Як контролювати астму вдома і залишатись на зв’язку з лікарем

0 1 577

Через запровадження карантину потрапити до лікаря можна лише у випадку суттєвого погіршення самопочуття. Але ж астма — захворювання, яке потребує постійного контролю. До того ж, воно належить до факторів ризику важкого перебігу СOVID-19.  Проте, навіть під час карантину контролювати астму цілком можливо. Завдяки розумній електроніці. 

Одним із захворювань, які підвищують ризик смерті внаслідок зараження новим коронавірусом, є астма. Втім, наявність цієї недуги не означає, що людина обов’язково захворіє на СOVID-19. Однак, якщо захворіє, коронавірусна хвороба протікатиме важче.

Відтак, для постійного та водночас дистанційного спостереження за станом людини з астмою незамінним стає пікфлоуметр. Це портативний прилад для вимірювання обсягу повітря, який особа може видихнути з легень за одну хвилину

Однак, щоб контролювати астму, самого лише приладу, звісно, недостатньо. Адже якщо його дані вкажуть на погіршення вашого стану, без термінової консультації з алергологом не обійтись. 

І аби ця консультація була доступною навіть під час епідемії, варто звернутися по допомогу до сучасних технологій. А саме — до електронного пікфлоуметра «Смарт Пік Флоу» (Smart Peak Flow), який дозволяє підтримувати зв’язок із лікарем.

Як працює Smart Peak Flow

Ергономічний дизайн «Смарт Пік Флоу» робить його зручним у транспортуванні та використанні. А інтерфейс програми приладу настільки простий, що керувати ним можна інтуїтивно. Якщо ж виникають труднощі, то завжди можна почитати інструкцію на офіційному сайті.

Принцип дії Smart Peak Flow базується на визначенні максимальної швидкості видиху, який людина може виштовхнути з легень. При цьому розумний електронний пікфлоуметр гарантує точніші результати вимірювання, ніж його механічні аналоги. І ці результати прилад зберігає автоматично. 

Під час використання Smart Peak Flow потрібно зробити три виміри. Прилад збереже найбільше значення. А результати тесту можна буде побачити на діаграмі, порівнявши їх з попередніми.

Залежно від того, у якій кольоровій зоні діаграми опиниться цифра, що визначає роботу легень, ви зможете зорієнтуватись, чи є необхідність проконсультуватись з вашим лікарем. А якщо так — то наскільки терміново.  

Отримані за допомогою Smart Peak Flow дані ви можете надіслати своєму лікарю-алергологу, під’єднавши прилад до смартфона. 

А отже, попри карантин ваша астма буде контрольованою. Навіть у період епідемії та незалежно від того, чи можете ви відвідати лікаря.

І не забудьте сказати «прощавай» паперовим записам, які легко втратити. Та не завжди точним діаграмам, що їх доводиться малювати від руки.

Коментарі
Loading...