Алергія на тампони: як боротися і відрізнити від інших проблем

0 1 478

Перші тампони з’явилися ще в дохристиянські часи. Вавилонянки використовували кульки з м’якого папірусу, римлянки − вовну, японки − рулони з тонкого паперу. А на території Російської імперії пристосували для цих цілей… звичайне сіно. І, що цікаво, в ті часи алергія на тампони не згадувалася ні в яких джерелах. 

Свербіж піхви й супутні йому почервоніння стали скаргами пацієнток середини XX століття, коли американський хірург Ерл Хаас вигадав «Tampax» з прошитої вати, втиснутий в спеціальний картонний згорток. Ці вироби були пристосовані для поціновувачок верхової їзди з вищого суспільства.

З тих часів алергія на тампони стала поширеною проблемою. Свербіж піхви, сирнисті виділення, запалення і почервоніння промежини — далеко не повний перелік проблем, які й зараз продовжують псувати не тільки відпустку, а й повсякденне життя будь-якої жінки. 

Дуже часто пацієнтки плутають алергію зі звичайною молочницею. Або ж вважають, що необхідно посилити гігієну, тобто частіше міняти тампони.

Ба більше: названі симптоми збивають з пантелику не лише пацієнток, але й самих медиків. Не виявивши шляхом обстеження молочницю, вони просто прописують пом’якшувальні засоби для чутливої шкіри. 

У кращому випадку все закінчується тим, що хворі самі здогадуються зробити поглиблений тест на алергію. У гіршому — свербіж піхви змушує жінок використовувати спеціальні креми та мазі, які стоншують стінки шийки матки і можуть викликати вагінальну атрофію. 

Алергія на тампони: причини й симптоми

Чим же небезпечні такі зручні засоби гігієни? Як стверджує доктор Гейл Кінг, автор книги «Legs Up», для відбілювання таких виробів використовують канцероген діоксин. Він накопичується в тканинах і викликає перераховані вище симптоми. 

Крім того, алергія на тампони може бути викликана наявністю в матеріалах, з яких вони виготовлені, пестицидів і генномодифікованих продуктів. 

Дуже небезпечним є також фталат, що міститься в папері. Але вплив цієї речовини може призводити до хвороб серця. 

З огляду на вищесказане, у Всесвітній організації охорони здоров’я дійшли висновку, що використання тампонів може призвести до: 

  • раку шийки матки,
  • ендометріозу, 
  • безпліддя. 

Визначити ці патології можна за допомогою аналізу сечі, крові та спеціального мазку з піхви. 

Зробити обстеження слід при таких симптомах:

  • свербіж піхви; 
  • почервоніння промежини;
  • висипання на статевих органах, біль у них.

Способи лікування і профілактика

У більшості випадків, щоб позбутися алергії, пацієнткам досить просто перейти на тампони іншого виробника. 

Якщо місячні застали вас у подорожі й немає можливості або часу дістатися до клініки, полегшити симптоми можна за допомогою прохолодної води. Вона зменшить приплив крові та зніме свербіж піхви. Головне — не переборщити, щоб не застудитися. 

Симптоми алергії на тампони добре знімають мазі з антигістамінними або навіть вітамінними компонентами. Вони допоможуть відмінно впоратися з проблемою буквально за тиждень. Але підібрати такі мазі вам може тільки лікар.

Крім того, він може призначити протитоксичну інфузію з «Неогемодезом», «Реосорбілактом», «Реамберіном».

Для профілактики алергії на тампони слід дотримуватися таких рекомендацій:

  • Міняти засоби гігієни кожні 4 години, перед цим добре вимивши або продезінфікувавши руки.
  • Не купувати тампони низької якості.
  • Не використовувати тампони, у складі яких є барвники.
  • Виключити з раціону продукти, що викликають алергію. Особливо шоколад, приправи, мандарини та каву, якщо ви чутливі до них. Краще уникати жирного, смаженого і пряного. Додати до свого меню каші, йогурти, варене м’ясо і рибу.

І головне — за першої ж можливості пройти поглиблене гінекологічне дослідження. Інакше можна пропустити бактеріальне ураження піхви — дисбактеріоз. Він, як і алергія, викликає печіння, почервоніння і біль, але лікується зовсім інакше.

 

Коментарі
Loading...