Знезаражуємо поверхні, але не лише від коронавірусу

0 1 870

Ретельне прибирання із дотриманням правил, але без фанатизму, допоможе уникнути зараження не лише коронавірусом, а й іншими мікробами, які чатують на нас удома. Та й від алергії в умовах карантину допоможе вберегтись. Тож знезараження поверхонь має бути послідовним і правильним.

Результати нещодавніх досліджень свідчать про те, що коронавірус, який викликає захворювання  COVID-19, може жити на картонних поверхнях до 24 годин, а на пластику та нержавіючій сталі — до трьох днів. Однак фахівці стверджують: панікувати не варто.

Американські мікробіологи, зокрема, вважають, що згадувані вище дослідження ґрунтуються на результатах наукових експериментів. А вони не завжди показують те, що відбувається у реальному світі.

Так, не має сенсу боятися зараженого повітря, як це відбувається при спалаху кору, вірус якого розноситься атмосферою.

Отже, під час прибирання не варто передавати куті меду. Проте дотримання правил допоможе видалити різні мікроби та пилових кліщів, а не тільки коронавірус. Адже останній — це лише один з мікроорганізмів, який може заподіяти вам шкоду. Інші зустрічаються набагато частіше. 

На що звернути увагу, прибираючи вдома

Справжньою цариною, де мешкають мікроби, є ванна кімната та кухня. Прибираючи їх, потрібно зосередити увагу на шафах та ручках ящиків, на фасадах кухонних меблів та витяжках. 

Окрім того, потрібно очищати ручки та передні стінки кухонних приладів: холодильника, посудомийної машини, духовки та тостера.

Інші місця в оселі, які потребують ретельного очищення, — ті, до яких часто торкаються. Це, зокрема:

  • пульти дистанційного керування,
  • ігрові контролери,
  • клавіатури та комп’ютерні миші,
  • мобільні та стаціонарні телефони,
  • перемикачі світла та інших приладів,
  • дверні ручки та двері,
  • поруччя сходів.

Усі потенційно небезпечні ділянки фахівці радять прибирати групами, зверху вниз та зліва направо.

Тобто спочатку очищувати всі перемикачі, потім — всі дверні ручки, усі ручки кухонних шаф тощо. Це дозволяє контролювати виконання завдання та нічого не пропустити. Певний очищувач та ганчірка можуть виявитись більш ефективними для якоїсь поверхні. Втім, для інших поверхонь краще підбирати засоби індивідуально.

Якщо на кухонному або письмовому столі знаходяться речі, їх потрібно прибрати. А після цього очистити поверхню стола спеціальною серветкою або спреєм. 

Ще проблемні ділянки, на які потрібно звернути увагу, — столові прилади / посуд та, у разі якщо ви виходите з дому, кнопки ліфтів. 

оПри прибиранні не оминайте й м’які меблі. Ви можете продезінфікувати поверхні, прибравши з дому мікробів, та, попри це, залишити у ньому кліщів. 

Щоб такого не сталося, можна використовувати й засоби обробки м’яких та інших поверхонь. Вони пригнічують розвиток кліщів, очищуючи від них повітря. Отже, позбавляють вас симптомів алергії на кліщів домашнього пилу.

Чим чистити домівку

Для знезараження поверхонь найкраще використовувати хлоровмісні речовини. Їх ще застосовують для відбілювання. 

Однак, перш ніж скористатися ними, переконайтесь, що хлоровмісні засоби підходять для поверхні, яку ви збираєтесь очистити. А використовуючи їх, потрібно дотримуватися інструкцій із застосування та подбати про належну вентиляцію. 

Також ніколи не змішуйте побутовий відбілювач з аміаком або будь-яким іншим засобом для чищення. Це може спровокувати небезпечну хімічну реакцію.

І, звичайно, подбайте про власний захист. Адже хімічні речовини, що входять до складу засобів для чищення, можуть викликати контактний дерматит чи іншу алергічну реакцію з боку шкіри, а також з боку дихальних шляхів. 

Тому перед початком прибирання надягніть рукавички (але якщо вони гумові, переконайтеся, що у вас немає алергії на латекс). 

Крім того, по можливості уникайте вдихання випарів речовин, з якими працюєте. Вони можуть спровокувати симптоми астми.

Якщо ж реакція на шкірі розвинулась, прибрати її допоможе спеціальна лікувальна косметика, наприклад Allergika.

Відбілювач для знезараження поверхонь можна виготовити й самостійно. Для цього вам знадобляться 5 столових ложок хлорного вапна на 3,7 л води. Або 4 чайні ложки відбілювача на 1 літр води. 

Дезінфектор потрібно рясно розпилити поверхнею і протерти її м’якою серветкою. Взагалі все, що вам потрібно, — це невеликий універсальний очищувач та ганчірка для чищення з мікрофібри. Або рушник, щоб очистити більшість ділянок, яких торкаються найчастіше.

Універсальний очищувач можна розпорошувати й безпосередньо на ганчірку, а потім витирати ним ділянку, яку ви прибираєте. Розпилюйте, витирайте, повторюйте.

Втім, найбезпечніше все ж використовувати мило та гарячу воду. А потім стерилізувати поверхню дезінфекційною серветкою.

Прибирати варто щотижня. Окрім випадку, коли в домі знаходиться недужа людина. Тоді прибирання має бути щоденним.

 

Коментарі
Loading...