Для оцінки атопічного дерматиту у дітей можна використовувати спеціальний пластир

0 1 937

У дослідженні з використанням неінвазивних пластирів у дітей раннього віку з екземою (або атопічним дерматитом) дослідники виявили багато молекулярних ознак імунної дисфункції і змін шкіри, які пов’язані з розвитком захворювання. Ці ознаки (або біомаркери) присутні ще до появи захворювання. Вони можуть бути використані для оцінки атопічного дерматиту (АД) та його активності з плином часу.

Завдяки додатковим дослідженням зазначені біомаркери також можуть допомогти передбачити реакцію на ліки. Вони попередять й про розвиток станів, пов’язаних з екземою, таких як астма, різні типи алергії, інфекції і навіть синдром дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ).

Результати цього дослідження були опубліковані в щомісячному професійному медичному журналі JAMA Dermatology наприкінці 2019  року.

Методика дослідження

Це дослідження було найбільш всеохоплюючим із відомих на сьогодні, які вивчали можливості використання шкірних стрічок для оцінки раннього атопічного дерматиту у дітей на молекулярному рівні. 

Воно мало на меті продемонструвати, що у немовлят і дітей молодшого віку замість біопсій, які ці пацієнти важко переносять, можна використовувати нашкірні липкі стрічки. 

Дослідники виявили велику кількість біомаркерів атопічного дерматиту. В тому числі нові, які можуть бути предикторами (прогностичними параметрами) відповіді на лікування, прогресування захворювання і розвитку супутніх станів.

На сьогодні золотим стандартом для оцінки атопічного дерматиту у розвинених країнах є молекулярне профілювання біопсії шкіри. Але у дітей раннього віку біопсію шкіри практично неможливо виконати навіть для досліджень, оскільки процедура болісна і залишає рубці. Це посилило бажання дослідників знайти для цих дітей нешкідливий спосіб діагностики. 

У дослідження було включено 51 дитину у віці до 5 років. 21 з них мала атопічний дерматит середнього або важкого ступенів, що виник менше шести місяців тому. 

Стрічки були зібрані з ураженої і неураженої шкіри у дітей з АД, а також зі шкіри здорових дітей, у яких цього захворювання не було. Дослідники оцінили роботу генів, які кодують 77 біомаркерів імунної дисфункції і змін шкірного бар’єру у дітей з атопічним дерматитом.

Ці результати відкривають шлях до більш рутинного використання шкірних стрічок у тривалих педіатричних дослідженнях та клінічних випробуваннях на атопічний дерматит.

Коментарі
Loading...