Дуб: його пилок в Україні небезпечний у квітні-травні
Дуб (Quercus L.) – це могутнє дерево 20-50 м заввишки, з широкою кроною, міцними стовбуром та гілками. Його вигляд добре знайомий всім завдяки характерній формі лопатевого листя та насінню – жолудям.
В Україні рід представлений дванадцятьма видами, серед яких найбільш розповсюдженим є дуб звичайний (Q. Robur L.). Зустрічаються також дуб пухнастий (Q. pubescens Willd.) та дуб скельний (Q. petraea (Mattuschka) Liebl.). Через цінну деревину дуб часто висаджують у лісництвах.
Цвіте дуб починаючи з середини квітня на півдні та до середини–кінця травня у центрі та на півночі України.
Дерево утворює велику кількість пилку, який може спричиняти алергію.
Алергенність самого пилку вважається помірною. Проте пилок дуба має перехресну алергенність із пилком найближчого його родича – бука та інших дерев порядку букоцвіті. До нього входять такі відомі дерева-чинники алергічних реакцій як ліщина, вільха, береза, граб та грецький горіх.
Тобто люди, у яких діагностована реакція на пилок якогось із цих дерев, можуть мати симптоми алергії до пилку інших. А це близько 40 % всіх українців, у яких виявлений поліноз за допомогою молекулярного тесту ALEX.
Проте щоб точно визначити, чи насправді у вас алергія, – проконсультуйтесь із лікарем. А ми допоможемо зменшити ризик зустрічі із вже відомими вам алергенами. Відомості про їхні поточні рівні у повітрі ви завжди зможете знайти у алергопрогнозі.
І головне: алергію до пилку можна вилікувати. Для цього застосовується метод алерген-специфічної імунотерапії (АСІТ). Її ще називають алергенною імунотерапією (АІТ). Після проходження курсу такого лікування поліноз зазвичай відступає на багато років, або й назавжди.
Для того, щоб лікування було ефективним, для нього потрібно застосовувати й препарати високої якості. Зокрема, таку мають алергени іспанської компанії Inmunotek, доступні в Україні.