уся справа — у рівні імунної компетенції, тобто здатності організму боротися з інфекцією та перемагати її.

Посилити опірні функції організму можуть перевірені методи. Однак, зайняті розмовами про необхідність дотримуватися обмежень та залишатися вдома, ми забуваємо турбуватись про стан своєї імунної системи.

Ми намагаємось уберегти людей від вірусу та вилікувати їх у разі зараження, але не зміцнюємо природні захисні сили організму. 

Ізоляція, дистанціювання, миття рук — усі ці ефективні способи уникнути впливу вірусу вкрай важливі для запобігання катастрофічного перевантаження системи охорони здоров’я. Але ця виключна спрямованість на один спосіб боротьби з COVID-19 затьмарює інший потужний інструмент — зміцнення нашого імунітету. 

Укріплюємо імунітет через позитивне мислення

Між тим поєднання цих стратегій дає додатковий час системі охорони здоров’я, щоб виявити та ізолювати спалахи захворювання. Знайти достатньо тестів та апаратів для вентиляції легень, вдосконалити методи лікування та розробити вакцини.

А от легший та коротший перебіг захворювання у конкретної людини зменшує страждання, спричинені недугою, та економить витрати на лікування. А ще дозволяє:

  • продуктивніше працювати вдома тим, хто перейшов на віддалену роботу;
  • приділяти більше уваги та часу вихованню дітей, які теж знаходяться на карантині;
  • допомогти психіці адаптуватись до нових незвичних обставин;
  • зміцнити колективний імунітет, дуже важливий у боротьбі з будь-якими інфекційними захворюваннями.

Тому, залишившись зачиненими удома, головне — не піддаватись паніці та стресу. Використайте поточний досвід для переосмислення життя та пошуку нових напрямків у ньому. 

Адже позитивне мислення також є важливим для коректної роботи організму, насамперед нервової системи. А вона через нейрогуморальні механізми керує функціями всього нашого тіла, у тому числі  — імунітетом.

Як ще можна посилити захисні сили організму

Інші найпростіші та доступні усім засоби: достатня тривалість сну, раціональне харчування, помірне фізичне навантаження та зменшення вживання алкоголю. 

Ще одним пунктом переліку може стати вживання великих доз вітаміну С. Він навіть включений до рекомендацій ВООЗ як один із засобів підтримання імунітету. Однак щодо ефективності застосування нього вітаміну існують протилежні думки.

  • Так, існує інформація, що 1-6 грамів вітаміну С на день скорочували час перебування 471 пацієнта із COVID-19 на апараті штучної вентиляції легень на 25 % або навіть більше.  
  • Клінічні дослідження також виявляли, що вживання цього вітаміну може запобігти розвитку пневмонії при грипі А чи сепсисі або допомогти при їх лікуванні.
  • Водночас інші дослідники переконують: вітамін С не сприяє підвищенню імунітету. Отже, не може використовуватися як лікувальний або профілактичний засіб. 

Не відкидаючи думку перших дослідників і беручи до уваги результати інших, доводиться констатувати, що для підтримання імунітету краще вживати спеціально для цього розроблені засоби.

Існують біологічні добавки та інші активні комплекси, які створюються фармацевтичними компаніями на основі результатів наукових досліджень. Одним з таких препаратів, давно відомих на ринку Європи й тепер доступним і в Україні, є «Віусид». Це біологічно активна добавка, що має імуномодулюючу, противірусну і загальнозміцнювальну дію.

Підняти імунітет допомагають й спеціально розроблені для цього вітамінні комплекси

Отже, ідеї для втілення:

Захищаючись від інфекцій, не нехтуйте зміцненням імунної системи. Саме вона допомагає нашому організму перемагати вірусів та бактерій. І допоможе вам, якщо знадобиться, перемогти коронавірус SARS-CoV-2.

Для збалансованої роботи імунітету потрібно не нервувати, висипатися, зменшити вживання алкоголю та добре харчуватись.

А ще – зміцнювати організм фізичними вправами та вживанням засобів, розроблених спеціально для підтримки імунної системи.

Коментарі
Loading...