Чому кашель продовжується після того, як ви вилікували застуду

0 3 053

Це стійке лоскотання в горлі зазвичай не означає, що ви все ще хворі. Симптоми застуди можуть залишитися після того, як організм переміг хворобу. Але якщо ви пережили неприємну застуду, а затяжний кашель залишився, читайте далі, з чим це може бути пов’язано.

Чи повинні ви турбуватися

Багато пацієнтів хочуть, щоб застуда тривала всього декілька днів. Втім, симптоми навіть простого вірусного захворювання можуть продовжуватись протягом тижня, двох або навіть трьох.

Такий симптом як кашель, спричинений вірусом або інфекцією, може бути і відповіддю організму на сам стан, і реакцією імунної системи на боротьбу з хворобою.

Зокрема, якщо кашель залишився, це може бути спричинене залишковою боротьбою лейкоцитів із запаленням. Адже вони усувають його після застуди, спричиненої бактеріальною чи вірусною інфекцією. І це залишкове запалення і боротьба з ним можуть викликати стійкі симптоми.

Проте найпоширеніша причина, через яку люди не можуть позбутися кашлю, — це постназальне затікання. Коли у вас застуда, слиз збирається та накопичується у носі й постійно стікає з його порожнини та носових пазух в задню частину горла. Створюється ефект лоскотання, який змушує вас кашляти. 

Щоб позбавитись слизу у пазухах носа, просто, безпечно та ефективно промивати їх за допомогою спеціально сконструйованої для цього системи

Є й інші причини стійкого кашлю.

Вторинна інфекція

Така як, наприклад, післявірусна пневмонія. Вона характерна і для застуди, викликаної коронавірусом. 

Коли організм спрямовує всі сили на боротьбу із вірусом, у легенях можуть розмножуватись патогенні бактерії, які й викликають запалення. Така бактеріальна інфекція вимагатиме додаткового лікування.

Ви захворіли, а потім вам здається, що одужали. Втім, симптоми погіршуються, і це погіршення може бути ознакою виникнення іншої інфекції.

Астма

Кашель може бути викликаний астмою або, навпаки, застуда може провокувати астматичну відповідь.

Ваші дихальні шляхи можуть звужуватися, і це спричинить хрипи. Коли ви чуєте хрипи разом із кашлем, це може бути щось більше, ніж просто кашель через застуду.

У вас не було застуди

Існує безліч інших факторів, які можуть імітувати симптоми застуди: постназальне затікання, кислотний рефлюкс, печія та приймання інгібіторів АПФ.

Якщо у вас висока температура або ви відчуваєте, що ваш стан погіршується, терміново зверніться до лікаря. В умовах карантину це можна зробити за телефоном.

Інші причини кашлю

Так, існують й серйозніші проблеми, пов’язані з кашлем, такі як захворювання серця та рак легенів. Проте лікарі кажуть, що останній діагностика виявляє у дуже малої кількості людей з кашлем.

Втім, до лікаря краще звертатись, як тільки ви відчуваєте, що щось негаразд. Адже ніхто не знає вашого тіла краще за вас самих.

За яких симптомів обов’язково потрібно звертатись до лікаря:

  • ваш кашель триває набагато довше, ніж повинен, на вашу думку;
  • відбуваються зміни вашого кашлю. Наприклад, з непродуктивного сухого він змінюється на продуктивний з відходженням мокроти;
  • ви кашляєте кров’ю.

Чи ви заразний, якщо кашляєте

Ви заразні протягом принаймні 24 годин, перш ніж у вас з’являться симптоми хвороби, оскільки вона вже активно розвивається у вашому тілі. І хоча більшість застуд триває від 5 до 7 днів, ви можете продовжувати виділяти вірус протягом 21 дня.

Якщо ж ваша інфекція викликала лихоманку, після того, як вона пройшла, ви також залишаєтесь небезпечним для оточення.

Як можна лікувати затяжний кашель

Кашель викликається подразненням рецепторів в горлі й легенях, а інфекція може підвищити чутливість цих рецепторів. 

Існують лікарські засоби, які можуть усунути цю чутливість і полегшити кашель. Прописати такі рецептурні препарати вам може лише лікар.

А як щодо домашніх та рослинних засобів?

Тут ви не завжди знаєте, що отримуєте. Те, що знаходиться в пляшці, може не відповідати тому, що написано на етикетці.

Проте, якщо ви відчуваєте, що вам підходить чай з медом, вживайте його. 

Коли кашель залишився, мед може пом’якшити горло і зняти подразнення рецепторів у ньому. Проте мед не лікує кашель і не усуває його причину.

До того ж, краще не давати мед малюкам до 1 року через ризик виникнення у них ботулізму

Ви можете приймати вітамін С, цинк або ехінацею при застуді, але лікарі зазначають, що доказів, які підтверджують ефективність цих засобів, не так багато.

Ці препарати можуть зменшити тривалість або важкість вашої застуди, але не вилікують її. На жаль, ліків проти застуди не існує.

Коментарі
Loading...