Комплексне порівняння мультиплексних тестових систем ALEX® (Allergy Explorer) і ImmunoCAP ISAC®

0 2 031

Дані дослідження

Діагностика гіперчутливості I типу заснована на анамнезі, аналізах крові, шкірних прик-тестах, провокаційних тестах. Мультиплексне специфічне (sIgE) тестування дозволяє визначати антитіла sIgE до безлічі рекомбінантних або очищених компонентів природного алергену.

Метою даного дослідження було оцінити продуктивність нової мультиплексної платформи ALEX® (Allergy Explorer) і порівняти її з тестовою системою ImmunoCAP ISAC®.

Метод

Зразки сироватки від 20 пацієнтів, досліджених як звичайно за допомогою ISAC, були відібрані на основі позитивних результатів, що охоплюють в цілому 101 з 112 компонентів ISAC.

Негативна процентна узгодженість (NPA) і позитивна процентна узгодженість (PPA) даних ALEX в порівнянні з даними ISAC (як нереферентними стандартами) були розраховані для загальних компонентів алергену (n = 80).

Результати

Загальна узгодженість  між компонентами поширених алергенів ISAC і ALEX склала 92 % (обидва негативних (n = 1 079) + обидва позитивних (n = 395) / 1600 * 100 %).

Решта результатів були ISAC + / ALEX- (n = 61) або навпаки (n = 65).

Негативні процентні співвідношення до обраних харчових алергенів (яйце, молоко, запасні білки), інгаляційних алергенів (трава, дерево, тварини, кліщі) та алергенів, що реагують перехресно (LTP, PR10, профіліни) варіювалися від 89 до 98 %.

Позитивне процентне співвідношення було високим для інгаляційних алергенів і профілінів (91-100 %) і трохи нижчим для LTP, PR10 і харчових алергенів (68-88 %).

Детальний аналіз показав, що специфічні компоненти алергену сильно впливали на узгоджені значення.

Стосовно значень NPA: 6 з 6 результатів по алергену кліщів ISAC- / ALEX + були позитивними для Lep d 2, а 3 з 3 результатів по алергену трави ISAC- / ALEX + були спрямовані проти Phl p 6. Більш того, 6 з 13 результатів по запасних білках ISAC- / ALEX + були позитивними для Ara h 3.

Стосовно значень PPA: аналіз алергенів PR10 показав, що 7 з 12 результатів ISAC + / ALEX- були спрямовані проти Ara h 8.

Висновок

Порівняння між ISAC і ALEX щодо виявлення sIgE до найпоширеніших компонентів алергенів показало високу загальну узгодженість.

Детальний аналіз значень для негативної процентної узгодженості та позитивної процентної узгодженості для обраних сімейств алергенів виявив алерген-специфічні відмінності між обома тест-системами. Можливо, цей результат обумовлений відмінністю методів, що використовуються для фіксації молекул в різних твердих фазах.

Коментарі
Loading...