Відчуття дискомфорту у грудях: чому виникає і наскільки небезпечне?

0 25 526

Лоскотання або будь-які відчуття дискомфорту в грудній клітці можуть бути симптомом ряду захворювань. Від серцево-легеневих до шлункових. Хоча більшість причин не є серйозними, є випадки, коли незвичайний дискомфорт у грудях не слід ігнорувати.

Дискомфорт, лоскотання в грудях може відчуватися як тремтіння або бурчання. Ось кілька можливих причин цього симптому.

Застуда

Лоскотання в грудях часто є проявом застуди. Зазвичай це легке вірусне захворювання, яке призводить до таких симптомів, як кашель, нежить, головний біль і загальне почуття дискомфорту.

Як правило, звичайна застуда минає менше ніж за тиждень.

Сезонна алергія, або поліноз

Також відомий як алергічний риніт, поліноз може призвести до того, що у вас в горлі або грудях з’явиться почуття лоскоту.

Сезонна алергія часто триває довше, ніж звичайна застуда. І, як правило, не супроводжується лихоманкою та підвищенням температури. Але у вас може спостерігатись:

Бронхіт

Іноді відчуття лоскоту у грудях може бути спричинене бронхітом — запаленням слизової оболонки бронхів. Бронхіт може розвинутися на фоні застуди або іншої респіраторної інфекції.

Окрім лоскоту в грудях, симптомами бронхіту є:

  • втома,
  • задишка,
  • відкашлювання слизу,
  • дискомфорт або біль в грудях.

Дискомфорт у грудях може спричиняти й хронічний бронхіт.

Астма

Бронхіальна астма — це хронічне захворювання, яке супроводжується спазмом гладких м’язів бронхів. В результаті цього людині стає важко дихати. Спазм дихальних шляхів може викликати відчуття лоскотання в грудях.

Якщо астма дуже важка, можуть виникнути хрипи й задишка. Іншим симптомом астми є хронічний кашель, який зазвичай посилюється під ранок.

Якщо розвинеться напад астми, ви не зможете нормально дихати. Щоб запобігти цьому, зверніться до лікаря-алерголога.

Тривога

Почуття паніки чи страху може бути гнітючим. Людина, яка стривожена, може відчути лоскіт у грудях через прискорене серцебиття або пришвидшене дихання.

Ви також можете пережити напружений епізод тривоги, відомий як панічна атака. При цьому будете почуватися так, ніби у вас серцевий напад.

Кислотний рефлюкс, або ГЕРХ

Кислотний рефлюкс — це стан, при якому шлункова кислота надходить у стравохід, глотку, викликаючи печіння в горлі, а також лоскіт в грудях. Часто симптоми посилюються, коли ви приймаєте положення лежачи або після того, як поїли.

Хоча час від часу у кожного спостерігається кислотний рефлюкс, його часті епізоди можуть вказувати на гастроезофагальну рефлюксну хворобу (ГЕРХ). Цей стан може бути серйозним, бо викликає незручності та болі. 

Кислота також може пошкодити слизову оболонку стравоходу та навіть призвести до метаплазії епітелію стравоходу. Такий стан характеризується заміщенням нормального епітелію (в цьому випадку – плоского незроговілого епітелію стравоходу) клітинами іншої будови. Зокрема, циліндричним шлунковим або кишковим епітелієм, який стійкіший до впливу кислого або лужного рефлюктата. 

Тобто метаплазія є проявом захисної реакції організму. Втім, після неї можлива малігнізація, тобто переродження клітин, що вистилають стравохід, на злоякісні.

Аритмія

Серце зазвичай б’ється в певному ритмі, але бувають і винятки. Один з них — стан, який називається миготливою аритмією. 

При ній верхня частина серця людини б’ється не в одному ритмі з нижньою. Це може відчуватися як тріпотіння або лоскіт у грудях.

Іноді, коли у людини нерегулярний серцевий ритм, вона може відчувати слабкість. Якщо ви підозрюєте, що ваше серце б’ється нерегулярно, слід порадитися з лікарем.

Зверніться по невідкладну медичну допомогу, якщо відчуваєте одночасно біль і лоскотання в грудях. Це можуть бути симптоми серцевого нападу.

Пневмонія

Пневмонія — це важка інфекція легенів, яка може бути результатом дії бактерій, грибків або вірусів, що потрапляють в дихальні шляхи. 

Деякі із симптомів пневмонії:

  • біль у грудях,
  • продуктивний або сухий кашель,
  • втома,
  • лихоманка,
  • пітливість або озноб,
  • задишка.

Захворювання на пневмонію може бути особливо серйозною проблемою для людей у віці від 65 років.

Як лікувати дискомфорт у грудях

Найчастіше лоскіт у грудях виникає через застуду або інші захворювання легенів. Для таких випадків є кілька дієвих методів відновлення:

  • Відпочивати. Повний відпочинок може дати організму енергію для зцілення.
  • Пити велику кількість рідини. Це допомагає не тільки підтримувати водний баланс організму, але й розріджувати слиз, що полегшує кашель.
  • Уникати диму і пасивного куріння. Дим подразнює легені, викликаючи у людини кашель і посилюючи лоскотання в грудях.
  • Приймати ліки, які спрямовані на лікування основної причини неприємних відчуттів у грудях, наприклад: 
    • засоби для зняття кислотного рефлюксу,
    • антигістамінні
    • протинабрякові,
    • інгалятори.

Втім, їх вам повинен призначити лікар після встановлення діагнозу.

Якщо кашель триває понад тиждень або ваші симптоми загострюються, не відкладайте візит до лікаря.

Якщо лоскотання в грудній клітці відбувається через кислотний рефлюкс, можливо, вам доведеться змінити раціон. Відмовитись від гострої їжі, продуктів з високим вмістом жирів і тих, що сильно стимулюють виділення шлункової кислоти, зокрема, помідорів, шоколаду, м’яти, кави.

Вживання їжі невеликими порціями і відмова від харчування за 2-3 години до сну допоможуть вашому організму краще перетравлювати продукти, зменшуючи ймовірність рефлюксу.

Отже, лоскіт в грудях може бути пов’язаний із захворюваннями легень, серця або шлунку. Якщо ваші симптоми зберігаються протягом кількох днів або погіршуються, слід звернутися до лікаря.

 

Коментарі
Loading...