«Лікування» алергії за допомогою інтернету позбавляє дітей корисних продуктів

0 925

Харчова алергія дитини викликає високий рівень стресу не лише у самого пацієнта, а й у його батьків. Стрес пов`язаний з необхідністю суворо дотримуватися дієти та змінювати спосіб життя. Відсутність можливості проконсультуватися з фахівцем за першої нагоди, що характерно для українських реалій, змушує батьків шукати інформацію самостійно. Та чи варто покладатися на поради з інтернету щодо лікування харчової алергії у дитини?

Щороку у світі реєструють все більше нових випадків харчової алергії. В деяких високоіндустріальних країнах на неї хворіє вже майже кожен десятий мешканець.

Ліків, дія яких спрямована на усунення причини захворювання, не існує. Вони лише у стадії розробки. Відтак основою терапії є уникнення продуктів, що викликають реакцію гіперчутливості, а також симптоматичне лікування.

алергія у дитини

Тривога за дитину підштовхує батьків до дій. І ті, хто шукають відомості про симптоми харчової алергії та способи її лікування, насамперед звертаються до інтернету. Адже використання мережі як джерела інформації медичного спрямування останнім часом стало звичною практикою.

Одним із негативних наслідків довіри батьків до порад з інтернету стає обмеження раціону дитини, яка має харчову алергію або підозру на неї. Навіть у випадках, коли в цьому немає жодної потреби. 

Про результати дослідження поведінки батьків

Доказують це результати проведеного у 2016-17 роках дослідження, учасниками якого стали 92 дитини віком до двох років. Вони мали підтверджену харчову алергію або підозру на неї. До контрольної групи увійшли 99 дітей, що такого захворювання не мали.

  • Як з`ясувалося, матері 79 дітей (85,9 %) виключали з раціону дитини продукти, які, на їхню думку, могли викликати алергію. Якщо дитина перебувала на грудному вигодовуванні, ці продукти переставали вживати матері.
  • При цьому 77 (83,7 %) матерів шукали в інтернеті інформацію стосовно харчової алергії, витрачаючи в середньому сім годин на тиждень. Такий пошук здійснювали 36 із 37 матерів, які самостійно прийняли рішення щодо обмеження раціону дитини. Серед тих, хто після пошуку не виключив продукти зі свого або дитячого меню, була 41 матуся.
  • Після підтвердження діагнозу харчової алергії у дитини матері перестали шукати інформацію так інтенсивно. Це продовжували робити лише 41,4 % матусь. І тривалість пошуків скоротилась до п`яти годин на тиждень.

За висновками авторів дослідження,

майже у 90 % дітей, яким не було підтверджено діагноз «харчова алергія», батьки без потреби виключали продукти з раціону.

При цьому 10 % дітей були позбавлені одразу декількох продуктів. Сумним наслідком є те, що малюки, які недоотримують поживні речовини, мають вищий ризик порушення росту та інших проявів дефіциту корисних речовин.

Лікування харчової алергії у дитини

За словами вчених, із розвитком технологій, розповсюдженням сайтів та інших видів інтернет-комунікації (блоги, форуми), постійно зростає кількість людей, що мають легкий доступ до інформації, пов’язаної зі здоров’ям. І з цим нічого не можна вдіяти. 

Тому інтернет має посісти місце традиційних джерел відомостей про медицину. Але орієнтуватись в ньому потрібно лише на сайти із професійною інформацією. Один з них — портал «Все про алергію», авторами або рецензентами статей якого є професійні медики. І джерела, які ми використовуємо для написання статей, — виключно професійні англомовні вебпортали або наукові статті. Як і та, що лягла в основу цього матеріалу.

Отже:

Шукаючи інформацію і про харчову, і про інші види алергій, уникайте сайтів, які ведуть люди без медичної освіти. Адже інформація, яку пишуть на цих ресурсах, зокрема й інші читачі, може бути далекою від правди. 

Невірогідною та/або такою, що вводить в оману. Відтак подібна «обізнаність» здатна лише зашкодити лікуванню.

А тому, вирішуючи, чим буде харчуватись ваш малюк, пам’ятайте, що ви несете повну відповідальність за його правильний розвиток. І харчування відіграє ключову роль у коректному функціонуванні організму. 

Тому дієту для дитини з будь-якою формою харчової непереносимості або алергії може скласти лише лікар

Ба більше, виконуючи всі його приписи щодо лікування харчової алергії у дитини, хвороби можна позбутись. Але лише за умови правильних дій.

Коментарі
Loading...