Алергія на 8 Березня: пам’ятайте про неї, якщо святкуєте

0 1 245

Хоча святкування 8 Березня поступово втрачає популярність, для деяких людей цей день залишається важливою подією з усіма її атрибутами: квітами, цукерками та подарунками. Тож аби свято раптом не зіпсувалося нападом алергії, варто взяти до уваги деякі поради.

Букет троянд

Якщо ваша кохана жінка страждає на сезонну алергію, не обирайте для букета ромашки, соняшники, гербери, хризантеми та інших представників родини айстрових (їхні квіти схожі на такі у ромашки).

Ви можете без вагань подарувати бегонії, лілії, крокуси, нарциси або герань. Або, звісно ж, троянди — на відміну від багатьох рослин, ці квіти виробляють мало пилку, а отже, є безпечними для людей з алергією до нього. 

Коробка цукерок

Перш ніж дарувати коханій жінці шоколадні цукерки, уважно прочитайте, які інгредієнти входять до їхнього складу. 

Пам’ятайте, що шоколад сам по собі може бути причиною алергії. А ще алергенною може бути начинка цукерок. Тож якщо ваша кохана має чутливість до речовин у солодощах, подумайте про інші, безпечніші смаколики. 

Смачна страва

Якщо у ваших планах на святкування 8 Березня є романтична вечеря, зважайте на можливу наявність у стравах алергенів. Найголовніші з них – це яйця, молоко, горіхи, риба, молюски, пшениця та соя.

 Тому, якщо вечерятимете в ресторані чи кафе, поцікавтеся інгредієнтами страв, яких ви ніколи не їли. Особливо якщо ви або ваша кохана страждаєте на харчову алергію.

Найкращі друзі дівчат — діаманти 

Обираючи прикраси, потрібно бути обережним, адже каблучка, намисто або сережки можуть стати причиною алергії на нікель, який використовують при виробництві ювелірних виробів. 

Тому, аби коштовний подарунок не став причиною проблем зі здоров’ям, обирайте прикраси з гіпоалергенних металів: нержавіючої сталі, жовтого або рожевого золота, срібла чи платини. 

Будьте пильними

І, звичайно, потрібно знати про основні симптоми алергії: свербіж, закладеність носа, чхання, нежить, хрипи, кашель, почервоніння очей та сльозотечу. 

Прояви ж харчової алергії можуть варіюватися від легких до небезпечних для життя і охоплюють:

  • свербіж шкіри; 
  • кропив’янку
  • свербіж у роті; 
  • набряк язика, губ та горла;
  • хрипи.

Як допомогти

Найкращий метод лікування алергії — це повне уникнення контакту з речовинами, які її викликають. Але це не завжди можливо.

 З іншого боку, ліки від алергії лише полегшують її симптоми, але не позбавляють причини.

Дуже гарний ефект дає алерген-специфічна імунотерапія (АСІТ), для проведення якої в  Україні застосовуються алергени іспанської компанії Inmunotek (Інмунотек): ін’єкційний препарат «Алксоід» (Alxoid) та сублінгвальний спрей «Оралтек» (Oraltek).

Але, перш ніж розпочинати лікування, потрібно встановити причину захворювання. Із цим завданням найкраще впорається молекулярний тест ALEX – найсучасніший метод діагностики алергії. 

Коментарі
Loading...