Alxoid: лікуємо алергію швидко та безпечно

0 4 806

Зменшити прояви алергії можна досить швидко. Для цього, залежно від симптомів, достатньо прийняти відповідний препарат. Наприклад, антигістамінний, якщо реакція не становить загрози життю. 

Але такі заходи лише маскують симптоми та не вирішують головної проблеми, а саме – не допомагають у боротьбі з причиною захворювання.

Для того щоб вилікувати алергію й позбутися її, використовується інший метод – так звана АСІТ – антиген-специфічна імунотерапія. Останнім часом її ще стали називати алергенною імунотерапією, або АІТ. Попри всі свої переваги вона має суттєвий недолік: для досягнення стійкого ефекту курс лікування іноді може тривати роками. 

Окрім того, при сезонній алергії терапію потрібно розпочинати задовго до приходу наступного сезону. Така методика не надто зручна для пацієнтів, які мають постійно тримати в голові дату чергового введення препарату.

Але фармацевтична наука не стоїть на місці. Нещодавно в арсеналі українських алергологів з`явився новий препарат, застосування якого досить ефективне та безпечне.  

Це – ін`єкційний алергоїд для АСІТ Alxoid, розроблений іспанською фармацевтичною компанією Inmunotek.

Нижче наводимо найпоширеніші запитання щодо цього препарату та відповіді на них.

Від яких видів алергії лікує Alxoid?

Ін’єкційний препарат для АІТ «Алксоїд» (Alxoid)

Alxoid застосовують при алергічному риніті, кон’юктивіті та/або астмі, які розвиваються внаслідок гіперчутливості до таких алергенів, як кліщі домашнього пилу, спори грибів, зокрема, альтернарії, пилок рослин та шерсть кота і собаки

Ці речовини викликають реакцію негайного типу. Тобто відповідь імунної системи на алергени виникає майже одразу після контакту з ними.

У чому полягає головна відмінність Alxoid від інших препаратів, що застосовуються для АСІТ?

Головна відмінність препарату “Алксоід” в тому, що це не просто екстракти алергенних речовин, а алергени, хімічно модифіковані шляхом застосування глутаральдегіду. 

За рахунок глутаральдегіду концентрація діючої речовини в препараті Alxoid вища, ніж в інших лікарських засобах, що використовуються для АСІТ в Україні. 

Така хімічна модифікація відома вже кілька десятиліть. Вона дозволяє досягти високої ефективності та безпечності при застосуванні препарату з оптимальним дозуванням. 

Ефективність та безпека будь-якого препарату залежать не лише від діючої речовини, а й від допоміжних, що входять до його складу. Для Alxoid однією з таких речовин є фенол, відомий токсичними властивостями? 

Дійсно, фенол входить до складу Alxoid як допоміжна речовина — консервант. Але кількість його абсолютно незначна та навіть нижча за ту, з якою ми стикаємося в  повсякденному житті. 

З фенолом ми можемо контактувати через побутові меблі, фенол і формальдегід присутні в харчових продуктах. Також не секрет, що фенол входить до складу багатьох антисептиків. 

Ще одна допоміжна речовина – гідроксид алюмінію. Яку функцію виконує він у складі препарату?

Гідроксид алюмінію також використовується як консервант. Він цілком безпечний для людини.  

За оцінками, в середньому людиною щодня споживається  30–50 мг алюмінію, головним чином з продуктами, питною водою та медикаментами. 

Одна ж упаковка “Алксоіду” містить гідроксидного алюмінієвого гелю 0,5 мг та розрахована вона на декілька введень. Це у десятки разів менше, ніж та кількість алюмінію, яку ми споживаємо щодня.

Alxoid застосовується тільки в ін`єкційній формі? 

Алерген-специфічна імунотерапія у дітей − препарат «Алксоід»

Так. Препарат Alxoid розрахований лише на підшкірне введення. Така форма алерген-специфічної імунотерапії вважається сьогодні найефективнішою в усьому світі. 

Але пацієнтам, які мають протипоказання саме до ін`єкційної форми АСІТ, можна починати лікування з алергенів для сублінгвального введення, наприклад “Оралтеку”.

А які саме протипоказання існують для проведення АСІТ у вигляді ін’єкцій?

АСІТ не рекомендовано проводити, якщо пацієнт:

  • проходить лікування β-блокаторами;
  • має високу температуру тіла (вище 38,5º C);
  • чутливий до алюмінію;
  • має злоякісні утворення;
  • планує  після введення препарату інтенсивні фізичні навантаження;
  • має активну  форму інфекційних захворювань (вірусний гепатит, туберкульоз);
  • страждає аутоімунними захворюваннями;
  • має імунодефіцит;
  • знаходиться в періоді загострення астми. 

Скільки триває курс лікування Alxoid?

Повний курс лікування препаратом Alxoid становить від 3 до 5 років. Переваги застосування цього препарату полягають у короткій ініціальній фазі. Це значить, що на початку лікування пацієнт повинен відвідати лікаря раз на тиждень, тобто 4 рази на місяць. 

Надалі, при підтримувальній дозі, препарат вводять раз на місяць. 

Ці рекомендації можуть відрізнятися та залежать від реакції пацієнта на введення препарату.  Тільки лікар-алерголог може змінювати дозування, визначене в інструкції. 

“Алксоід” — єдиний препарат в Україні, що вводять по такій схемі. Інші препарати для АСІТ потребують відвідування лікаря кожен день під час ініціальної фази, а потім — щотижня. 

Інколи для проведення АСІТ необхідна навіть госпіталізація.

Якщо при традиційній АСІТ курс лікування починають наприкінці осені — взимку, коли йдеться про сезонну алергію, то коли можна починати курс терапії Alxoid?

В Україні курс терапії Alxoid при алергії до пилку рослин  також традиційно починають восени або взимку, коли пилку немає в повітрі, щоб не викликати побічних реакцій. 

АСІТ слід розпочинати за відсутності клінічних проявів хвороби. 

Проте в багатьох країнах Європи АСІТ з алергенами пилку рослин починають у будь-яку пору року незалежно від періоду цвітіння. 

А ось при алергії на кліщів домашнього пилу, спори грибів та шерсть тварин АСІТ можна розпочинати в будь-яку пору року. 

З якого віку можливе застосування Alxoid?

Alxoid можна застосовувати при лікуванні дітей з п`ятирічного віку. Це важливо. Адже молодші діти зазвичай не можуть оцінити  якісь неприємні відчуття під час введення препарату та розказати про них. 

Також ін’єкції впливають на психоемоційний стан дітей, а при АСІТ ін’єкції потрібно проводити досить довго. 

Тобто виходить так, що дітям з алергією віком до 5 років можна приймати тільки антигістамінні препарати?

АСІТ у дітей − спрей «Оралтек» (Oraltek)

Ні. Для дітей з 2 років є препарат Oraltek. Це теж хімічно модифіковані алергени, але вводяться вони у вигляді спрею під язик. Це цілком ефективно та безпечно. 

Які алергени потрібні вам і вашій дитині, визначає індивідуально лікар-алерголог. 

Чи можна перейти на лікування Alxoid, якщо вже лікуєшся традиційними препаратами для АСІТ? 

Так, звичайно. Іноді це навіть необхідно. 

Часто буває, що пацієнти мають побічні реакції при введенні звичайних нативних алергенів. Та при переході на ін’єкції алергоїдів, а саме препарату Alxoid, побічні реакції у них не спостерігаються. 

Коментарі
Loading...