Як позбутися болю та тиску в приносових пазухах?

0 2 949

Кожен, хто відчуває біль та тиск у пазухах носа, повинен звернутися з питанням діагностики їх причин до лікаря. І, безперечно, виконувати його призначення. Втім, позбавити тиску та болю у приносових пазухах і прискорити одужання можуть і деякі домашні засоби, про які ми розповімо далі.

Приносові пазухи, як і носова порожнина, вистелені слизовою оболонкою. Вона виробляє слиз. Який, своєю чергою, захищає увесь організм від потрапляння до нього разом із повітрям бруду та інших небажаних частинок. 

Коли у людини спостерігається алергічна реакція або інфекційне захворювання, слизова оболонка пазух може набрякати. 

Набряк здатний призвести до відчуття тиску навколо носа, щік і над очима. Ці ділянки обличчя можуть стати болючими або чутливими.

Неприємний тиск в пазухах можна послабити за допомогою очищення носа. Розповімо про кілька дієвих засобів.

Сольовий спрей для носа

Зокрема, паралельно із ліками та заходами, прописаними лікарем, можна проводити сеанси промивання носа сольовим розчином. 

Але вони не завжди мають бажаний ефект, адже промивання ніздрів не дає розчину можливість досягнути власне пазух. Відтак набагато ефективнішими є системи для промивання носа.

Використання системи для промивання носа

Зокрема, для зручного промивання носа можна використовувати систему «Синусалт». Її пляшка має спеціальну форму та об’єм, достатній для дієвого промивання. 

 А розчин, який можна приготувати для процедури, містить інгредієнт ксилітол, що також збільшує ефективність застосування системи. 

Ось як використовувати «Синусалт»:

 1. Вимийте руки.
 2. Наповніть пляшку розчином, приготованим з інгредієнтів, які йдуть в комплекті з нею.
 3. Схиліться над раковиною.
 4. Акуратно вставте носик системи в одну ніздрю, дихайте через рот.
 5. Плавно стискаючи пляшку, проштовхніть розчин у ніздрю.
 6. Вода буде текти з однієї ніздрі в іншу, що має вимити з носа пилок, бактерії та інші забруднювачі. 
 7. Повторіть процес на обох ніздрях.

Вже доведено, що застосування таких промивань може зменшити необхідність вживання антибіотиків у людей із хронічним риносинуситом.

Акупресура (точковий масаж)

Точковий масаж є ключовою частиною традиційної китайської медицини. Він передбачає вплив на органи тіла шляхом натискання на біологічно активні (акупунктурні) точки тіла. Як вважається, це полегшує біль або симптоми хвороби. 

Доказова медицина не має достатніх свідоцтв того, наскільки дієвий точковий масаж. Втім, інколи він може послабити деякі симптоми.

Акупресура довгий час використовувалася для лікування застуд, грипу і проблем з пазухами. Ви можете звернутись до професійного практика або проводити масаж самостійно.

Будьте обережні із силою тиску, щоб не викликати біль чи дискомфорт.

Ось як використовувати точковий масаж при синусному тиску:

 1. З’єднайте пальці обох рук разом, утворюючи форму чашки.
 2. Покладіть руки на потилицю в місці, де з’єднуються шия і череп.
 3. Випряміть великі пальці й знайдіть невеликі заглибинки з обох боків хребта. 
 4. Великими пальцями масажуйте цю ділянку, описуючи малі кола.
 5. Розслабтесь, дихаючи повільно і глибоко.
 6. Робіть це протягом 4-5 секунд за раз.

Використання кінчиків пальців для масажування щік і перенісся також може допомогти зняти тиск. Масаж повинен бути сильним і водночас ніжним.

Достатня гідратація

Кожен раз, коли людина нездужає, важливо підтримувати водний баланс організму.

Щоб слизові оболонки пазух працювали правильно, тримайте їх зволоженими. Для цього треба вживати велику кількість рідини. 

Вода, фруктові соки та трав’яні збори — хороша альтернатива чаю та каві.

Теплий компрес

Застосування тепла до області пазух також допомагає зняти тиск. Один з найпростіших способів зробити це — використати теплий рушник.

Намочіть чистий рушник з цупкої, але м’якої тканини досить гарячою водою і відіжміть. Складіть і покладіть на перенісся та щоки на кілька хвилин.

Ефірні олії

Натуральні ефірні олії отримують з рослин. Деякі такі олії, зокрема, з вмістом ментолу,  рекомендує використовувати для зняття тиску в пазухах Американський інститут синусних пазух (The American Sinus Institute).

Втім, немає наукових даних про те, що ментол дійсно позбавляє закладеності носа. Він створює відчуття відкритості носових пазух.

Ефірні олії доступні в інтернеті та у магазинах. Однак обов’язково купуйте таку продукцію від надійних виробників. І не забувайте, що ефірні олії також можуть стати джерелом алергії.

Відпочинок для відновлення організму

Зосередитися на роботі чи навчанні може бути важко, якщо вас турбують  біль та тиск в пазухах носа.  Організму допоможуть відновитися перерва у справах і достатній відпочинок.

Чи є перспективи позбавитись тиску в пазухах носа?

Якщо риносинусит викликаний інфекцією, він має зникнути протягом декількох тижнів.

Якщо причина риносинуситу — алергія, він буде з’являтися та проходити. Раннє звернення до лікаря-алерголога допоможе підібрати лікування, щоб впоратися з цією проблемою та її можливими ускладненнями. 

Природні засоби, описані вище, допоможуть зняти біль та відчуття закладеності в носових пазухах і пов’язаний з цим дискомфорт, пришвидшити одужання.

Однак домашні засоби не завжди працюють. Якщо такі симптоми риносинуситу, як біль та тиск у пазухах носа, не зникають впродовж декількох днів, слід негайно звернутися до лікаря за порадою та лікуванням.

 

Коментарі
Loading...