Алергія на сльози: недуга, що змушує пацієнток завжди бути в доброму гуморі

0 4 261

Алергія на сльози — рідкісне захворювання, яке трапляється в одного з 230 тисяч людей. Через властиву жінкам емоційність, а ще через особливості даного виду алергії він, як правило, частіше діагностується саме у жінок.

Такі пацієнтки змушені завжди бути в доброму гуморі, адже варто їм заплакати, як обличчя почне червоніти, пекти. І якщо дівчина чи жінка не візьме себе в руки, все може закінчитись навіть анафілактичним шоком.

Подібним чином такі хворі реагують і на власний піт та звичайну воду. Відтак алергія на сльози є різновидом алергії на воду, або аквагенної кропив’янки.

Людей зі схожими симптомами відомо всього 35 на всій планеті. Зокрема, підтверджену лікарями алергію до сліз мають пацієнтки з Японії та США.

Одна з них — американка Кеті Делл. Їй лікарі взагалі не могли повірити й постійно ставили хибні діагнози. 26-річна Кеті змушена була змінювати мило, шампунь, приймати ванну з травами, покинути роботу, але стан її лише погіршувався. 

Варто було молодій жінці заплакати або просто вимити голову, як обличчя вкривалось червоними болючими та сверблячими пухирями, котрі не минали протягом доби. Захворювання почалось в 16-річному віці, коли Кеті видалили мигдалини, і продовжує прогресувати. 

Антигістамінні препарати не завжди знімають симптоми

Подібний стан може бути викликаний масою причин. Починаючи від зниження імунітету і закінчуючи білками та водою, які знаходяться у сльозах. 

Однак не всі форми аквагенної кропив’янки можуть мати алергічний компонент. Вона буває викликана фізичною реакцією на такі речі, як тепло та фізичні вправи

Єдиним засобом лікування є приймання антигістамінних препаратів та застосування спеціальних мазей та кремів. Але, на жаль, вони не завжди допомагають повністю прибрати симптоми.

Поставити правильний діагноз може лише алерголог

Позаяк діагноз «алергія на сльози» та й, зрештою, на воду, поставити нелегко, це повинен робити лише кваліфікований лікар-алерголог після відповідного обстеження. Ліків проти алергії на сльози досі не винайдено.

І не поспішайте виставляти собі такий діагноз самостійно. Адже, позаяк цей різновид алергії трапляється дуже рідко, надмірна сльозотеча та почервоніння ваших повік можуть бути проявами алергії на очах

Проблеми з діагностикою алергії на сльози

Існує маса нових технологій, котрі здатні визначити, яка саме речовина може спровокувати наявність в сльозах алергенного білка. Але і по сьогодні немає жодного специфічного лабораторного тесту, котрий може з точністю діагностувати дане захворювання.

Причому вважаться, що деякі компоненти сліз, зокрема білкові, здатні провокувати IgE-опосередковану алергію. Тобто сльози можуть викликати у людини класичну алергічну гіперчутливість першого, або негайного типу. І розвивається вона у відповідь на речовини, що виділяє власний організм людини.

Профілактика алергії на сльози

Єдиним методом профілактики алергії на сльози є уникнення виділення цих самих сліз. А якщо недуга ще й поєднується з аквагенною кропив’янкою, то таким людям потрібно обмежувати будь-які контакти з водою. Наприклад, швидко приймати душ. 

А головне — тримати контакт із лікарем, який міг би коригувати призначене лікування за будь-якого погіршення стану пацієнтки.

Який саме алерген викликає реакцію, медики досі не знають. Хоча клінічні характеристики дозволяють досить переконливо діагностувати інші алергічні захворювання очей в початковій, неактивній і навіть у хронічній стадії. 

Коли причина виникнення алергії на сльози буде винайдена, можна буде говорити й про можливості зцілення від недуги.

Коментарі
Loading...